TNT Kargo Takip | TNT Kargom Nerede

Kim bilir insanlık zamanı kadar eski olan işlerden birisi de nakliye ve kuryelik işidir. İnsanlar fazlaca eskiden beri devamlı bir şeyleri bir yerden bir yere göndermeye gerekseme duymuşlar ve bunun için çeşitli insanoğlu göreve getirilmiştir. Doğal ki geçen zaman içinde beraber her sektör kendisini geliştirdiği benzer biçimde lojistik sektörü de kendisini geliştirmiş, gerek günümüzün teknoloji nimetlerinden yararlanmak suretiyle ve gerekse elektronik cihazlar yardımıyla fazlaca daha ustalaşmış anlamda yapılır hale gelmiştir.

TNT Kargo

Sektördeki her oyuncu için aynı şeyi söyleyemesek de TNT Kargo benzer biçimde büyük firmalar bugün sektörü her geçen gün daha ileriye taşımaya devam etmektedir.

TNT dünya genelinde büyük bir lojistik şirketi olmakla beraber kurum hikayesi ise oldukça ilgi çekicidir. İkinci Dünya Savaşı ‘nın bitiminden derhal sonraki yıllarda, tek kamyonla taşıma işine başlamış olan Macar asıllı göçmenler George Rockey ve Peter Abeles tarafınca temelleri atılan TNT; 1980 yılına gelindiğinde hava yolu taşımacılığı, demiryolu taşımacılığı da yapar hale gelmiş dünyanın en büyük ikinci lojistik şirketi haline geldi. Bugün dünyanın 180 ülkesinde etken olarak etkinlik göstermektedir. Bir çok ülkede hisseleri satışa çıkan TNT bugün dünyanın en büyük şirketlerinden birisidir. Doğal ki alanından en büyük şirketlerden birisi olması sebebiyle sektördeki bir çok yeniliğe ilk olarak imza atan da TNT olmuştur.

TNT Kargo Takip Sorgulama

TNT tarafınca kurulan teknolojik alt yapı ile beraber; TNT müşterilerine kargolarının nerede olduğu, ne süre ulaşacağı, son olarak nerede işlem görmüş olduğu benzer biçimde detayları kısa süre içinde ve doğru olarak paylaşma fırsatı sunmuştur. Bunun için Android ve IOS işletim sistemleri için bile mobil uygulamalar hazırlamıştır. TNT Kargom nerede iyi mi takip edebilirim diyenlerin yapması ihtiyaç duyulan www.tnt.com/express/tr adresine girerek buradan gönderi takip kısmına girmek, konşimento numarası ya da alan kişi referans numarasını işleyerek sorgula butonuna basmak olacaktır. TNT Kargo gönderi sorgulama ekranı bağlantı isteyenler ve direkt ulaşmak isteyenler için de https://www.tnt.com/express/tr_tr/site/home/applications/tracking.html adresini vermiş olalım.

TNT Kargo ‘nun kurumsal anlamda da fazlaca çeşitli hizmetleri bulunmakla beraber; bunlardan birazcık bahsedecek olursak, ithalat mevzusunda ustalaşmış destek, ihracat mevzusunda ustalaşmış destek, kurulan teknolojik sistemler, mobil uygulama desteği, vs. benzer biçimde birçok hizmet çeşidi bulunmaktadır. Kısacası eğer bir şeyleri bir yerden başka bir yere taşıyorsanız, bu mevzu ile ilgili her türlü çözüm TNT Kargo ‘da mevcuttur.

TNT Kargo Satın alan Hizmetleri

Ek olarak bir kargonun iyi mi hazırlanması gerektiğine dair de bu mevzuda bir destek el kitabı hazırlayan TNT Kargo; gerek bu el kitabı vasıtasıyla gerek destek merkezi vasıtasıyla kargo hakkında her türlü sorularınıza yanıt veriyor. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan TNT alan kişi hizmetleri davet merkezi numarası 444 0 868 nolu telefonu aramak ya da TNT Kargo ‘nun resmi web sitesi üstünden yazışma kısmına girip buradaki yazışma formunu doldurmak olacaktır. Direkt olarak yazışma formuna ulaşmak isteyenler https://www.tnt.com/express/tr_tr/site/home/help-center/contact-form.html linkine tıklayarak ulaşabilir.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir