SGK VİZİTE

SGK’nın yurttaşlarımız için sağlamış olduğu imkanlardan biri de web üstünden SGK görüm işlemini yapabilmektir. Bu yazımızda sizlere, SGK görüm hakkında bilgiler vereceğiz.

SGK görüm, iş görememezlik raporuna haiz bireylerin girişlerini SGK’nın resmi web sayfası üstünden kabul etmektedir. Bu uygulamanın kurum amacı, çesitli rahatsızlıklardan dolayı işe gelemeyip rapor almak zorunda kalan ve işverenlerine bildirmiş bireylerin web üstünden bu durumu bildirim yapmasıdır. Peki SGK görüm işlemini iyi mi gerçekleştirebileceksiniz?

SGK Görüm İşlemini Iyi mi Yapabilirim?

SGK görüm işlemi için sizlere yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Oluşturulan ekranda, sizden istenilen

  • Kullanıcı kodu
  • İşyeri şifresi

Bu bilgilerin girişini yaptıktan sonrasında ‘Giriş’ butonuna tıklayarak SSK görüm için sisteme girebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak SGK ekranında çıkmış olan duyuru kısmınıda dikkatlice okuyun.

Sponsorlu Bağlantılar

SGK Görüm İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Görüm İşlemini Kaç Gün İçerisinde Bildirmemiz Gerekiyor?

İşverenler, iş görememezlik raporu alan çalışanları için, SGK görüm işlemlerinin raporun bitişini takip eden 5 gün içinde girişlerini yapmak zorundadır. Aksi takdirde asgari ücretin yarısı kadar olan tutarı SGK yönetimsel para cezası kapsamında ödemek zorunda olacaklardır.

tıkla sorunu sor

SGK VİZİTE İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir