SGK Sağlık Sigortası

Toplumsal Güvenlik Kurumu, bünyesinde hizmet veren SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının herhangi birine bağlı olarak çalışan kişilere sigorta imkanı sunmaktadır. Bu sigorta yardımıyla hem sıhhat güvencelerinden yararlanabileceksiniz hem de sigortanızın size sağlığı imkanlar dahilinde toplumsal hizmetlerden yararlanabileceksiniz. SGK’ya bağlı olmak için çatısı altında yer edinen sigorta türlerine nazaran gruplandırılmış kollarından biri tarafınca sigortaya haiz olmanız gerekmektedir. Sadece bu şekilde hem çalışan şahıs hem de çalışan kişinin bakmak ile yükümlü olduğu kişiler sigortanın sağlamış olduğu her türlü hizmetten yararlanabilir. Sigorta kurumlarından herhangi birine bağlı olarak çalışan kişiler sigortalarının sağlamış olduğu sıhhat hizmetlerinden sorunsuz bir halde yararlanabilmeleri için öncelikli olarak sigorta için lüzumlu şartların yapılıyor olması gereklidir.

SGK sıhhat sigortası doğrusu Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun bireylere sunmuş olduğu Genel Sıhhat Sigortası genel olarak malum tabir ile GSS ile SGK’nın bünyesinde bulunan bir kuruma bağlı olmayan kişilerin de kişisel hayatlarında toplumsal güvenlik imkanlarından yararlanması için düşünülmüştür. Kişilere devlet tarafınca sağlanan bu imkandan yararlanmak için gelir testi devamında belirlenen prim sayısını ödemesi kafi olacaktır. Şahıs her ay tertipli olarak primlerini yatırması şartı ile kişin tertipli olarak sigortalı bir halde emek harcaması gözetilmeden GSS kapsamında toplumsal güvenlik imkanlarından oldukca rahat bir halde yararlanma imkanı sağlanır.

SGK’nın sigortanın devamlılığı ile lüzumlu olan primlerin zamanında yatırmayan ve ödemesini belirli bir periyot da gerçekleştirilememesi üstünde GSS borçları oluşmaya başlayacaktır. Bireyler bu şekilde zamanını geçirdiği bu borçları ödemediği takdirde devlete borçlu olur ve borcuna tertipli olarak her ay belirlenen miktar kadar faiz biner ve aksi birçok durum ile karşılaşılabilinir. Bu şekilde problemler ile karşı karşıya kalmamak adına SGK sıhhat sigortası borç sorgulama işleminizin mühim bir işlem bulunduğunu unutmayınız. SGK’nın sağlamış olduğu bu hizmet yardımıyla Genel Sıhhat Sigortası doğrusu GSS kapsamında olan borçlarınızın kontrolünü oldukca kolay ve güvenli bir halde yapabilirsiniz. Kısa sürede sigorta ile ilgili data sahibi olabilirsiniz.

SGK sıhhat sigortası borcu sorgulama işleminizi web üstünden E-Devlet sistemi yardımı ile yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üstünden size ilişik olan E-Devlet şifresi ile SGK sıhhat sigortası hakkında data almak için yapacağınız sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet SGK Sıhhat Sigortası Borç Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

E-Devlet sistemi üstünden SGK sıhhat sigortası sorgulama işleminiz için öncelikli olarak E-Devlet şifreniz yok ise temin etme işlemini yapmanız gerekir. En yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvurunuz sonucunda 2 TL işlem tutarı karşılığında alabilirsiniz. Sonrasında ilk olarak aşağıda yer edinen bağlantı bağlantıya tıklayınız. Oluşturulan sayfada resimde gösterilen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

gss prim

Arkasından gelecek olan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

154

Son olarak girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan güvenli olduktan sonrasında “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Bu şekilde E-Devlet sistemi üstünden SGK sıhhat sigortası sorgulama işleminizi tamamlamış olmuş olursunuz.

E-Devlet SGK Sıhhat Sigortası Borç Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

SGK Sıhhat Sigortası İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir