SGK GÖZLÜK ÖDEMESİ NE KADAR?

Göz bozukluğu sebebiyle pek oldukça göz kusuru (miyop, hipermetrop, astigmat vb.) ortaya çıkmıştır. Göz kusurları olan vatandaşların kullandıkları gözlükler, gözün durumuna doğrusu numarasına ve hassaslığına gore çeşitlilik göstermektedirler. Gözlük kullanan vatandaşlara SGK tarafınca meydana getirilen yardımlar hakkında informasyon vermek isterim. SGK gözlük ödemesi adı altında meydana getirilen bu yardımlar belirli kurallar çerçevesinde sınırlandırılmıştır. Peki SGK gözlük ödemesi ne kadar? Bu yazıda sizlere SGK gözlük ödemesi ne kadar sorusu hakkında informasyon vereceğim.

SGK Gözlük Ödemesi Ne Kadar?

  • Ilk olarak SGK ile anlaşmalı müesseselerde meydana getirilen muayene sonrasında her cam numarasının değişmesi durumunda, +/- 0.50 değişmesi durumunda bile, cam değişiklik işlemi SGK tarafınca karşılanacaktır.
  • Çerçeve değişiklik işleminde ise bu hizmetten yararlanma hakkınız 3 yıla çıkmaktadır. Yapılacak SGK gözlük ödemesi çerçeveler için 3 yılda birdir.

SGK gözlük ödemesi ne kadar? sorusuna yanıt vermeye çalıştım. Peki SGK gözlük ödemesi çerçeve değişimi süresini iyi mi takip edebiliriz. E-Devlet kapısı üstünden bu probleminin cevabına da kolayca ulaşabilirsiniz. Sizlere en yakın PTT şubesinden alacağınız E-Devlet şifresiyle aşağıda vereceğim bağlantıya tıklayarak çerçeve hakkından yararlanmak için geriye kalan sürenin ne kadar olduğuna ulaşabilirsiniz. E-Devlet şifresi kişiye özgü bir şifredir. Kimlik bilgilerinizi kullanarak kolaylıkla temin edebilirsiniz. Tutarı 2 tl dir.

Aşağıda verilen bağlantıya tıkladıktan sonrasında karşınıza çıkan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Arkasından oluşturulan sayfada belirtilen bölgelere sırasıyla TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Belirtilen detayları girip doğruluğundan güvenilir olduktan sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak lüzumlu bilgilere ulaşabilirsiniz.

SGK Optik Aygıt Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

SGK GÖZLÜK ÖDEMESİ NE KADAR? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir