Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Kredi Kayıt Bürosu adında olan KKB kısaltması altında, puanlama sistemi düşük olan yurttaşlarımız kredi kartı kullanma hakkından men edilirler. Sadece, bazı yöntemler yardımıyla kişiler kredi notlarına bakılmaksızın kredi kartı başvurusu yapabildikleri şeklinde, düşük limitlerle kredi kartı da alabilirler. Gene bununla beraber bireysel gerekseme kredisi isteyenlere de, gerekseme kredisi sunan bazı bankalar mevcuttur.  Şimdi Sizlerle Kredi notu, Findeks Puanı, KKB geçmişi ve sicili bozuk olanlara, kırmızı kalem çekilenlere ve avukatlık icralık duruma düşenlere verilen krediler ve kartlardan bahsedeceğiz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi ve Kredi Kartı Veren Bölgeler

Düzgüsel şartlarda, hiçbir tüketiciye kredi notu düşük iken, bankalarla icralık yada avukatlık durumu varken, kredi yada kart verilmez. Bankalar bireysel müracaat yapanların taleplerini geri çevirirler. Sadece yürürlüğe giren kredi sicil affı yasasından yararlanan vatandaşlar kredi notları düzelmesi yükselmesi durumunda bankaların inisiyatifi ile kredi kartı alabilirler. Doğal olarak kredi notu düşük olanların, 800 kredi puanı olanların bu imkandan yararlanabilmeleri için hususi bir koşul mevcut. Bu koşul 6 ay içinde tüm borcu yapılandırmak yada kredi notunuzu düşüren borcunuzu bir kerede tamamını ödemenizdir.

KKB Geçmişi Kredi Notu
KKB Geçmişi Kredi Notu

Senetle kredi çekmek ister misiniz? Senetle kredi Veren Firmaları İnceleyin!

Bu ödeme sonrasında findeks ve KKB kredi notu kayıt bürolarının, 5 yıl süresinde temizledikleri kredi puanlama sisteminden sicil affı kapsamında müracaat yaparak, 5 yılı beklemeden bankalara kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat şeklinde Devlet bankalarının, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank, Denizbank, Yapı ve Kredi Bankası, Güvence Bankası şeklinde hususi bankaların kara listede olanlara, sicil affından yararlananlara, KKB geçmişi ve kredi puanı düşük olanlara kredi kartı müracaat işlemleri bankanın inisiyatifine bağlıdır.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

KKB Geçmiş Puanınızı sorgulamak için https://www.findeks.com/bireysel adresini ziyaret etmelisiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Düşük Limitli Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir mi?

Eğer KKB’nin sisteminde notunuz ile ilgili bir engelleme söz mevzusu ise, birçok banka düşük limitli de olsa kredi kartı almanıza engel olacaktır. Sadece, kredi notuna bakmayan bankalar, web üstünden yada mobil web hizmetleri üstünden meydana getirilen kredi kartı başvurusuna pozitif cevap gönderebileceklerdir. Kredi puanı düşük olmasına karşın, aylık harcamalarını ödeyecek oranda maaş alan ve gelir belgesi (maaş bordrosu) bulunan kişiler, başka kredi kartları yok ise, maaş aldıkları bankadan kredi kartı başvurusu yapabilirler.

KKB Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar diye birşey yoktur. Artık tüm bankalar online kredi puanlama sistemine gore çalıştıklarından, Tc. Kimlik numaranızı sorguladıklarında;

 • Daha ilkin çektiğiniz ve ödemediğiniz kredileriniz,
 • Borçlu durumda olduğunuz kredi kartlarınız,
 • Avukatlık yada icralık durumda olup bulunmadığınız,
 • Bankalarda bulunan kredili mevduat limitleriniz ve bu hesaplarda kaç para eksi bakiye olduğu,
 • Borçlu olmasanız da, etken olarak ödediğiniz bireysel gerekseme, konut ve otomobil kredileriniz,

hakkında bir tık ile informasyon sahibi olabilmektedirler. BBDK’nın mevzuatına eklenen yasa madddelerine gore, eğer iyi niyetli olan ve borcunun hepsini bir kerede yapılandıran ve taksitlerini tertipli ödeyen kişilere banka isterse KKB geçmişine bakmadan kredi yada kredi kartı verebilir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı

Bu olanaktan yararlanmak isterseniz, biran ilkin kara listeden çıkın. Yasal takipte iseniz, kara listede ve icralık durumda iseniz, kredi çekmeniz oldukça zor olsa gerek. Bunun için kara listeden çıkma yöntemlerine gözatın. Eğer Kredi notunuzu düzeltir ve kara listeden çıkabilirseniz,

 • Akbank Axess,
 • Qnb Finansbank Card Finans,
 • Denizbank Bonus,
 • Güvence Bankası Bonus,
 • Kuveyt Türk Sale,
 • Türkiye İş Bankası Maximum,
 • Halk Bankası Paraf Kart,
 • Yapı ve Kredi Bankası World Card,
 • TEB Bonus,
 • Ziraat Maximum

İcralık, yasal takipte yada kara listede olan sicili bozuk yurttaşlarımız kredi kartı alamazlar. Bu sebeple tek yöntem kara listeden çıkmanızdır. İsterseniz tüm borcunuzu kapatarak, ister kredi sicil affı yasası yada kredi kartlarının 72 ay vadelendirilmesi yasası gereğince kkb notunuzu düzeltebilirsiniz. Kredi kartlarına müracaat yapabilir, aylık gelirlerinize gore belirli limitlere gore tertipli ödemelerle kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Bankaların güncel faiz oranlarına dikkat edin. Bir çok bankada borç aktarma kampanyaları bulunmaktadır. Bu bankalardan alacağınız aktarma kredileri yardımı ile öteki bankalarda bulunan borçlarınızı da tek çatı altında toplayabilirsiniz ve kara listeden çıkarak sicilinizi temizleyebilirsiniz. Ek olarak bankalar tarafınca kredi kartı başvurularınız reddediliyorsa yakınlarınızdan sizin için ek kart çıkarmalarını talep edebilirsiniz. Sadece ek kartların limitlerinin aslolan karta bağlı bulunduğunu ihmal etmeyin.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir