PTT’den TEB Jet Kredi 40.000 TL

PTT aracılığı ile Toplumsal Güvenlik Kurumundan emekli maaşı alanlar için PTT’den TEB Jet Kredi verilmektedir. Aslına bakarsak bu kredi emekliler için bir nevi hususi bir gerekseme kredisi niteliğindedir. Bu kredi için emeklilerin bir tek nüfus cüzdanı ile müracaat yapmaları kafi olmaktadır. Kredi almak isteyen emekliler için PTT iş yerinden çıkmadan kredi kullanılmaktadır. PTT Jet Kredi minimum 2.500 lira limitli olarak verilmektedir. Bu limit emekliler için en fazla 40.000 liraya kadar çıkmaktadır.

Jet Kredi Faiz Oranları

Jet Kredi Faiz Oranı Vade
2.500 TL – 8.000 TL arası 3,12% 36 Ay
8.000 TL – 40.000 TL arası 3,12% 36 Ay

Jet Kredi kullanmak isteyenler için kredi vadesi minimum 3 ay ve en fazla 36 ay olarak belirlenmiştir. Standart gerekseme kredileri için geçerli olan 36 ay vade seçeneği PTT’den TEB Jet Kredi için bulunmamaktadır. Emekli satın alan PTT’den bu krediyi kullanmak için en fazla 70 yaşlarında olmalıdır. Ek olarak bu kredi kampanyası için banka tarafınca kredi tahsis tutarı alınmamaktadır. İhtiyaca bakılırsa çözümler gören banka emeklilerin gereksinimlerini gidermek için bu şekilde değişik bir seçenek ile müşterilerine hizmet vermektedir.

İlgili; Öteki PTT kredileri için https://www.finanspedia.com/ptt-kredi-basvurusu.html bu yazımızı okuyabilirsiniz.

PTT Emekliye Jet Kredi

Lüzumlu belgeler ile Jet Kredi için TEB şubelerine uğramak da mümkün olmaktadır. İhtiyaç kredisi olarak da görülen PTT’den Jet Kredi 24 saat içinde kullanılmaktadır. Pek fazlaca değişik pozitif yanları bulunan PTT’den TEB Jet Kredisi 36 aydan daha çok vade seçeneğine haiz değildir. Jet Kredi hesaplama yapmak için bankanın hesaplama aracı kullanılmaktadır. Taksit seçeneği PTT’den TEB Jet Kredisi için tamamen müşteriye bakılırsa düzenlenmektedir. PTT’den TEB Jet Kredisi için banka tarafınca istenen belgelerin başlangıcında ise nüfus cüzdanı gelmektedir.

Emekli maaşını PTT’den alan emekliler için bu belge PTT için kafi olmaktadır. Emekli maaşını değişik bankalardan alan fakat PTT’den TEB Jet Kredisi kullanmak isteyenler için bankada da bu belge ilk olarak istenmektedir. Gelir belgesi ya da maaş bordrosu PTT Jet Kredisi için emeklilere özgü bir halde istenmektedir. Bazı durumlarda emekli maaşını aynı bankadan alan müşteriler için bu belge istenmemektedir. Anında kredi almak ve gereksinimlerini karşılamak adına PTT’den TEB Jet Kredi kullanmak isteyenler banka yada PTT’ ye müracaat yapmaktadır.

PTT şubesinden kredi almak isteyenler emekli olmak şartı ile bir tek kimlik kartları ile PTT’den TEB Jet Kredi için müracaat yapmaktadır. Lüzumlu işlemlerin hepsi PTT üstünden PTT’den TEB Jet Kredi için halledilmektedir. Kısaca PTT’den TEB Jet Kredi kullanmak isteyenler bankaya uğramadan bu krediyi almaktadır. Harcaması bulunmayan TEB Jet Kredi için ödeme seçenekleri de son aşama esnek hale getirilmiştir. Müracaat arkasından kısa süre içinde TEB Jet Kredi için meydana getirilen değerlendirme sonrasında kredi kullanılmaktadır. Ek olarak PTT’den TEB Jet Kredi faiz oranları kimi zaman değişim göstermektedir.

Bundan önceki yazımız olan TEB Müşteri Hizmetleri 0 850 200 0 666 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir