Trafik Poliçe Sorgulama

Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber web üstünden birçok işlemi kolaylıkla, kısa sürede gerçekleştirebilmekteyiz. Çeşitli uygulamalar yardımıyla, artık kurumlarda meydana gelen uzun sıralar önlenebilmektedir. Trafik poliçe sorgulama da bunlardan birisidir. İnternet üstünden kolaylıkla trafik poliçe sorgulama yapabilirsiniz.

Trafik poliçe sorgulama işlemi vasıta sahipleri için önemlidir. Sigortaları ile ilgili bir mesele meydana ulaştığında web üstünden birkaç informasyon ile kısa sürede sorgulama yapabilirler. Bir tek trafik poliçe sorgulama işlemi değil, öteki birçok işlem de artık web üstünden yapılabilmektedir.

Trafik poliçe sorgulamanın hangi siteden ve iyi mi yapıldığına geçmeden ilkin poliçenin ne olduğuna ve ne işe yaradığına bakalım.

Poliçe Nedir?

Poliçe, sigorta anlaşmasının yazılı olan metni şeklinde tanımlanabilir. Sigorta yaptıran kişiler için bu tanımın ne anlama geldiğinin bilinmesi önemlidir. Poliçe belgesinin muhteviyatında ise şu bilgiler yer almıştır:

  • Sigortacı ve sigorta ettiren kişinin adı ve adresi.
  • Sigortanın mevzusu.
  • Belirlenmiş olan teminatlar.
  • Teminatların başlangıç – bitiş tarihleri.
  • Sigortanın ücret olarak bedeli.
  • Primin tutarı ve ödeme şekilleri.
  • Tanzim zamanı.

Poliçeler bu bilgiler kapsamında düzenlenir ve lüzumlu kişiler tarafınca imzalanır. Sigortalıya verileceği vakit genel şartların yanında var ise hususi şartlar ile teslim edilir. Genel şartlar tüm firmalar için ortak kabul edilen şartlardır ve farklılık göstermemektedir. Eğer genel şartlarda genişletme ya da daraltma yapılması gerekiyorsa, o vakit hususi şartlar oluşturulur ve sigortalı olan kişiye poliçeye ek olarak verilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Poliçenin ne olduğu ve ne işe yaradığı bu şekildedir. Hem poliçelerle hem de trafik sorgulamaları ile öteki birçok sorgulamada kolaylaştırmaya gidilmektedir. Böylece kurumlardaki yoğunlukların azaltılması amaçlanmıştır.

Trafik Poliçe Sorgulaması Iyi mi Yapılır?

Trafik poliçe sorgulama işlemini iki site üstünden yapabilirsiniz. Bunlardan ilki e-Devlet sistemidir. Gelişen teknoloji ile artık birçok işlemi web üstünden online olarak halledebiliyoruz. E-devlet sistemi yardımıyla da birçok sorgulama ve detayları görüntüleme işlemi yapabilmekteyiz.

E-Devlet Sistemi Üstünden Trafik Poliçe Sorgulama

E-devlet sistemine giriş yapabilmek için bir e-Devlet şifresine haiz olmanız gerekmektedir. E-devlet şifrenizi bulunduğunuz yerdeki herhangi bir PTT şubesinden ücret karşılığında alabilirsiniz. Sonrasında yazımızın sonunda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş esnasında e-Devlet şifrenizi ve TC kimlik numaranızı girmeniz yeterlidir.

Sonrasında karşınıza gelen sayfada istenilen detayları girdikten sonrasında trafik poliçe sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Sigorta Informasyon ve Nezaret Merkezi’nden Trafik Poliçe Sorgulama

Trafik poliçe sorgulamanın öteki bir yolu da Sigorta Informasyon ve Nezaret Merkezi’nin sitesinden sorgulama yapmaktır. Bu site üstünden trafik poliçe sorgulama işlemi yaparken bir şifreye ihtiyacını bulunmamaktadır. Bir tek sizden aracınız ve sizinle ilgili bazı bilgiler istenmektedir. Bu detayları girdikten sonrasında trafik poliçe sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sigorta Informasyon ve Nezaret Merkezi’nin sitesinden trafik poliçe sorgulama işlemi için yazımızın sonunda verdiğimiz bağlantıya tıklayın. Karşınıza gelen sayfada size üç değişik seçenek sunulmuştur. Buna bakılırsa üç değişik şekilde trafik poliçe sorgulaması yapabilirsiniz: Plaka ve TC kimlik ile sorgulama, Plaka ve vergi kimlik numarası ile sorgulama, Sigorta detayları ile sorgulama. Bu üç değişik seçenekten size uygun olanı seçin ve sizden istenen detayları doldurun. Güvenlik metnini de girdikten sonrasında “Ara” butonuna tıkladığınız takdirde trafik poliçe sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üstünden Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Sigorta Informasyon ve Nezaret Merkezi’nin Sitesinden Trafik Poliçe Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

tıkla sorunu sor

Trafik Poliçe Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir