Tefeci Arayanlara Bozdurma Telefon Alıp Satma Tekniği 2021

Acil finansman ihtiyaçlarınız için web üstünden tefeci adresleri arıyor olabilirsiniz. Tefeci Cemil, tefeci Erol, tefeci Mustafa vb. kişilerin yazışma bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ek olarak pek fazlaca tefeci adresine de ulaşmış olabilirsiniz. Sadece tefecilik yasal bir meslek olmadığı için acil finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak için size değişik yöntemler önereceğiz. Son zamanlarda en fazlaca kullanılan tekniklerden bir tanesi bozdurma telefon alıp satmaktır. Bu yöntemi kullanarak senetle ya da elden taksit ile cep telefonu alabilir ve bu telefonu bozdurarak nakite dönüştürebilirsiniz.

Fakat belirtmek gerekiyor ki tefeciler verecekleri paraya karşılık sizden güvence isterler. Borcunuzun vadesi  ve gene tefeci tarafınca faiz oranı belirlenir. Nakit gereksinim duyan kişiye vade miktarı kadar senet imzalatılmaktadır. Sadece kişinin üstüne kayıtlı olan ev ya da taşıt var ise bunun ipotek ettirilmesi talep edebilir. Ya da kefil getirmeniz istenebilir. Eğer tefecilere bu şekilde bir güvence  sunmazsanız size para vermeyi redderler. Bu kişilerin faaliyetleri yasal olmadığından dolayı borcunuzu vade içinde ödeyemezseniz faiz oranlarını artırabilirler. Ya da güvence olarak gösterdiğiniz mal varlıklarına el koyabilirler. Hatta sizi canınızla bile tehdit edebilirler. Bu sebeple yasal olmayan yollara başvurmayın.

Tefeci Adreslerine İnanmayın!

Acil finansman ihtiyacı olanların tefecilere başvurmak için pek fazlaca sebebi vardır. Denize düşen yılana sarılmış olur diye bir söz vardır. Tefecileri bırakın insanoğlu böbreğimi satarım yeter ki para bulayım şeklinde bir fikir ile vakaya yaklaşmaktadır. Kredi notu düşük olan, bankalara daha evvel tertipli olarak ödeme yapmamış, kredi kartı ya da kredi borcu olan ya da bankaların sundukları tutarları azca bulanlar tefecilerin kapısını çalmaktadır.

Tefeci Adreslerine İnanmayın!
Tefeci Adreslerine İnanmayın!

Değişen teknolojinin gelişmesi tefeciliğe de yeni bir boyut gelmiştir. Artık pos aleti ile de ödeme yapılabilmektedir. Kişi istediği meblağ kadar alışveriş yapmış şeklinde gösterilir. Doğrusu aslen borçlanma işlemi kredi kartı ile yapılmış olur. Tahsilat işlemi ise pos aletinin ilişik olduğu bankadan yapılır. İnternet üstünde pek fazlaca tefeci adı geçmektedir. Ek olarak bu tefecilerin adresleri ya da telefon numaralarına da ulaşılabilir. Sadece yasal olmayan yöntemler olmadığından, ek olarak can ve mal güvenliği arz etmediğinden dolayı bu kişiler ile yazışma kurmamanızı tavsiye ederiz.

Bozdurma Telefon Nedir?

Bankalardan herhangi bir sebeple kredi alamayanların son zamanlarda en fazlaca tercih etmiş olduğu yöntemlerden bir tanesi bozdurma telefon almaktır. Iyi mi olacak bu iş diyenler için mevzuyu detaylı olarak anlatacağız. Günümüzde teknoloji öyleki gelişti ki telefonların hızına ayak uyduramaz olduk. Ne yazık ki daha önceki yıllarda cep telefonu aleti alımlarında taksit yasağı mevcuttu. Bu sebeple insanoğlu telefon alımları için alternatif yöntemlere başvuruyordu. Ankara’ da senetle cep telefonu satışı icra eden pek fazlaca yer bulunmaktadır.

Bazı mağazalar elden ya da senetle telefon satışı yapmaktadır. Bu uygulama 2021 yılı itibari ile hala devam etmektedir. Almak istediğiniz cihaza karar vermeniz durumunda vade kadar senet hazırlanmaktadır. Bu senetleri tek tek imzalamanız gerekmektedir. Sadece senetleri imzalarken üstünde yazan tutarlara dikkat etmeniz gerekiyor. Doğal olarak bir de her taksiti ödedikten sonrasında senedi geri almalısınız.

Bozdurma Cep Telefonu Nereden Alınır?

Elden taksitle ya da senetle telefon satan pek fazlaca mağaza bulunmaktadır. Sadece Kasım ayında meydana getirilen düzenleme ile artık aygıt alımlarında kredi kartına taksit uygulanabilmektedir. Elektronik mağazalardan telefon alabileceğiniz şeklinde taksitle GSM operatörlerinden de telefon alabilirsiniz. Acil finansman ihtiyacı olanlar bu yöntem ile gereksinimlerini karşılayabilir. Doğal olarak yüksek meblağlarda nakit ihtiyaçlarınız için bu yöntem derdinize ilaç olmayabilir. 5 bin TL’ ye kadar olan cihazları taksitle alabilirsiniz.

bozdurma-cep-telefonu-nerden-alınır
Bozdurma cep telefonu nereden alınır?

Evkur, Evshop, Şenpazar, Evcenter, Yiğit Alışveriş merkez, Yön Alışveriş merkez, Çetinler Alışveriş merkez, Mutlu Evim şeklinde fazlaca tanındık mağazalar senetle alışverişe olanak vermektedir. Genel anlamda minik ev aletleri ve elektronik eşyaların bulunmuş olduğu bu mağazalarda cep telefonu satışı da yapılmaktadır. Bazı bayiler de senetle ya da elden taksit yöntemi ile cep telefonu satışı yapıyor olabilir. Arçelik, Vestel şeklinde bayilerde de taksitle telefon satışı yapılmaktadır.  Teknosa, Mediamarkt, Vatan Bilgisayar şeklinde mağazalardan da cep telefonu alabilirsiniz.

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone şeklinde GMS operatörlerinde de taksitle telefon satılmaktadır. Beğendiğiniz aleti almak istediğinizde size hattınızın faturalı olup olmadığını merak ederler. Zira yalnız faturalı hatlara telefon satışı yapılmaktadır. Hattınıza tanımlı olan puanların elverdiği seviyede istediğiniz aleti alabilirsiniz. Ek olarak eskiden konulmuş olan taksit yasağı da ortadan kaldırıldı. 3 bin 500 TL ve üstünde olan cep telefonu alımlarındaki taksit sayısı 12′ ye çıkarıldı. Bu şekilde de cep telefonu alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Aslına bakarsanız şirket kısaca business kartlarınız var ise, bu kartlara her koşulda taksit yapılabiliyor. İzmir’de senetle cep telefonu satan mağazaları inceleyebilirsiniz. Ek olarak cep telefonu kredisi veren bankalar ile de iletişime geçebilirsiniz.

Aslen sistem şu şekilde işliyor; yukarıdaki herhangi bir yöntemi kullanarak telefon alıyorsunuz. Bu telefonu hemen hemen kutusunu açmadan satıyorsunuz. Doğal olarak kutusunu açmasanız dahi telefon ikinci el olacağından piyasa fiyatının birazcık altına düşebilir. Burada acil finansman ihtiyacınızın karşılanmasını sağlayacak olan şey telefonu elden satarak elinize nakit para gelmesi durumudur. Doğal olarak telefonun elinizde kalmaması için almadan ilkin satış yapacağınız kişiyi de belirlemeniz gerekiyor. Şahısların yanı sıra sahibinden.com, letgo şeklinde web ya da toplumsal medya sitelerinde satışa çıkarabilirsiniz.

Öteki Acil Para Bulma Şekilleri

Cep telefonu alıp bozdurmak haricinde acil finansman ihtiyacınız olan şeyleri karşılayacağınız pek fazlaca yöntem bulunmaktadır. Sizlere tavsiyemiz bu yöntemlerin legal olanlarını kullanmanızdır. Cep telefonunun yanı sıra son zamanlarda beyaz eşyalar da alınıp bozdurulmaktadır. Bunun yanı sıra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ‘ nun izni dahilinde etkinlik gösteren faktoring firmalardan da finansman sağlayabilirsiniz. Senetle altın satan kuyumcular da pek fazlaca şehirde mevcuttur. Bu kuyumcular ile görüşerek senetle altın alabilir ve sonrasında bu altınları aynı kuyumcuya satarak nakite çevirebilirsiniz. Tefecilik faaliyetlerinin yasal olmadığından söz ettik. Bu şekilleri kullanarak 1 saat içinde para bulmanız mümkündür. Sadece senetleri imzalarken tutarların doğru yazıldığından güvenli olmanız gerekiyor.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir