SGK BORÇLARINI KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Sigorta borçlarınızı artık internetten ödemek, oldukça kolay. Bunun için SGK’ya giriş yapmanız kafi olacakken sonrasında sorgulama yaparak döküme ulaşmanız gerekecek. SGK sigorta ödemelerinin kolaylıkla yapılması için bir web sayfası hazırlamış durumda. Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen işverenler bu hizmetten faydalanabiliyor ve ödemelerini kolaylıkla yapabiliyorlar.

Daha evvelinde SGK borçlarını kredi kartı ile ödeme sorgulama işleminizi ve bunun benzer biçimde birçok işlemi web üstünden iki resmi site yardımıyla yapabilmeniz mümkündü. Sadece E-SGM şifresiz işlem icra eden resmi web sitesinin kapatılması sebebi ile artık bu işlemleri E-Devlet üstünden gizyazı ile güvenli bir halde yapabilmekteyiz. E-Devlet üstünden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine haiz olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresine haiz değilseniz şifrenizi nereden ve iyi mi alacağınızı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

SGK borçlarını kredi kartı ile ödeme sorgulama işleminizi yapabilmek için ilk olarak bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa E-Devlet şifresi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile beraber giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresi alma başvurunuzu yaptıktan sonrasında 2 TL işlem tutarı ödeyip E-Devlet şifrenizi size hususi kapalı bir zarf içinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SGK Borçlarını Kredi Kartı İle Ödeme İşlemi Iyi mi Yapılır?

SGK ödemeleri için hazırlanan sayfaya ulaşmak için ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Ondan sonra açılacak olan sayfada bulunan ilgili bölgelere sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Peşinden “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Açılacak olan yeni sayfada bulunan ve sizden istenen “Sorgu Türü”, “Sorgu Tipi”, “Sicil No” kısımlarını size uygun bir halde doldurunuz. Ondan sonra ekrandaki güvenlik kodunu da ilgili yere yazdıktan sonrasında “Borç Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Borçlarını Kredi Kartı İle Ödeme İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

SGK BORÇLARINI KREDİ KARTI İLE ÖDEME İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir