QNB Finansbank 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Adını Finansbank olarak görmeye alıştığımız bankanın yavaş yavaş tabelaları ve reklamlardaki adı değişmeye başladı. Durumu görenler Finanbank ‘ta bir değişim mi var diyor sadece herhangi bir değişim yok. Hâli hazırda Finansbank aslına bakarsanız Kuveyt ülkesi bankası olan QNB ( Qatar National Bank ) tarafınca Yunanlılardan satın alınmıştı. Yalnız isminin önüne QNB eklendi. Netice itibariyle; arkasına almış olduğu büyük ana para gücü ile kredi pazarında fırtına benzer biçimde esmeye devam eden QNB Finansbank, cazip konut kredisi kampanyaları ile de adından söz ettirmeye devam ediyor.

Biz de bu yazımızda QNB Finansbank 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi için oluşturduğumuz örnek ödeme planını ve QNB Finanbank ‘tan konut kredisi kullanırken bilinmesi ihtiyaç duyulan mühim detaylı sizlerle paylaşacağız.

QNB Finansbank ile Evi Olmayan Kalmasın

QNB Finansbank konut kredilerinde faiz oranı % 2,30 ‘te sabitlenmiş durumda. Bu faiz oranı üstünden yapacağımız hesapla senelik maliyet oranı ise % 31 olarak karşımıza çıkıyor. Bu şartlar altında aylık ödemeler ise 2.460 TL ‘ye denk geliyor. Böylelikle; konut kredileri içinde şu anda en cazip tekliflerden birisi de QNB Finansbank ‘tan gelmiş oluyor. Şimdi örnek ödeme tablomuza bir bakalım.

Rakamlarla QNB Finansbank 120 ay vadeli 100 bin TL ‘lik Konut Kredisi

Faiz Oranı : % 2,30

Senelik Maliyet : % 31,91

Aylık Taksit Miktarı : 2.460,69 TL

Ödenecek Toplam Faiz : 195.280,84 TL

Toplam Geri Miktarı: 295.280,84 TL

QNB Finansbank Konut Kredisi Harcamaları

Kredi Tahsis Bedeli : Binde beş oranında alınmaktadır ( 100 bin TL ‘lik kredide 500 TL olacaktır )

İpotek Tesis Tutarı : 120 TL

Eksper Harcaması : 705 TL ( konutun özelliklerine nazaran değişebilir )

Toplam Ödenecek Harcama : 1.305 TL

QNB Finansbank ‘tan Konut Kredisi Çekerken İbraz Edilmesi Ihtiyaç duyulan Evraklar

Kimlik ( nüfus cüzdanı aslı olmalı yada noter tarafınca onaylanmış sureti olmalıdır ), ikametgah belgesi ( son olarak ay içinde düzenlenmiş satmaca da kabul ediliyor ), gelir belgesi olarak da son ay için düzenlenmiş maaş bordrosu kabul ediliyor. Eğer banka kefil talep ederse, bu durumda aynı belgeleri kefil için de toplamak gerekiyor.

Öteki Bilinmesi Gerekenler

QNB Finansbank konut kredisi verirken genel olarak kefil talep etmemekle beraber lüzumlu görmesi halinde bu hakkını kullanabiliyor. Yaşam sigortası ve DASK sigortası yaptırmak lüzumlu. Sigorta prim bedelleri ise kişiden kişiye farklılık göstereceği için bu mevzuda net bir sayı vermek mümkün değil. Banka, konut kredisi kullanmak suretiyle alınacak gayrimenkule ipotek koyuyor. İpotek borç bitince kalkıyor. Bu ipotek süresince evin satışına ise izin vermiyor.

Konut kredisi başvurusu için size en yakın QNB Finansbank şubesine müracaat edebilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan EnPara.com Üzerinden İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir