SSK BORÇ ÖĞRENME

Sigortalı olarak çalışan kişilerin emekli olabilmesi için kafi prim miktarlarının ödenmesi gerekir. Ödenen primler ile Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu imkanlardan ve SGK güvencesinden yararlanabilmemiz için SSK borcumuzun olmaması gerekmektedir. SSK borcumuzu ise SGK’nın web üstünden bizlere elde etmiş olduğu imkanlar sayesinden merkezlere gitmeden öğrenme olanağına sahibiz. Kısaca SSK borç öğrenme işleminizi web üstünden kolaylıkla ve güvenlikle gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda SSK borç öğrenme işleminizi iyi mi gerçekleştirebileceğiniz hakkında data vereceğiz.

SSK Borç Öğrenme İşlemi Iyi mi Yapılmaktadır?

E-Devlet Sistemi Üstünden:

E-Devlet sistemi üstünden herhangi bir işlem yapabilmek için ilk olarak E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz yoksa şifrenizi size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile beraber giderek gizyazı alma başvurusunda bulunup işlem ücretini ödedikten sonrasında alabilirsiniz. İşlem tutarı 2 TL’dir.

Şifrenizi aldıktan sonrasında yada aslına bakarsan bir E-Devlet şifresine sahipseniz işleminizi gerçekleştirebilmek için ilk olarak ilgili yazımızın sonundaki bağlantı adresine tıklayınız. Ondan sonra açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Arkasından açılacak olan platformda ilgili bölgelere sırasıyla T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru ve eksiksiz bir halde yazınız. Bilgilerinizi denetim edip, doğruluğundan güvenilir olduktan sonrasında derhal alt tarafta bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle SSK borç öğrenme işleminizi E-Devlet üstünden başarıya ulaşmış bir halde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üstünden SSK Borç Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Online Tahsilat Üstünden:

SSK borç öğrenme işleminizi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizler için paylamış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Tıkladıktan sonrasında karşınıza çıkan E-Devlet sistem girişini yapınız. Ondan sonra SGK web tahsilat ekranı üstünden sizden istenmekte olan

  • Sorgu türü kısmında 4A sigortalı ödeme seçeneğini seçiniz.
  • Sorgu tipi kısmında seçmiş olduğunuz seçeneğe bakılırsa seçimizi yapınız.
  • Sicil numaranızı giriniz.
  • Güvenlik kodunu doğru girdiğinizden güvenilir olarak ‘Borç Sorgula’ butonuna basınız.

Tüm bu sizlere vermiş olduğumuz adımları gerçekleştirdikten sonrasında SSK borç öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

SGK Online Tahsilat Üstünden SSK Borç Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

 

tıkla sorunu sor

SSK BORÇ ÖĞRENME İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir