QNB Finansbank Kredi Garanti Fonu Destekli KOBİ kredisi

8 Aralık 2016 tarihinde EKK ( Iktisat Koordinasyon Kurulu ) tarafınca KOBİ ‘lere 50 bin TL  kredi verilip, bu kredinin 1 yılı geri ödemesiz olmak suretiyle 36 ay vadeli olacağının duyurulması üstüne, fırsatı değerlendirmek isteyen tüm işletme sahibi ve KOBİ ler harıl harıl mevzu hakkında bilgilenmeye çalışıyorken, bankalar da bu kredi mevzusunda hazırlıklarını küçük küçük hayata geçirmeye başladı diyebiliriz. Doğal ki bu kredi için oldukça ciddi bir kaynak gerekirken, bu mevzuda bankaların riskini daha büyütürken, bankalar bazı KOBİ ler hakkında ister istemez kredi verme mevzusunda çekimser davranacaktır. İşte tam bu aşamada KGF ( Kredi Güvence Fonu ) devreye girerek bu KOBİ ‘lere destek olacaktır.

KOBİ ‘lere kredi veren bankalardan birisi olan QNB Finansbank ‘ın teklifleri de oldukça ilgi çekici … Üstelik KGF ile çalışan bankalardan birisi olması kredi çekmeyi düşünen KOBİ ler açısından tercih sebebi diyebiliriz. Bu yazımızda bu mevzularla ilgili olarak; QNB Finansbank Kredi Güvence Fonu Destekli KOBİ kredisi hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Kredi Güvence Fonu dediğimiz yapı, TOBB ve KOSGEB ‘in önderliğinde öteki bazı bankaların da aynı payda ortak olması suretiyle kurulmuş bir anonim şirket olup, mevcut kaynakları ile kredi bulmakta zorluk çeken KOBİ ‘lere ve işletmelere, kefil olmak suretiyle kredi çekmesi mevzusunda lüzumlu kolaylığın sağlanmasını amaçlamaktadır. Kredi Güvence Fonu ve bankalar içinde bir protokol yapılmakta, bu protokole haiz bankalar da KGF ile emek harcama imkanı bulmaktadır. Bu bankalardan birisi QNB Finansbank ‘tır.

QNB Finansbank Kredi Garanti Fonu Destekli KOBİ kredisi çekmek isteyenler; 2 yıl geri ödemesi olmayacak şekilde, 6 aydan süregelen ve 8 yıla kadar uzay vadeler benzer biçimde oldukça cazip imkanlara haiz olacaktır. Bu destekle KOBİ ‘lerin kendi işlerini büyütmeleri için lüzumlu finansman sağlanmış olacaktır.

QNB Finansbank Kredi Güvence Fonu Destekli KOBİ kredisi çekmek isteyen KOBİ ‘lerin; müessese zamanı itibariyle kredi müracaat tarihinden minimum 2 yıl ilkin kurulmuş olmaları, senelik ciro olarak ise en fazla 25 milyon TL cirosu olması gerekmektedir. Çalışan sayısı ise 250 ‘yi geçmemelidir. Şartlardan da anlaşılacağı suretiyle; KGF daha oldukça orta ve ufak düzeydeki KOBİ ‘ler ile esnafa yönelik destek sağlama gayretindedir. Bu mevzu ile ilgili data almak ya da başvuruda bulunmak isteyenler; QNB Finansbank şubelerinden herhangi birisine giderek, bu mevzuda uzman kişilerle görüşebilir ve düşünce teatisinde bulunabilirler. Ek olarak yakınınızda KGF ( Kredi Güvence Fonu ) şubesi var ise; bu şubelere de müracaatta bulunarak kefalet başvurusunda bulunabilirsiniz. Her iki müracaat şeklinizde doğru olacaktır. Şundan dolayı bankalar ile KGF ( Kredi Güvence Fonu ) içinde meydana getirilen protokol gereği, bankaların da bu mevzuda bilgilenmek isteyen KOBİ ‘leri bilgilendirmeleri gerekmektedir.

QNB Finansbank ‘ın bu kredilerin yanında hem de oldukça çeşitli ticari ve kurumsal kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bunlar TL Taksitli Krediler, İşletme Kredileri, Yatırım Kredileri ve Ziraat Yatırım Kredileri ‘dir. Bu krediler ile ilgili detaylı data sahibi olmak için QNB Finansbank alan kişi hizmetleri numarası olan 0 850 222 0 900 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir