Tüketici Avans Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Ülkemizin en büyük kamu bankalarından birisi olan ve 153 senelik köklü zamanı ile bankacılık sektöründe daima en ön saflarda yer edinen T.C. Ziraat Bankası, 1863 senesinde Osmanlı döneminde Mithat Paşa tarafınca kurulmuştur. O günden bugüne her geçen gün büyüyen T.C. Ziraat Bankası; hâli hazırda 25 bin civarı mensubu, 1 500 civarında şubesi, 4200 civarı ATM ‘si ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Toplam varlıkları 13.540 milyar TL ‘yi gören T.C. Ziraat Bankası ‘nın, New York, Sofya, Bağdat, Lefkoşa, Gazimağusa, Atina, Rodos, Cidde, Londra, Tiflis Erbil, Girne, Güzelyurt, Akdoğan, Karaoğlanoğlu, Karakum, Gönyeli, İskele ve İskeçe’de şubeleri, Tahran ve Karaçi ‘de ise temsilcilikleri bulunmaktadır.

Yapmış olduğu kredi kampanyaları ile nakit gereksinimleri için müşterisinin daima yanında olan T.C. Ziraat Bankası, Ankara ili Millet ilçesi‘ndeki eski zamanı binasında bulunan genel merkezinden yönetilmektedir. T.C. Ziraat Bankası ‘nın yapmış olduğu kredi kampanyalarından birisi de tüketici ön ödeme kredisidir. Tüketici Ön ödeme Kredisi Nedir Iyi mi Alınır, detaylarını beraber inceleyelim.

Tüketici Ön ödeme Kredisi; T.C. Ziraat Bankası tarafınca, vadeli, vadesiz ya da yatırım hesabı sahibi olan müşterileri için en fazla 6 aylık vadeli olmak suretiyle vermiş olduğu ön ödeme kredidir. Bu krediyi kullanabilmek için T.C. Ziraat Bankası müşterisi olmak gerekmektedir. Krediyle ilgili birazcık daha bahsedecek olursak; vadesi süresi en fazla 6 aydır, tek taksitli ya da ödemeli kullanılabilmektedir, kredi karşılığında güvence olarak banka tarafınca vadeli / vadesiz, TP / YP mevduat hesabı, gömü bonosu, repo, devlet tahvili, B Tipi yatırım fonu ya da Eurobond rehni alınır, yaşam sigortası yaptırılması mecburi değildir gerek kalmamıştır. Lüzumlu belgeler ise müracaat formu, resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, geçişlik ya da sürücü belgesi) fotokopisi, aylık gelirinizi gösteren bordro ya da aylık gelir belgesi, özgür meslek sahibi iseniz bağlı olunan meslek kuruluşu tarafınca düzenlenen üyelik belgesinin fotokopisi gereklidir. Banka gerek görürse adınız kayıtlı telefon, su, elektrik ya da doğalgaz faturalarından birisinin fotokopisini de isteyebilir.

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir