SGK Müstehaklık Sorgulama

SGK şu demek oluyor ki Toplumsal Güvenlik Kurumu, vatandaşlarına birçok kolaylık sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi de ilerleyen teknoloji yardımıyla web sistemi üstünden SGK’ya ilişik işlemleri yapabilme imkanınızın olmasıdır.

SGK Müstehaklık Sorgulama Nedir, Ne İşe Yarar?

SGK müstehaklık, bir iş kazası yada meslek ile ilgili bir hastalık sonucunda iş göremez hale gelen yada belli bir süre süresince çalışamayacak olan vatandaşlara sağlanan güvence parasıdır. Bu parayı alıp almadığınızı öğrenebilmek için yaptığınız işleme de SGK müstehaklık sorgulama işlemi denir. Yazımızın devamında sizlere bu işlemi web üstünden iyi mi yapacağınızı detaylı olarak anlatacağız.

İşleminizi yapacağınız site şifreli bir sitedir. Bu site üstünden işlemi yapabilmek için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreyi herhangi bir postane şubelerinden teslim almanız mümkündür. Şifrenizi alabilmek için postaneye gittiğinizde gizyazı alma müracaat yapmanız gerekecektir. Başvurunuzun sonunda ise sizden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem tutarı istenecektir. Bu tarz şeyleri eksiksiz bir halde yaptığınızda şifrenizi size hususi bir zarf içinde teslim alabilir, E-Devlet sistemi üstünden yapacağınız her işlemde şifrenizi kullanabilirsiniz. Güvenliğiniz açısından şifrenizi kimselerle paylaşmamanızı tavsiye ederiz. Şifreniz size özeldir ve bir tek sizin adınıza işlem gerçekleştirilebilmektedir.

SGK Müstehaklık Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

SGK müstehaklık sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan web adresine tıklayınız. Hemen sonra karşınıza çıkacak olan sayfayı sizler için aşağıdaki resimde göstermiş bulunmaktayız. Bu sayfa üstünde bulunan ve resimde daire içine alarak göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladığınızda açılacak olan kimlik doğrulama platformunda kimlik doğrulama işlemini yapmanız gerekmektedir.

Müstehaklık Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Yukarıdaki resimde bulunan işlemi tamamladıktan sonrasında açılacak olan kimlik doğrulama platformu aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu resimde sizler için doldurmanız ihtiyaç duyulan alanları ok işaretleri ile göstermiş bulunmaktayız. Ok işaretleri ile gösterdiğimiz alanlara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir halde yazmanız gerekmektedir. Bu alanları doldurduktan sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan öteki şey derhal sayfanın alt tarafında bulunan ve resimde daire içine alarak işaretlemiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklamaktır.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle SGK müstehaklık sorgulama işleminizi E-Devlet sisteminden başarı göstermiş bir halde tamamlamış olacaksınız. Açılacak ekran üstünde bilgilerinizi görebilirsiniz.

SGK Müstehaklık Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

SGK Müstehaklık Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir