SSK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

Her vatandaşımızın isteği bigün emekli olabilmektir. Bunun için çalmış olduğu süre zarfı süresince Toplumsal Güvenlik Kurumuna belli oranda prim ödemektedir. Emekli olabilmek için ödemiş olduğunuz primler haricinde belirli bir yaşı da doldurmanız gerekmektedir. Tüm bu koşulları gerçekleştirdiğinizde ise, emekli olabilmektesiz. Emekli olabildikten sonrasında ise, ne kadar maaş alacağınız dört gözle beklenen konuların başlangıcında gelmektedir. SGK‘nın yurttaşlarımızın kolaylıkla ve güvenilir bir halde SSK emekli maaşı hesaplama işlemlerini yapabilmeleri için bir uygulaması mevcuttur. Bu yazımızda sizlere SSK emekli maaşı hesaplama işleminizi iyi mi gerçekleştirebileceğiniz hakkında informasyon vereceğiz.

SSK Emekli Maaşı Hesaplama İşlemin Iyi mi Yapabilirim?

SSK emekli maaşı hesaplama işleminizi yapabilmek için sizlerle yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan SGK ekranında sizden istenilen;

  1. TC kimlik numarası
  2. SSK sicil numarası
  3. Baba adı
  4. Nüfus il
  5. Doğum zamanı şeklinde bilgilerinizi giriniz.
  6. ‘Sorgula’ tuşuna basarak SSK emekli maaşı hesaplama işleminizi gerçekleştirmek suretiyle sisteme girişinizi yapabilirsiniz.

SSK Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

SSK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir