QNB Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank, her ne kadar şubesiz bankacılık ve online işlemlerini Enpara.com ile yapıyor şeklinde gözükse de kendi bünyesinde de online işlemlerinin çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de online olarak da başvurulabilen gelir belgesiz kredi imkanı.

Şimdi siz kıymetli okurlarımız için bu yazımızda QNB Finansbank Gelir Belgesiz Kredi ile ilgili olarak müracaat süreci, faiz oranları, ödeme koşulları, vs. şeklinde hususları ayrıntısı ile ele alarak sizlere aktarmaya çalışacağız.

QNB Finansbank ile 50 Bin TL ‘ye Kadar Gelir Belgesiz Kredi İmkanı

Bir çok bankada bilhassa gelir belgesiz kredi mevzusunda; çekilebilecek kredi ile ilgili olarak azami tutarlar daha aşağı rakamlardayken, bu alanda en yüksek kredi finansmanı elde eden bankalardan birisi de QNB Finansbank ‘tır. Gelir belgesiz kredi tahsisi mevzusunda belirlenmiş olan üst limit 50 bin TL ‘dir. Kısaca 50 bin TL ‘ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınız için 48 aya varan vadelerle QNB Finansbank ‘tan gelir belgesiz bir halde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faiz oranları ise yüzde 1,26 ‘dan başlamaktadır.

Kredi Notu Ehemmiyet Arz Ediyor

QNB Finansbank ‘ın gelir belgesiz kredi başvuruları noktasında en oldukca ehemmiyet arz eden mevzu kredi notu olacaktır. Gelir belgeniz olmayabilir ya da bu mevzuda herhangi bir belge ibraz etme durumunuz da olmayabilir sadece bu durumda kredi notunuzun makul seviyelerde olması gerekecektir. Eğer kredi notunuz düşükse maalesef bu durumda QNB Finansbank ‘tan gelir belgesiz kredi çekmeniz oldukça zora düşecektir.  Ek olarak kredi notunuzun durumuna gore de faiz oranı belirlenecektir. Belirli bir oranının altına kredi tahsisi yapılmamakta sadece kredi tahsisi yapılabilecek bir nota haiz olan kişilerden; yüksek olandan düşüğe doğru gidildikçe faiz oranı da yükselmektedir.

QNB Finansbank Gelir Belgesiz Krediye Iyi mi Başvurulur?

Eğer QNB Finansbank müşterisiyseniz bu durumda QNB Finansbank ‘ın web bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparak kredi başvurunuzu derhal kısa sürede oluşturabilirsiniz. Ilk olarak çekeceğiniz kredi miktarını belirlemeli sonrasında ise kredinizi ne kadar vadede geri ödeyeceğinizi seçmelisiniz. Sistem size derhal bir ödeme planı oluşturacak, aylık taksitleriniz ve toplam geri ödeme miktarınız bildirilecektir. Şartları kabul ettiğinize dair onay vermeniz ile beraber kredi başvurunuz tamamlanacaktır. Sonrasında ise; kredinizin onayı ile beraber paranız derhal vadesiz hesabınıza aktarılacaktır. En yakın ATM ‘den ya da şubeye giderek bakiyenize yatırılan kredinizi çekebilirsiniz.

QNB Finansbank müşterisi değilseniz bu durumda QNB Finansbank ‘ın internet sayfası olan www.qnbfinansbank.com adresi üstünden kredi başvurunuzu başlatabilirsiniz. Bunun için Krediler > İhtiyaç Kredisi > Müracaat bölümünden müracaat formuna ulaşabilirsiniz. Formda ilgili detayları doldurup başvurunuzu tamamladıktan sonrasında derhal kısa sürede durumunuz değerlendirilecek ve buna gore sizlere kredinizin onaylanıp onaylanmadığı mevzusunda informasyon verilerek, onayı halinde paranız adınıza açılacak olan hesabınıza yatırılacaktır.

Herhangi Bir Belge İmza Yok

İster QNB Finansbank müşterisi olun ister olmayın; kredi müracaat sürecinde sizlerden herhangi bir belge talebinde bulunulmayacaktır. Tüm işlemler online olarak tamamlanacaktır. Böylelikle sayfalarca imza atma derdinizde olmayacaktır.

Örnek Ödeme Planı

QNB Finansbank ‘tan çekeceğiniz gelir belgesiz kredi için örnek bir ödeme planı da oluşturarak istifadenize sunalım. Kredi notunuza gore faiz oranının değişebileceğini de söylediğimiz suretiyle; değişik faiz oranları üstünden bir kaç örnek verelim.

30 bin TL 48 ay vadeli yüzde 1,26 faiz oranlı bir gereksinim kredisinde; aylık taksitler 884  TL ‘ye,

30 bin TL 48 ay vadeli yüzde 1,29 faiz oranlı bir gereksinim kredisinde; aylık taksitler 890 TL ‘ye,

30 bin TL 48 ay vadeli yüzde 1,46 faiz oranlı bir gereksinim kredisinde; aylık taksitler 929 TL ‘ye,

30 bin TL 48 ay vadeli yüzde 1,56 faiz oranlı bir gereksinim kredisinde; aylık taksitler 953 TL ‘ye,

30 bin TL 48 ay vadeli yüzde 1,66 faiz oranlı bir gereksinim kredisinde; aylık taksitler 976 TL ‘ye,

30 bin TL 48 ay vadeli yüzde 1,69 faiz oranlı bir gereksinim kredisinde; aylık taksitler 984 TL ‘ye denk gelecektir.

Bu gereksinim kredilerinde binde 5 oranında kredi tahsis tutarı alınmakta olup, 30 bin TL ‘lik bir kredide bu da 157,5 TL ‘ye karşılık edecektir. Bu rakamlar üstünden tahmini sigorta harcaması ise 1.050 TL civarında olacaktır. Doğal ki  sigorta prim miktarı kişiden kişiye değişebilir.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir