TC Sorgulama

Günümüzde pek oldukça işlem online olarak ilgili kurumların sitesi üstünden yada web üstünden anlaşmalı olarak hizmet veren sistemler üstünden kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Kişilerin web üstünden gerçekleştirebilmeleri için olanak sağlanan işlemlerden bir tanesi de TC sorgulama işlemidir. T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafınca tüm ülkedeki kişilerin nüfus detayları bilgisayar ortamına aktarılarak kimlik bilgilerinin bulunmuş olduğu veritabanı oluşturulmuştur. Bu veritabanı tüm kamu kurum ve kuruluşları ve kamu hizmeti veren kurumları ile paylaşılmış olup bununla beraber verilen hizmetlerin akışını hızlandırmak, güvenilir hale getirmek amaçlanmıştır. Hem de bu hizmet ile bireylerin hizmetlerini kolay, süratli ve güvenilir olarak gereksiz birçok evrakla uğraşmadan kısa sürede işlemlerin tamamlanmasına olanak sağlanmıştır. Bu hizmetlerin yanı sıra web üstünden TC sorgulama işlemi ile kimlik bilgilerinin erişilmesine olanak verilmektedir. T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi sitesi üstünden sunulan online hizmetler yardımıyla istenen bilgilerin doğru bir halde girilmesi yardımı ile T.C. sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem üstünden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için nüfusa kayıt yeri ve şahıs detayları ile T.C. kimlik no sorgulama ve T.C. kimlik no doğrulama olmak suretiyle iki değişik işlem seçeneği sunulmaktadır. Dilediğinizi seçerek sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında siz kıymetli okurlarımız ile iki değişik seçenek üstünden de TC sorgulama işleminin iyi mi gerçekleştirileceği mevzusunda detaylı detayları paylaşacağız.

Nüfusa Kayıt Yeri ve Şahıs Detayları İle TC Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

TC sorgulama işlemini web üstünden Nüfusa Kayıt Yeri ve Şahıs Detayları yardımı ile kısa bir süre içinde gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işleminizi için ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Oluşturulan sayfada resimde belirtilen alanlara istenilen detayları giriniz. İl olarak ad, soyad, baba adı, anne adı, doğum yılı ve cinsiyetinizi giriniz. Ondan sonra il, ilçe, cilt no, aile sıra no, kişi sıra no benzer biçimde bilgilerinizi giriniz. Sonrasında resimde görmüş olduğunuz karakterleri ilgili kutucuğa giriniz. Son olarak ise “sorgula” butonuna tıklayınız.

nüfus1

Anlatılan adımları uygulayarak T.C. sorgulama işlemi kolay bir halde tamamlamış olur.

Nüfusa Kayıt Yeri Ve Şahıs Detayları İle TC Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

T.C. Kimlik No Doğrulama İle TC Sorgulama İşlemi Iyi mi Yapılır?

T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi sitesi üstünden öteki bir seçenek ile TC sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Oluşturulan sayfada T.C. kimlik no, ad, soyad benzer biçimde detayları ilgili alanlara giriniz. Ondan sonra seri numaranızı belirtilen alana giriniz. Peşinden resimde görülen karakterleri yan tarafında bulunan giriniz. Son olarak ise “doğrula” butonuna tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

nüfus2

Yazımızda belirtilen ve paylaştığımız resimlerde de görsel olarak belirtildiği benzer biçimde adımları gerçekleştirerek kısa sürede tamamlamış olmuş olursunuz.

T.C. Kimlik No Doğrulama İle TC Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

TC Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir