Senetle Para Veren Kuyumcular 2021 (150 + Yorum)

Senetle Para

Tefecilikle uğraşan kişilerin günümüzde hala bir köşelerden işlerini götürdüğünü bilmeyenimiz yoktur. Aslına bakarsak senetle para veren kuyumcularsenetle borç para veren firmalar kısacası borç para veren tefecilerin ortak noktaları vicdansız olmalıdır. Senetle para veren kuyumcular İstanbul, Ankara ve İzmir benzer biçimde büyük şehirlerimizde bu fazlaca daha yaygın gözükmektedir.

Senetle borç para veren kuyumculardan bahsedelim birazcık. Bu tefeci kimliğinde bu işi yapmayan etrafa da namuslu benzer biçimde görününen bu zatlar, gerek kredi kartınıza taksit yaparak para verirler yada sağlam teminatınız var ise bu tarz şeyleri rehin alarak yada ipotek ederek nakit para verirler. Her iki ucu da aynı yere gelir aslına bakarsak.

Tefecilik suçunun işlenmesi borç para adı altında adım atar faizli geriye alma ile biter. Bu tefecilik fiilinin kabahat bulunduğunu bildikleri halde gerek naylon faturalar ile gerek tefecilik suçunun işlenmesinde kullanılan gerçek şirket faturaları ile bu kabahat işlenir.

Senetle Para Verenlere Kanmayın!

Aslına bakarsak senetle borç para veren kuyumcuları arayan kişiler ve bu suça ortak olan kişilerde ne kadar yanlış yaptıklarının farkına ya boş yere verdikleri faizlerden sonrasında yada ipoteğe verdiği evinin otomobilinin elinden gittikten sonrasında anlaması üzücü vakalara sebebiyet vermektedir.

Ihmal etmeyin hiçbir tefeci faizsiz para vermez yada verdiği paranın 10 katını almadan geriye para vermez, verenlerde vardır bir ihtimal fakat bu mesela 10,000 TL verdiyse aylık 1000 TL faizini koyar ödeyemediğiniz her ay için 1000 ile 3000 lira içinde faiz verirsiniz bu klan emicilere. Anapara borcunuz da yerinde saymaya devam eder.Şimdi tekrar düşünün ve ona bakılırsa tefeci arıyorum diye klavye tuşlarına basın.

Kendinize ilişik bir eviniz var ise, otomobiliniz var ise bir de devlet memuru falansanız siz tefeciler için bir ganimetsiniz bunu ihmal etmeyin. Burada mühim olan parayı yada tefeciyi bulmak değildir, burada en mühim unsur aldığınız bu paranın faizlerini ödeyebilecekmisiniz, faizlerini geçtik anaparayı son olarak nereden bulup ödeyeceksiniz.Lütfen tefeci ararken bir kere daha düşünün ve canınızı yakmalarına asla ve asla izin vermeyin.Aç kalınca açıkta kalınca soğuktan ölün fakat bu tefecilerin eline düşmeyin.

Ümit ederim bu yazımız sizlere bir nihai karar vermenize sebep olan bir unsur olacaktır.

SİZ SİZ OLUN ASLA VE ASLA TEFECİLERDEN PARA ALMAYIN VE KESİNLİKLE SİZE KREDİ ÇIKARTACAĞIZ VS SİZDEN DOSYA MASRAFI TALEP EDEN DOLANDIRICILARA YEM OLMAYIN.

Bundan önceki yazımız olan Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar GARANTİLİ başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir