Trafik Cezası Sorgulama

Kamu işlerinin çoğunun artık online olarak gerçekleştirilmeye başlanması ile beraber her türlü sorgulama ya da ödeme işlemlerinizi birkaç dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz. Artık pek oldukca mevzuda web üstünden işlem yapma imkanımız bulunmaktadır. Trafik ile ilgili mevzularda da artık online işlem yapabiliyoruz. Bu işlemlerden biri de trafik cezası sorgulama işlemidir. Trafik cezası ile ilgili mevzular ileride başınızı ağrıtmaması açısından önemlidir. Trafikte herhangi bir kaide ihlali sonucu plakanıza ceza yazılabilir. Bu cezaların zamanında ödemesi ile fazladan yüklenecek gecikme zamlarını engeller.

Hem de bilincinde olduğunuz trafik cezaları haricinde bir de bilincinde olmadan trafikte seyir halindeyken meydana getirilen kaide ihlalleri sonucu yazılan trafik cezaları olabilir. Pek oldukca sebep ile bu cezalar size ulaşmamış olabilir. Bu durumları göz önünde bulundurarak trafik ceza sorgulama işlemi gerçekleştirmek gerekir. Şundan dolayı bilincinde olmadan yazılan cezalar kontrolü sağlanmadığı takdirde gecikme zammı benzer biçimde ek ödemelerle katlanarak artabilir. İnternet üstünden sorgulama işlemi yardımıyla sağlayacağınız denetim ile ansızın sizi hem maddi hem de tinsel olarak sarsacak bir durum ile karşı karşıya kalmazsınız. Trafik cezası sorgulama işlemi yardımıyla yazılan trafik cezaları ile ilgili nerede, ne süre, ne sebeple olduğu benzer biçimde birçok bilgiye erişebilirsiniz. Bu işlem iki değişik sistem üstünden kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Bunlardan ilki Gelir İdaresi Daire Başkanlığı’na bağlı olarak meydana getirilen uygulamaların bulunmuş olduğu İnternet Vergi Dairesi resmi internet sayfası olup cezaların bulunmuş olduğu sistem üstünden güncel olarak bilgilerin sorgulama icra eden yurttaşlarımıza detayları sunulmaktadır. İkinci bir yöntem olarak da Güvenlik Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üstünden birkaç bilginizi kullanarak sorgulamanızı gerçekleştirebileceğiniz sistemdir. Her iki yöntem ile de trafik cezası sorgulama işleminizi kolay ve süratli bir halde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sorgulama işleminizi iyi mi gerçekleştireceğiniz mevzusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

EGM Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Iyi mi Gerçekleştirilir?

Güvenlik Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üstünden trafik cezası sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklamanız gerekir. Sonrasında oluşturulan sayfada sizlerden birkaç informasyon girmeniz istenir. Bu bilgiler; adınız, soyadınız, T.C. kimlik numaranız ve doğum yılınızdır. Bu detayları resimde gösterilen alanlara girerek “Doğrula” butonuna tıklayınız.

1

Bu şekilde EGM sistemi üstünden trafik cezalarınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

EGM Sistemi Üstünden Trafik Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Iyi mi Gerçekleştirilir?

İnternet Vergi Dairesi sistemi üstünden plakanız ile beraber trafik cezası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine tıklayınız. Gelen sayfada sizden ilk olarak sorguluma yapılacak olan aracın plakasını girmeniz istenir. Sonrasında hususi plaka durumunuzu ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ olarak işaretlemeniz gerekir. Peşinden T.C. kimlik numaranızdan yada vergi kimlik numaranızdan birini giriniz istenir. Son olarak ise tescil tarihini de girip “Tamam” butonuna tıklamanız kafi olacaktır.

2

Bu detayları resimde gösterilen alanlara doğru bir halde doldurmanız halinde işleminiz tamamlanmış olur.

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

Trafik Cezası Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir