SGK Özel Hastanede Doğumu Karşılıyor Mu?

Bugünkü konumuzda SGK hususi hastanede doğumu karşılıyor mu sorusuna yanıt vermeye çalışacağım. Fakat bu mevzuya girmeden ilkin hamilelik süreci ve doğum izninden anlatmak isterim. Doğum süreci 40 haftalık bir süreç olup hem doğum öncesi hem doğum sonrası izin kullanılabilmektedir. İzin süresi ise 16 hafta şu demek oluyor ki 4 aydır. Doğum sonrası alacağınız analık parası maaşınızın 2/3’ünün bu 4 aylık süreç ile çarpılması ile hesaplanır. Ek olarak bayanların izinlerini parçalayarak kullanımı gerekmektedir. Doğumdan ilkin çalışabildiği kadar çalışmak isteyen bayanlar 16 haftalık izinlerinin minimum 3 haftasını kullanmak zorundadır. Doğrusu en geç hamileliğin 37. haftasına kadar çalışmaya izin verilmektedir. Bu durum heralde her ihtimale karşı tabip nezaretinde yapılmalıdır. Şimdi gelelim aslolan mevzumuza. SGK hususi hastanede doğumu karşılıyor mu?

SGK hususi hastanede doğumu karşılıyor mu sorusunun cevabı malesef hayır cevabıdır. Hatta ve hatta, SGK’lı kimselerin hususi hastanede yapacağı doğum işlemi normale bakılırsa 2 kata kadar bir fiyat çıkarılmaktadır. Gideceğiniz hususi hastanede yüklü bir faturayla karşılaşmak istemiyorsanız almanız ihtiyaç duyulan tedbir SGK tarafınca meydana getirilen bir uygulamayla hayata geçmiştir. Bu uygulama aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayarak bazı bilgilerin girilmesi sürecini kapsar. Bu detayları girerek ödemeniz ihtiyaç duyulan ilave ücret bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.

  • Aşağıda verilecek bağlantıya tıklayıp sorgulama işlemi için SGK’nın kendi sitesine yönlendirileceksiniz.
  • Arkasından hastane seçip, hastane türü seçerek, ilave ücret oranı, tedavi türü ve son olarak muayene meydana getirilen branş bilgilerini girerek sorgulama işleminizi giriş tuşuna basarak tamamlayabilirsiniz.

Bu bilgiler ışığında hem SGK hususi hastanede doğumu karşılıyor mu sorusunun yanıtını alış olduk hem de doğum hakkında belli başlı bilgilere haiz olduk.

SGK Hususi Hastanede Doğumu Karşılıyor Mu Sorgulaması İlave Ücret Bilgisine Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

SGK Hususi Hastanede Doğumu Karşılıyor Mu? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir