ŞekerBank Su Ürünleri Kredisi

Vatanımızda hizmet veren bankaların büyük bir kısmı bireysel bazlı kredileri müşterilerine sunmanın yanı sıra yatırım amaçlı yada ticari etkinlik yürütmek isteyen kişiler yada firmalar içinde kredi kullandırmaktadır. Bu bağlamda hususi yada kamusal ana para destekli bankalar çeşitli adlar adı altında müşterilerine kredi ürünlerini kullandırmaktadır. Bu bağlamda vatanımızda hizmet veren finans kuruluşları içinde yer edinen ilk kurulduğunda devlet destekli olup şimdiler de hususi girişim destekli bankalar içinde yer edinen Şekerbank’ta bünyesindeki birçok krediyi bireysel bazlı taleplerin yanı sıra yatırım ve ticari amaçlı birçok krediyi kullandırmaktadır.

Şekerbank, bünyesinde yer edinen işletme ve yatırım kredilerinden biri olarak kullandırdığı Şekerbank su ürünleri kredisi birçok müşterisi tarafınca rağbet gören kredi türüdür.

Su ürünleri kredisi vatanımızda kültür ve deniz balıkçılığının yaygınlaşması adına etkinlik gösteren birçok vatandaşımıza lüzumlu desteği sağlamaktadır. Yatırım amaçlı olarak birçok işletme sahibine düşük faizli ve uygun ödeme imkânlarına haiz su ürünleri kredisi kullandırmaktadır. Kullandırılan bu kredi gerek su ürünleri avcılığı yada yetiştiriciliği için gerçekleştirilmektedir. Su ürünleri avcılığı alanında hizmet verecek olan işletmelerin gereksinim duyduğu birçok gereksinimi için yapılacak olan giderin %75’ine kadar ve yılda bir kez ödeme yapmak suretiyle 60 aylık vade bazında su ürünleri kredisi kullandırılır. Her türlü işletme ihtiyacı için sunulan bu krediyi Şekerbank şubeleri aracılığı ile temin edilmesi gerekmektedir.

Şekerbank su ürünleri kredisini kullanmak isteyen su ürünleri yetiştiriciliğine haiz işletmeler için gene yapılacak olan masrafın %75’ine kadar kredi kullandırılmaktadır. Kredi ürünü gene avcılık işletmesinde olduğu benzer biçimde yılda bir kez ödeme yapmak suretiyle 60 aya varan vadeler ile kullandırılmaktadır. Bilhassa her iki işletme sahipleri için lüzumlu olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ yerel teşkilatlarına vize ettirilmiş ruhsat tezkeresi, su ürünleri yetiştiriciliği belgesi, su ürünleri avcılığı belgesi, ÇKS su ürünleri belgesi, balık kafesi, balık havuzu yapımı, makine-donanım ve öteki teçhizatlarının alımı için lüzumlu olan desteği su ürünleri kredisi üstünden temin edebilirler. Her türlü işletme ve yatırım faaliyeti için Şekerbank sizleri şubelerine beklemektedir.

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir