SGK KESENEK

SGK Kesenek Nedir?

Ülkemize çalışmakta olan bireylerin maaşlarından bazı kesintiler yapılmaktadır. Toplumsal Güvenlik Kurumu ise bu durumda bireylerin kesintilerini takip edebilmeleri için SGK kesenek adlı bir uygulama geliştirmiştir. Bu uygulama yardımıyla bireyler kolaylıkla maaşlarındaki kesinti miktarını öğrenebilir ve bununla beraber ne kadar vergi ödedikleri bilgisine de ulaşabilirler.

SGK Kesenek Informasyon Sistemine Iyi mi Giriş Yapabilirim?

SGK kesenek informasyon sistemine giriş yapabilmek için ilk olarak sizlerle yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan ekranda ‘kullanıcı adı’ ve ‘parola’ bilgilerinizi giriniz. Parolanızı bilmiyor iseniz SGK merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Ek olarak bu sisteme giriş yapabilmeniz için bilgisayarınızda java programı olması gerekmektedir. Tüm bunlardan sonrasında SGK kesenek informasyon sistemine girebilir, merak ettiğiniz tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

SGK kesenek informasyon sistemi için girmiş olduğunuz bu sitede yer edinen duyurular kısmında yer edinen bilgilerinde lütfen dikkatlice okuyun.

Sigortalı olarak çalışmakta olan bireylerin her ay tertipli olarak prim belgelerinin bu sisteme göndermesi zorunluluğu vardır. Eğer göndericiler, bu prim belgelerini göndermemeleri halinde SSK kesenek kapsamında yönetimsel cezaya çarptırılacaklardır. Prim belgeleri, maaşın alındığı zamanı takiben 10 gün içinde elektronik ortama gönderilmesi gerekmektedir.

SGK Kesenek Informasyon Sistemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

SGK KESENEK İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir