Salma Tavukçuluk Hibe Kredileri 2021 Destekleri

Kanatlı sektörüne girerek etkinlik göstermek isteyenlere devlet tarafınca destek veriliyor. Salma tavukçuluk hibelerinden yararlanmak isteyenler şartları taşıyor ise başvurularını yapabilirler. Tavukçuluk maliyetli bir iştir. Hayvan alımı, işletme kurulumu, yem giderleri vb. derken yatırım yapmak için yüksek meblağlara gerekseme vardır. TKDK tarafınca tavuk çiftliği projelerine destek verilmektedir. Verilen desteklere ve proje örneklerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

2021 senesinde tavuk çiftiliği oluşturmak isteyen yurttaşlarımız için kredi veren fazlaca sayıda hususi ve kamu kurum bankalar bulunurken bununla birlikte devlet destekli kurumlar tarafınca da 2021 senesinde bağışlama kredi imkanları verilmektedir. Salma tavukçuluk için bağışlama kredi imkanı elde eden kurum ve kuruluşlar projeleriniz kapsamında bağışlama desteği vererek hayalinizdeki çiftliği kurmanıza destek olurken bununla birlikte ülke ekonomisine de hareket katmaktadır. Bugün makalemizde siz kıymetli girişimcilerimiz için özgür sistem salma tavuk çiftliği kredisi iyi mi alınır, devlet destek veriyor mu, Kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca tavuk çiftliği teşvikleri, salma tavukçuluk desteği, organik köy tavuğu yetiştiriciliği destekleri mevzularına yer verdik.

Salma Tavukçuluk Hibe Kredileri
Salma Tavukçuluk Bağışlama Kredileri

Özgür Sistem Tavukçuluk Kredileri (2021 Yılına Hususi)

Tavuk çiftliği oluşturmak isteyen girişimcilerimiz için fazlaca sayıda kamu ve hususi kuruluşlu bankalar kredi imkanı vermektedir. Bu bankaların yanı sıra devlet destekli kurumlar tarafınca da bağışlama kredi imkanları sağlanmaktadır. Tavuk çiftliği oluşturmak kolay benzer biçimde görünmüş olsa da aslına bakarsak bir o denli yorucu ve maliyetli bir iş olmaktadır. Ustalaşmış bir tavuk çiftliği oluşturmak istediğiniz vakit maliyetiniz oldukça yüksek olacağı için finansmana oldukça gerekseme duyacaksınız ve bunun için aklınıza ilk olarak devlet destekleri gelmiş olsa da kafi finansmanı sağlayamadığınız için çareyi banka kredilerine müracaat yaparak bulabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Oluşturmak İçin Devlet Destek Veriyor mu?

Tavuk çiftliği oluşturmak için devlet destek vererek fazlaca sayıda girişimcimize ön ayak olmaktadır. Tavuk çiftliği oluşturmak fazlaca kolay benzer biçimde görünmüş olsa da oldukça zor bir iş olmaktadır. Bunun yanı sıra tavuk çiftliği kurmanız için 2000-3000 hatta 5000 tavuk ile yola çıkabilirsiniz. Bu kadar fazlaca tavuk yetirmek için yüksek oranlarda finansmana ihtiyacınız olacaktır. Finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak için devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz. Peki devletin destek vermiş olduğu kurum ve kuruluşlar hangileridir?

 1. KOSGEB (ürünlerin paketlenmesi vb.)
 2. Besin Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı
 3. TKDK (Ipard)

saymış olduğumuz devlet kurumlarına müracaat yapmak için ilk olarak kaliteli bir iş projesi hazırlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise sizden istenen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Tüm şartlara uyum elde etmiş olduğunuzda projeniz dikkate alınacak ve onay görmüş olduğu taktirde ise bağışlama kredi imkanlarından yararlanmanız sağlanacaktır.

TKDK tarafından verilen tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır?
TKDK tarafınca verilen tavuk çiftliği kredisi iyi mi alınır?

TKDK Salma Tavukçuluk Desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafınca verilen tavuk çiftliği kredisi imkanından yararlanmak için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına haiz olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca onay verilmiş olan illerde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Onay verilen illerde oturuyorsanız ve çiftliğinizi bu illerde kuracaksınız eğer halini kurmuş olduğunuz çiftlik için bir iş projesi hazırlamalısınız. Ve bu proje ile ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumuna şahsen müracaat yapmanız gerekmektedir. TKDK tarafınca belirlenen sektörler üstünde durarak tavuk çiftliği kurabilir ve bu alanlar için destek alabilirsiniz. Peki TKDK tarafınca destek verilen sektörler hangileridir?

 • Kanatlı Et üreten tarımsal işletmeler
 • Kanatlı et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması
 • Yumurta üreten tarımsal işletmeler

Ziraat ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu tarafınca verilen hibelerden yararlanmak için lütfen bağlantıya tıklayınız. http://www.tkdk.gov.tr/Ipard/IpardProgrami

Besin ziraat ve hayvancılık bakanlığı tarafınca 30.000 liralık bağışlama kredi imkanı sağlanırken hindi, ördek, tavuk, kaz ve salma tavukçuluk yapmak isteyen girişimciler istenen şartları yerine getirmiş olduklarında bağışlama kredi imkanlarından yararlanacaklardır. Tavuk çiftliği oluşturmak isteyen girişimcilerden istenen şartlar aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer alacaktır.

 • Minimum 500 tane tavuğa haiz olmalısınız.
 • Salma tavukçuluk ve yumurta tavukçuluğu projeleri hazırlamalısınız.
 • Minimum 400 tane özgür sistem kaz, ördek, hindi yetiştiriciliği projesi hazırlamalısınız.

bu şartlara uyum elde eden girişimciler iş projelerini hazırladıktan sonrasında besin ziraat ve hayvancılık müdürlüklerine müracaat yaparak 30 bin liralık devlet desteklerinden yararlanabileceklerdir.

Ziraat Bankası Özgür Tavuk Çiftliği Desteği

Besin ziraat ve hayvancılık bakanı yapmış olduğu açıklamada 30.000 liralık devlet desteği haricinde hayvancılık yapmak isteyen girişimciler için Türkiye Cumhuriyeti Ziraat bankası düşük faizli hayvancılık kredi imkanlarından yararlanmanızı sağlamaktadır diyerek sözlerine şu şekilde devam etmiştir. Tavukçuluk haricinde büyükbaş yada küçükbaş hayvancılık yapmak isteyen girişimcilerimiz için 100.000 liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. Ziraat bankasının hayvancılık üstünde işletme oluşturmak isteyen girişimcilerimiz için elde etmiş olduğu kredi türleri salma tavukçuluk, bıldırcın yetiştiriciliği, et tavuğu yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu, hindi ve ördek yetiştiriciliği benzer biçimde alanlarda iş yapmak isteyen girişimcilerimize destek kredileri vermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafınca hayvancılık kredileri verilmektedir. Bu kredilerden yararlanarak işletmelerinizi kurabilirsiniz.

Salma tavukçuluk nasıl yapılır?
Salma tavukçuluk iyi mi yapılır?

2021 senesinde Ziraat Bankası’ ndan tavuk yetiştiriciliği mevzusunda kredi almak isteyen yurttaşlarımız için yeni bir kredi fırsatı hakkında data vermek istiyoruz. Banka ve Ziraat Kredi Kooperatifleri tarafınca verilen karar neticesinde bazı tarımsal ve hayvansal mevzularda yetiştiricilerimize verilecek kredilerde faiz indirimi yapılacaktır. Damızlık koyun yetiştiriciliği için 0 faiz ile kredi verilecektir. Kanatlı sektöründe ise yatırım ve işletme dönemlerinde yatırımcılara sırasıyla yüzde 50 ile yüzde 25 oranlarında faiz indirimi yapılacaktır. Detaylı data için banka şubelerine gidebilirsiniz.

Salma Tavukçuluk Iyi mi Yapılır?

Son dönemlerde tavukçuluk sektöründe en fazlaca kar kazandıran işlerden birisi olan salma tavukçuluk işi naturel ortamlarda gerçekleşmiş olduğundan organik olarak üretim yapmanıza destek vermektedir. Salma tavukçuluk işi yapmak isteyen girişimciler iyi bir iş projesi hazırlayarak destek kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Salma tavukçuluk tamamen naturel ortamlarda yetiştirilen tavuk türleri ile ilgili olan bir iştir. Organik ortamda yetişen tavukların yumurtaları da organik olduğu benzer biçimde etleri de daha sağlıklıdır. Bu sebeple de salma tavukçuluk sektörüne giren girişimcilerimiz oldukça yüksek oranlarda kar elde etmektedirler. Tavuk çiftliği kredisi alarak da işletmenizi kurabilirsiniz.

Yumurta Tavuğu Çiftliği Oluşturmak İçin Lüzumlu Şartlar Nedir?

Devletimiz tavuk çiftliği oluşturmak isteyen girişimcilerimiz için destek sunar verirken bununla birlikte bazı şartlara uyum sağlamanızı istemektedir. Bu şartlar ise aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer alacaktır.

 1. Her tavukçuluk için minimum 10 santimetre ayrılmak zorundadır.
 2. Doğrusal bir yemlik için 4 santimetre ayrılmak zorundadır.
 3. Her yedi tavuk için bir folluk bulundurulması gerekmektedir.
 4. Grup follukların kullanılması durumunda ise minimum 120 tavuk için bir metre kare folluk ayrılması gerekmektedir. Köyde Tavuk Yetiştirmek İsteyenlere yönelik olarak yapmış olduğumuz araştırmalar sonrası edindiğimiz detayları sizler ile paylaştık. İçeriğimizden data alabilirsiniz.

Yukarıda maddeler halinde yer vermiş olduğumuz şartlara uyum elde eden girişimcilerimiz devlet desteklerinden yararlanabileceği benzer biçimde bununla birlikte düşük faizli kredi imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir