SSK JİNEKOMASTİ AMELİYATI

SSK JİNEKOMASTİ AMELİYATI

Jinekomasti ameliyatı(meme küçültme),göğüsleri büyük olan erkeklere tavsiye edilen bir ameliyattır. Hormon dengesizliğinin sonucunda adamların meme dokularında şişme görülür ve bu şişmeye ‘Jinekomasti’ denir. Jinekomasti hastalığı genel anlamda erişken erkeklerde görülür bunun sebebi ise ilaçların yan tesirleri olarak gösteriliyor. Ağır Jinekomasti kimi zaman başka sorunlarda izah edebilir. Bunlar;akciğer ve karaciğer kanserleridir.Atletizm antrenmanında yararlanılan steroidler ve bazı kemoterapi ilaçları da bu hastalığa yol açabilir. Jinekomasti ameliyatı açık anestezi ile 2-3 saat içinde devam eden bir ameliyattır.

SSK JİNEKOMASTİ AMELİYATI FİYATI NE KADARDIR ?

SSK Jinekomasti ameliyatı fiyatı kullanılan tekniğe ve hastanın ihtiyacına bakılırsa değişkenlik göstermektedir. Jinekomasti ameliyatı için minimum ve maksimum fiyatlar düşünülerek bir fiyat verilebilir. Bu ameliyat 2000 TL’den başlayarak 3500 TL’ye çıkmaktadır. Doğal olarak bu fiyatlara tedavi yöntemine bakılırsa ücret farklılık izah edebilir.

SSK JİNEKOMASTİ AMELİYATI SSK TARAFINDAN KARŞILANIR MI ?

Jinekomasti ameliyatı SSK tarafınca karşılanmamakktadır.Sebebi ise bu ameliyatın tıbbi bir gereksinim olmadığı ve kozmetik prosedür olarak görüldüğündendir.

tıkla sorunu sor

SSK JİNEKOMASTİ AMELİYATI İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir