Trafik Cezası Nereye Ödenir?

Trafikte yer aldığımız süre içinde bilincinde olmadan ya da yanlışlıkla hatalar yapabiliyoruz. Bu hatalar neticesinde belirlenen sınırlar içinde yaptırımlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu hataları sıralayacak olursak aşırı hız ihlali, park ihlali, kırmızı ışık ihlali olarak sayabiliriz. Bu tür ihlallerin sonucunda trafik cezası yeriz. Ceza yediğinizi gösteren tebligat polis çevirmesinde size verilebilirken ek olarak posta kanalıyla da size ulaştırılabilmektedir. İş yoğunluğunda bu belgeyi kaybedebiliyoruz. Ek olarak kimi zaman ceza yediğimizden de güvenli olamayabiliyoruz. Bu tür durumlarda plakamız aracılığı ile ceza sorgulama işlemlerini web üstünden yapabiliyoruz.

Trafikte yapmış olduğumuz ihlaller sonucunda yemiş olduğumuz cezaların ödeme işlemi de önemlidir. Önceleri ödeme işlemleri cezayı yediğimiz anca trafik polisine elden yapılabilmekteyken bu sistem günümüzde kullanılmamaktadır. Cezanızı PTT şubelerinden, vergi dairelerinden ve bankalardan ceza belgenizle giderek ödeyebiliyorsunuz. Sadece günümüzde tüm işlemlerin web alemi üstünden yapıldığını düşünürsek trafik cezası ödeme işlemleri de web üstünden yapılabildiğini göreceğiz. Böylelikle daha ilkin bahsettiğimiz kurumlarda sıra bekleme derdi olmadan kolay ve süratli şekilde trafik cezanızı ödeme imkanı bulursunuz. Unutmayalım ki cezayı yediğimiz süre içinde ilk 15 dahilinde cezayı ödersek % 25 indirime hak kazanırız. Cezayı geciktirme şeklinde bir hata yapmış olursanız da % 5’lik bir faiz ile karşı karşıya kalmış olmuş olursunuz. Bu yüzden cezanızın olup olmadığını sorgulayarak bir an ilkin cezanızı ödemenizi tavsiye ederiz.  Bu yazımızda trafik cezası nereye ödenir sorunuzun cevabın tam anlamıyla sizlere vermeye çalışacağız.

Trafik Cezası Nereye Ödenir?

Bir tek trafik cezası değil motorlu taşıtınıza ilişkin tüm borçları görebildiğiniz bir sistem mevcuttur. Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamında bulunan resmi web sitesinde yer edinen sistemde aracınıza ilişkin detayları tuşlayarak motorlu taşıt vergisinden trafik cezasına kadar tüm borçlarınızı görme olanağına haiz oluyorsunuz.

Trafik cezası nereye ödenir için yazımızın sonunda yer edinen bağlantı linkini kullanmanız gerekmektedir. Bu bağlantı yardımıyla Gelir İdaresi Başkanlığı’na ilişkin motorlu taşıtlar sorgulama sayfasına yönlendirilmiş olmuş olursunuz. Bu sayfada aşağıdaki resimde de olduğu şeklinde aracınıza ilişkin plaka detayları, size ilişkin TC kimlik numarası ya da vergi kimlik numaranızla beraber aracınızın trafiğe çıkış izin tarihini gösteren trafik tescil tarihini ilgili boşluklara doğru şekilde yazmanız gerekmektedir. Bu işlemler tamamlandıktan sonrasında tamam butonunu kullanarak MTV ve öteki borçlarınızı görebildiğiniz sayfaya erişmiş olmuş olursunuz. Aracınız hususi plaka ise vasıta detayları sorgulama sayfasında ilgili alanları hususi plaka olarak değiştirerek doldurmanız gerekmektedir. Ek olarak borçlarınızı görüntülediğiniz bu sayfada trafik cezası nereye ödenir sorunuzun yanıtını da alacaksınız. Trafik cezası nereye ödenir sorgulamanız için bu sayfadan anlaşmalı kredi kartları ile borcunuzu süratli ve avantajlı şekilde ödeyebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Trafik Cezası Nereye Ödenir İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

Trafik Cezası Nereye Ödenir? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir