SSK İŞLEMLERİ BURADA!

Sorgulamalar Iyi mi Yapılır?

İnternet her geçen gün gelişmekte olan teknolojiye bağlı olarak oldukça daha süratli bir halde insanların yaşamları içinde kendine ehemmiyet arz etmekte olan bir yer edinmektedir. İnsanların yaşamları içinde oldukça ehemmiyet arz eden bir yerde yer almakta olan web üstünde yer almakta olanaklar ve avantajlar insanlara pek oldukça alanda ve mevzuda çeşitli avantaj ve kolaylıklar sağlamaktadır. Bu aşamada web üstünde yer almakta olan olanaklar yardımıyla insanoğlu pek oldukça alandaki ve konudaki işlemini web üstünden bir tek birkaç dakika içinde gerçekleştirebilme olanağına haiz olabilmektedir.

İnternetin bu denli çeşitliliğe haiz olanakları bünyesinde barındırması sebebi ile vatanımızda Toplumsal Güvenlik Kurumu başta olmak suretiyle devlet kurumları vatandaşların pek oldukça resmi işlemini web üstünden gerçekleştirebilmesi amacı ile web üstünden çeşitli sistemler vasıtası ile hizmet vermeye adım atmıştır.

Bu aşamada vatandaşlar Toplumsal Güvenlik Kurumu tarafınca web üstünden hizmete sunulmuş olan E-Devlet ve E-SGM sistemleri yardımıyla kolay ve süratli bir halde en güncel SSK hizmet dökümü alma işlemlerini kolay bir halde gerçekleştirebilmektedir. Vatandaşların SGK sorgulama  işlemlerini web üstünden gerçekleştirebilmelerinin iki yolu vardır. Bu iki yoldan ilki ise şifreli olarak gerçekleştirilebilmekte olanı E-Devlet sistemidir. Öteki yol ise şifresiz olarak SSK sorgulama olanağı sunmakta olan E-SGM sistemidir.

Vatandaşlar bu iki sistem ile ek olarak SSK sorgulama işlemleri başta olmak suretiyle pek oldukça sorgulama işlemini web üstünden bir tek birkaç dakika içinden gerçekleştirebilmektedir. E-Devlet sistemi üstünden SSK sorgulama işlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak herhangi bir PTT şubesinden cüzi bir ücret karşılığında gizyazı alınması gerekmektedir. Sadece E-SGM uygulaması ile SSK sorgulama işlemleri şeklinde pek oldukça işlemini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar herhangi bir gizyazı alımı gerçekleştirmeden bir tek kimlik numarası, cilt no, nüfusa kayıtlı olduğu il ve doğum zamanı bilgilerini doğru bir halde girmesi kafi olmaktadır.

E-SGM uygulamasına bu bilgiler yardımıyla giriş meydana getiren vatandaşlar sonrasında sol bölümde yer almakta olan sütun içinden hizmet bilgisi sekmesine tıklayarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. SGK sorgulama işlemi de E-SGM uygulaması üstünden aynı şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu aşamada vatandaşlar SSK hizmet dökümü ve sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üstünden gerçekleştirebilmek için ilk olarak herhangi bir PTT şubesinden E-Devlet şifresi alması gerekmektedir. Vatandaşlar aldıkları bu E-devlet şifresi ve kimlik numaraları ile sisteme giriş yapabilmektedir. Sisteme giriş meydana getiren vatandaşlar üst bölümde yer edinen benim sayfam sekmesine tıklayarak kendilerine hususi olan sayfayı açabilmektedirler. Vatandaşlar E-Devlet sistemi üstünden SSK ile ilgili olan başta sorgulama işlemleri olmak suretiyle pek oldukça işlemini gerçekleştirebilme olanağına haiz olabilmektedir.

Vatandaşlar SSK ile ilgili olan pek oldukça işlemini ek olarak Toplumsal Güvenli Kurumu tarafınca web üstünde vatandaşların hizmetine sunulan uygulama ve sistemler üstünden şifresiz olarak gerçekleştirebilmektedir. Bu aşamada 2011 senesinde Toplumsal Güvenli Kurumu tarafınca web üstünde vatandaşın hizmetine sunulan E-SGM uygulaması ile vatandaşlar SSK ile ilgili olan pek oldukça işlemini kolay bir halde gerçekleştirebilmektedir. Devletimizde vatandaşlar E-Devlet sistemi ve E-SGM sistemi ile SSK işlemlerini diledikleri vakit diledikleri yerden internete erişim sağlayarak bir tek bir kaç dakika içinde rahat ve kolay bir halde gerçekleştirebilmektedir.

Vatandaşlar günümüzde Toplumsal Güvenlik Kurumu ile ilgili olarak merak ettikleri mevzular hakkında, en güncel gelişmeler ve yenilikler hakkında web üstünde bu alanda hizmet vermekte olan internet sayfaları yardımıyla anlık olarak haberdar olabilme ve informasyon edinebilme olanağına haiz olabilmektedir.

tıkla sorunu sor

SSK İŞLEMLERİ BURADA! İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir