Saç Satın Alan Yerler (İstanbul-Ankara-İzmir) 2021 Fiyatları

Saçımı satmak isterim diyenler için Kayseri’de, Bursa’da, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında, İzmir, Ankara, Adana, Van, Diyarbakır benzer biçimde büyük şehirlerimizde bu işten para kazanan kuaförler, perukçular bulunmaktadır. Saç alım tutarları ise kalitesine, uzunluğuna bakılırsa değişim göstermektedir. Alım ve satış işlerinin yoğunluğu sebebiyle internette birçok site kurulduğu benzer biçimde, kriterler ortaya çıkmıştır. Boyalı saçlar satılır mı, kaç para eder, güncel fiyat listeleri ve Türkiye genelinde sektörün kalbi haberimizde..

Kuaförlere averaj 5.000 TL. fiyatla saçlarınızı pazarlayabilirsiniz.

Saç Satın Alan Kuaförlerin Aramış olduğu Kriterler Nedir?

Hanımefendilerin en büyük ve en güzel takıları saçları olduğundan asla bir bayan saçlarından caymak istemez. Bazıları kısa, bazıları ise uzun sever. Sadece günümüzde paraya ihtiyacı olanlar para kazanmak saçları satmaktadırlar. Bu sektör çoğu zaman büyük il ve ilçelerde daha fazlaca karşımıza çıkmaktadır. Doğal olarak ki bu kuaförler belirli kriterlere haiz olanları satın alırlar. Saçını satan ve saç satın alan yerler bu alışveriş karşılığında 200 TL. ile 10.000 TL. içinde fiyat verirler. Hanımefendilerin vazgeçilmezi olan saçlar hayatlarının odak noktası haline gelmiştir. Her kadının kullanım şekli farklılık gösterdiği benzer biçimde kısa, uzun, kıvırcık ve düz olanlar çoğunlukla tercih edilmektedir. Bayanlar değişik modellerde ve değişik şekillerde modelleri tercih ettikleri için fazlaca fazla yıpranma ile de karşı karşıya kaldıkları bir gerçektir. Fakat bir fazlaca kadının bünyesi ile de ilgili olan ve vitamin eksikliği ile de meydana gelen dökülmeler, yıpranmalar ve kırılmalar sebebi ile de bakım meydana getiren bir fazlaca hanım bulunmaktadır. Kuaförler ise satın alacakları saçlarda en fazlaca bakımlı ve organik olan saçı tercih etmektedirler. Kuaförlerin aramış olduğu öteki kriterler ise aşağıda maddeler halinde yer almıştır.

Saç alım tutarları 200 Tl.’den adım atar!
 • Minimum 45 santimetre. uzunluğunda gür ve mütevazi olması,
 • Sıhhatli olması,
 • Yıpranmamış olması,
 • Naturel olması, daha öncesinden boyanmamış olması,
 • Kalınca telli saçlara nazaran ince telli saçlar daha fazlaca tercih edilir,
 • Koyu renkli saçlara bakılırsa açık renk tonuna haiz olan saçlar kuaförlerin ilk tercihleri içinde yer almıştır.
Ankara Saç Tutarları (Averaj)

Saç Tutarları Ne Kadar?

Saç satın almak isteyen kuaförler çoğu zaman büyük il ve ilçelerde karşımıza çıkmaktadır. Ankara, İzmir, İstanbul, Samsun, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Konya, Trabzon, Mardin, Çanakkale, Antalya, Balıkesir, Ordu, Rize, Adana benzer biçimde illerde ikamet eden ve dükkanı bulunan yurttaşlarımız oldukça şanslıdır. Saçınızı satmak istediğiniz takdirde tertipli olarak gitmiş olduğunuz kuaförleri tercih etmeniz sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır. Şu sebeple devamlı gitmiş olduğunuz kuaför saç yapınızı bilmiş olduğu için ve hem de sürekli müşterisi olduğunuz için size yüksek meblağda ücret vereceklerdir. Eğer devamlı gittiğiniz kuaför saç almıyorsa size önerebileceği ve yüksek miktarlarda ödeme yapabileceği kuaför salonlarına gitmeniz için yönlendirme yapacaklardır. Kuaförlerin almış oldukları 40 santimetre saçın fiyatı 500 Türk Lirasından başlarken saçın yapısı da oldukça ehemmiyet taşımaktadır. Mesela; sarı bir saça haiz olan ve organik yapısı asla bozulmamış olan doğrusu asla boyanmamış olan ince telli ve kırığı olmayan 40 santimetre’lik saç için 2.000 Türk Lirası civarında ücret ödemesi de yapılmaktadır. Burada mühim olan saçınızın yapısı, doğallığı ve uzunluğudur. Saçınız ne kadar uzun ise o denli fazlaca kazanacaksınızdır.

Sıralama halinde saç tutarları şöyledir;

 • En uzun ve bakımlı 45 santimetre. saç = Kuaföre bakılırsa 1.000 TL. – 1.500 TL. para edebilir.
 • 45 santimetre. uzunluğunda düzgüsel saç = 1.500 TL. civarındadır.
 • 45 santimetre.’nin altında ki saçlar satın alınmaz.
 • Kesim öncesinde lastik takılmayan ve dağılan saçlardan peruk olmayacağı için kuaförler fiyat vermezler.
 • En yüksek fiyatı veren kuaförü araştırınız.
 • Düzgüsel şartlarda kuaförler 45 santimetre’den uzun olanlara kilogram başına 1.000 TL. den yüksek fiyat biçerler. Sadece sizin saçlarınız 250 gr. gelirse 1.000 TL. / 4 = 250 TL. civarında bir para alırsanız.
Saç tutarları güncel

Devlet desteği ile dükkan açabilir ve kuaför olabilirsiniz.

Boyalı Saçlar Satılır mı?

Saçlarınızı satmak istediğiniz taktirde yukarıda da belirtmiş olduğumuz kriterlere uyum elde etmiş olduğunuz taktirde doğru satıcılara ulaşmanız gerekecektir. Doğru satıcılara ulaşmak için ise ilk olarak devamlı gitmiş olduğunuz kuaför salonlarına gitmenizi tavsiye ederken hem de adını duyurmuş olan güzellik merkezlerine de gitmenizi tavsiye ederiz. Bu mevzuda karşılıklı itimat oldukça önemlidir. Eğer fason şirketlerle yada aracı firmalar ile saçınızı satmaya çalışırsanız ya fazlaca ucuza satarsınız yada dolandırıcılarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple de doğru satıcıya ulaşmak oldukça ehemmiyet arz etmektedir. Saçınızı İnternet üstünden anlaşmış olduğunuz bir firmaya satmamanız icap ettiğini belirtirken en yüksek fiyatı verebilecek olan kuaföre ulaşmanız için her yerden fiyat almanızı tavsiye ederiz. Sıhhatli ve organik bir saç yapısına haiz iseniz birde saçınız oldukça uzun ise ne olursa olsun iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Minimum 500 en fazla 2000 lira civarında bir ücret alabilecekken bu rakamların altında bir meblağ karşılığında saçınızı satmanızı istemeyiz. Bu sebeple de fazlaca sık tercih edilen güzellik salonlarını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul İli Averaj Saç Fiyatlarıdır!

Eğer amacınız ilerleyen dönemde saçlarınızı satabilmek ise, şimdiden boya yapmamanızı ve olabildiğince mütevazi olmasına itina göstermenizi tavsiye ederiz. 45. santimetre’den uzun olmak kaydıyla bakımlı olan tüm saçlar satılabilir sadece boyasız bir saçla boyalının fiyatı aynı olmayacaktır. Kuaförler boyalı olanlar için bir miktar fiyat düşerler. Sadece yinede satılabilir.

Saç Satın Alan Kuaförler ve Telefon Numaraları;

 • Rapunzel : sacrapunzel@gmail.com
 • Melih : 0536 034 31 35
 • Firdevs peruk: 555 880 37 30
 • Adem: Türkiye’nin tüm illeri (İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Eskişehir, Kocaeli) dahildir. 539 692 40 94
 • Ali: Kargo ile alım yaptığını anlatmaktadır. sacalisveris@gmail.com
 • Yaşar: sacalimsatimyasar@hotmail.com.tr
 • Kahramanmaraş ilimiz Özgüller peruk : 507 213 15 13
 • İlhan : alikayihan5715@gmail.com
 • Mehmet: mehmetcorak4545@hotmail.com
 • Özcan: birisi9907.ok@gmail.com
 • Tuna: 41peruktuna@yandex.com.tr
 • Feysbuk Sayfası : Paradise Kuaför  Hakan
 • İstanbul Avrupa Yakası Kadıköy Nurettin Aydın :  0216 362 882
 • Yukarıda yer edinen telefon numaraları, kontakt detayları ve mail adresleri ile esnafkredi.net sitemizin herhangi bir alakası olmayıp web sayfalarında bulunan telefon numaralarından ibarettir.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir