TC No İle Sigorta Sorgulama

İnternetin yaşamımıza girmesi ile beraber artık işlemler oldukca kolaylaşmıştır. Kurumların sağlamış olduğu imkanlar dahilinde online olarak sorgulamaları, ödemeleri benzer biçimde pek oldukca işlemi kısa süre içinde yapabilirsiniz. İnternet üstünden yapılmasına olanak tanınan hizmet alanlarından bir tanesi de sigortalar ile ilgilidir. TC no ile sigorta sorgulama işlemi kişilere sağlanan online hizmetler arasındadır. Toplumsal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olarak çalışan kişiler hizmet süresinin dolması ile beraber sigortanın sağlamış olduğu emeklilik dönemine girerler. Emeklilik sigortanın sağlamış olduğu güvenceler arasındadır. Emek harcama hayatları süresince verdikleri emeklerin karşılığı olarak da kabul edilen emeklilik, çalışanların bir süre sonrasında dört gözle bekledikleri bir dönemdir. Hizmet süresi içinde lüzumlu şartların yerine getirilmesinde yapılacak olan işlemlerden biri de prim ödeme işlemidir. Adınıza ödenecek primler ve bunun haricinde sağlanan şartlar ile beraber emeklilik gerçekleşir.

Emeklilik için emek harcama süresi de ehemmiyet arz etmektedir. Adınıza yatırılan primler, sigortanız başlatıldığından itibaren ne kadar çalıştığınız benzer biçimde pek oldukca bilgiye sorgulama işlemi ile erişebilirsiniz. T.C. no ile sigorta sorgulama işleminde sigortanız ile ilgili detaylı bilgilere güvenli bir halde ulaşabilirsiniz. Bu sigorta sorgulama işlemi ile SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının her biri içine ayrı ayrı gerçekleştirebilme imkanınız bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti numaranız ile beraber yapacağınız sigorta sorgulama işleminizi online olarak E-Devlet sistemi üstünden gerçekleştirebilirsiniz. Bilinmiş olduğu suretiyle E-Devlet sistemi üstünden yapacağınız sorgulama işlemleri için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubelerine gidip kimliğiniz ile başvuruda bulunarak 2 TL işlem tutarı karşılığında şifrenize haiz olabilirsiniz. Bu gizyazı ile E-Devlet sistemi üstünden tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Yazımızın devamında her üç kurum için de ayrı ayrı TC no ile sigorta sorgulama işleminin iyi mi yapılacağını anlatacağız.

SSK TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır ?

E-Devlet sistemi üstünden SSK’lı olan kişilerin TC no ile sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeleri için E-Devlet şifrelerini temin edip aşağıda bulunan bağlantı linkine tıklamaları gerekmektedir. Şifremizi temin ettikten sonrasında ise oluşturulan sayfada ilk olarak kimlik doğrulama için resimde belirtilen butona tıklamanız gerekir.

4a hizmet dökümü

Arkasından T.C. kimlik numaramızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son adımda ise “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

154

Görsel olarak da anlatılan adımları uygulayarak sigorta sorgulama işleminizi tamamlamış olmuş olursunuz.

SSK TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır ?

BAĞ-KUR’a bağlı olarak sigortalı çalışan bireyler E-Devlet sistemi üstünden TC no ile sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Bunun için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantıya tıkladıktan sonrasında ise oluşturulan sayfada ilk olarak kimlik doğrulama için “kimliğimi şimdi doğrula” butona tıklayınız.

4b siyah

Devamında ise resimde gösterilen alanlara T.C. kimlik numaramızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son adım olarak “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet sgk tahsilat

Bu şekilde sigorta sorgulama işlemi tamamlanmış olur.

BAĞ-KUR TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır ?

E-Devlet sistemi üstünden sorgulama yapmak için E-Devlet şifrenizin olması yeterlidir. Emekli Sandığı TC no ile sigorta sorgulama işlemini için yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı linkine tıklayınız. Şifrenizi temin edip bağlantı linkine tıkladıktan sonrasında ise oluşturulan sayfada ilk olarak kimlik doğrulama için resimde çerçeve ile belirtilen butona tıklayınız.

4C İsteğe Bağlı Ödeme Dökümü

Sonrasında ise T.C. kimlik numaramızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Son olarak bilgilerden güvenilir olup “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız.

154

Belirtilen adımları uygulayarak Emekli Sandığı için sigorta sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Emekli Sandığı TC No ile Sigorta Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

TC No İle Sigorta Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir