PTT Personel Memur Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu

Devletimizde etkinlik gösteren devlet kurumları personel ihtiyacını karşılamak için bazen duyurular yapmaktadır. Bu duyurulardan bir tanesi geçtiğimiz günlerde ülkemizin stratejik kurumlarından PTT tarafınca yayınlanmıştır. Bilhassa işi olmayan gençlerin ilgisini çeken duyuru sonrasında müracaat meydana getirecek olan adaylar belli bir coşku yaşarken bazı soruların da yanıtını aramaktadırlar. PTT personel işyar alımı iş ilanları içindeki detaylar nedir? Kimler müracaat meydana getirecek? Başvurular ne süre başlıyor? Kaç personelin alınması umut ediliyor? Alınacak personeller hangi pozisyonlarda vazife yapacaklar? Bunlar ve benzer soruların cevapları devamlı olarak merak edilmektedir. Bu yazımızda bahsedilen soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Böylelikle de müracaat yaparken daha bilgili olarak hareket etme olanağına kavuşursunuz.

PTT İş Başvurusu ve Müracaat Meydana getiren Şahıs Sayısı

PTT iş başvurusu meydana getirecek kişiler için bir ekip ayrıntılar belli oldu. Yazımızın başlangıcında da söylediğimiz şeklinde PTT personel eksiğini kapatabilmek için personel alım duyurusu yapmış oldu. Bu duyuruda değişik pozisyonlara ortalama 5000 şahıs alınacağı duyuruldu. Bu aşamadan derhal sonrasında ise müracaat süreci başladı. 14 Mayıs’ta süregelen müracaat sürecine fazlaca yoğun bir ilgi oldu ve 5000 kişilik için kadro için meydana getirilen müracaat sayısı 100 bini geçti. Dolayısıyla yapılacak olan eleme sürecini ve bu kadrolara kimin atanacağını hepimiz fazlaca büyük bir heyecanla beklemektedir. Sürecin sonunda talihli 5000 şahıs sevinecek iken kazanamayanlar ise mecburen üzüleceklerdir.

PTT Personel Alım Duyuruları İçin TIKLAYINIZ

PTT işyar alımı ilanında kuruma 5000 personel alınacağı açıklanmıştır. Bu personeller kurumun merkez ve taşra teşkilatındaki eksiklikleri gidererek kurumun fazlaca daha etkili bir halde hizmet vermesini elde edecektir. Buna bağlı olarak 5000 kişilik kadro değişik pozisyonlara dağıtılmış ve eksiklerin böylece etkili bir halde giderilmesi hedeflenmektedir. Kuruma girmeye hak kazanan kişilere 5510 sayılı kanunun 4.maddesinin birinci fıkrasının A bendi gereğince sigorta da yapılacak ve sigorta primleri yatırılacaktır. PTT tarafınca meydana getirilen duyuruda kadroların pozisyonlarına dair informasyon de bulunmaktadır. Söz mevzusu bilgiye gore kuruma 2625 Gişe ve Ofis Görevlisi, 20 Mimar, 250 Uzman Yardımcısı, 1623 Postacı, 200 Mühendis, 82 Avukat, 200 Uygulaman alınacaktır. Böylece toplamda 5 bin şahıs kuruma alınmış olacaktır.

PTT Işyar Alımı Müracaat Şartları

PTT iş ilanları için müracaat yapabilmek için adayların bir ekip şartları sağlaması istenmektedir. Bu şartların sağlanmaması durumunda meydana getirilen başvurular direkt reddedilecektir. Bundan dolayı adayların ilk olarak şartları güzel bir halde okuması ve bunlara kendisinin uyup uymadığını değerlendirmesi gerekmektedir. İstenen müracaat şartlarından bazıları şunlardır:

  • C. vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından herhangi bir nedenden dolayı yoksun bırakılmış olmamak.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.
  • Müracaat zamanı itibari ile 1984 ya da sonrasında doğan olmak.
  • Herhangi bir suçtan dolayı ceza almamış olmak (Adli sicili temiz olmak).
  • Askerlik görevini tamamlamış ya da erteleme ettirmiş olmak.
  • Müracaat yapmış olduğu görevi yerine getirmesine engel bir sıhhat problemi olmamak.
  • Yapılacak olan detaylı güvenlik soruşturması ve arşiv taramasından pozitif netice almak.

PTT personel işyar alımı iş ilanları için müracaat meydana getirecek olan kişilerin yukarıda belirtilen şartların tamamını sağlaması gerekmektedir. Bunların haricinde müracaat yapılacak olan kadrolara bağlı olarak bir ekip hususi şartların da sağlanması istenmektedir. Bununla ilgili detaylı detaylar PTT tarafınca yayınlanmıştır. Gösterilen sıralama incelenerek istenen hususi şartlar görülebilir. Adaylar başvurularını bağlı bulundukları ile yapmak durumundadır. Birden fazla ile meydana getirilen başvurular geçersiz sayılacaktır. Bu ve benzer hususlara dikkat ederek başvuruların yapılması adayların ileride müracaat ile ilgili bir olumsuzluk yaşamamalarına niçin olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

PTT Emekli Kredi Başvurusu

PTT Tebligat Sorgulama

PTT Gönderi Takip Sorgulama

tıkla sorunu sor

PTT Personel Işyar Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir