Türk Ekonomi Bankası (TEB) 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Dijital bankacılık hayatına CEPTETEB ile merhaba diyen ilk bankalardan birisi olan TEB ( Türk Iktisat Bankası, konut kredisi mevzusunda da son devrin favori bankalarından birisi. Uygun faiz oranları ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara kapısını açan Türk Iktisat Bankası ( TEB ) ‘nda konut kredisi faiz oranları % 0,95 olarak belirlenmiş durumda. Türk Iktisat Bankası ( TEB ) konut kredisi tekliflerini bu yazımızda sizler için ayrıntısıyla ele aldık. En oldukca kullanılan konut kredisi tercihlerinden olan 100 bin TL 120 ay vadeli seçenekleri sizlere sunmaya çalışacağız.

İşte Türk Iktisat Bankası ( TEB ) 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi örnek ödeme planı ..

Konut Almak İsteyenler TEB ‘e

Faiz oranı % 0,95 oranında olan TEB Konut kredilerinde; senelik maliyet % 14,03 oluyor. Aylık geri ödemelere baktığımızda ise 1.400 TL ‘ye denk geldiğini görmekteyiz. Bu şartlar altında konut kredileri içinde Türk Iktisat Bankası ‘nın konut kredisi teklifleri ise birazcık daha ön plana çıkıyor diyebiliriz. Derhal Türk Iktisat Bankası ( TEB ) ‘nın 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisinin harcamaları, sigorta durumu, toplam geri ödeme miktarı, faiz maliyeti, vs. şeklinde mevzuları size aktaralım.

Türk Iktisat Bankası ( TEB ) 120 ay vadeli 100 bin TL ‘lik Konut Kredisi

Konut Kredisi Faiz Oranı : % 0,95

Aylık Geri Ödeme Taksit Tutarı : 1.400 TL

Toplam Ödenecek Faiz : 68.028 TL

Senelik Maliyet Oranı : % 14,03

Toplam Geri Ödeme Meblağı : 169.196 TL

TEB ( Türk Iktisat Bankası ) Konut Kredisi Harcamaları

Kredi Tahsis Tutarı : 500 TL ( binde beş oranında alınır, kredi miktarına gore değişmektedir )

İpotek Tesis Harcaması : 159 TL

Eksper İşlemi Harcaması : 508 TL ( konutun mahaline, özelliklerine gore değişebilir )

Harcamalar Toplamı : 1.167 TL

TEB Konut Kredisinde Lüzumlu Belgeler

Kimlik ( yeterlik ya da nüfus cüzdanı ), konut kredisi müracaat formu, gelir belgesi ( iş yeri onaylı maaş bordrosu ), konut kredisi ile alınacak evin tapu fotokopisi belgelerinin kredi başvurusu esnasında ibraz edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında banka ek belgeler de isteyebilir. Ek olarak banka eğer kredi verirken kefil bulmanızı isterse, bu durumda kefilinde aynı belgeleri bankaya getirmesi gerekmektedir.

Öteki Dikkat Edilecek Hususlar

Konut kredisi çekilecek eve ipotek koyulacaktır. TEB konut kredisi verirken genel anlamda kefil istememektedir. Sadece duruma gore kefil de isteyebilir. Sigorta yapılması da zorunludur.

TEB Konut Kredisi Müracaat

İster herhangi bir Türk Iktisat Bankası şubesine giderek, isterseniz de TEB web sayfası olan www.teb.com.tr adresinden konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. İnternet üstünden başvurmak isteyenler direkt olarak https://www.teb.com.tr/kredi-jet-konut-kredisi/#step=1 linkini kullanarak kredi müracaat ekranına ulaşabilirler.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir