Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme [AYRINTILI]

Parasız Kredi Puanı Sorgulama

Bankalardan kredi kullanmadan ilkin kredi notunuzu öğrenerek kredinizin onaylanma olasılığını çözümleme edebilirsiniz. Ücretsiz kredi notu nasıl öğrenilir? sorunuzun yanıtını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunacak olan kişilerin; bankalarda iyi bir sicile haiz olmaları gerekmektedir. Örneğin evvelde kredi kartı kullandıysa ya da kullanmaya devam ediyorsa; borcunu her ay tertipli olarak yatırıyor olması gerekmektedir. Bununla beraber daha evvelde çekmiş olduğu bir kredi var ise; kredi borcunu tertipli olarak ödemiş olması ve halihazırda bir kredi borcunun olmaması lazım. Aksi halde yeni yapılacak olan kredi ya da kredi kartı başvurularında negatif netice alacaktır.

Kişinin bankalardaki sicilini tüm bankaların görebileceği bir halde ortak veri tabanı üstünden gösteren sistemde; kredi notu yer almıştır. Bu not; kişinin bankalarla olan ilişkilerinin iyi mi bulunduğunu göstermektedir. Kredi notunun düşük olması; ilgili kişinin daha ilkin kredi ya da kredi borçlarını aksattığını ortaya çıkarmaktadır. Bu durumda da hangi bankaya olursa olsun; yapacağı kredi ya da kredi kartı başvurusu negatif neticelenecektir. Kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunacak olan kişilerin kredi notunun; 500’den aşağıda olmaması gerekmektedir. Zira bu aralıklarda yer alanların pozitif netice almaları oldukça zor olsa gerek.

Kredi notum iyi mi yükselir” diye soranlar için; bankalarla aranızı iyi tutmalısınız diye yanıt veriyoruz. Zira notun yükselebilmesi için; borçların zamanında ödenmesi gerekmektedir. Eğer kredi kartı kullanıyorsanız; bu kartı kredi notunuzu yükseltmek adına kullanabilirsiniz. Harcamalarınızı kart üstünden yaparak; kesim zamanı ulaştığında anında ödeme yaparak, notunuzu yükseltebilirsiniz. Bu şekilde siz de kredi ya da kredi kartı başvurusu pozitif neticelenmesi beklenen kişiler içinde yer almış olmuş olursunuz. Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız; bankaya gitmenize gerek kalmadan, web üstünden öğrenebilirsiniz. Üstelik bu alanda hizmet veren parasız platformlar yardımıyla; para ödemek zorunda kalmadan, notunuzun kaç bulunduğunu görebilirsiniz. Eğer notunuz iyi bir aralıkta yer alıyorsa; kredi ya da kredi kartı başvurunuzun sonucu da yüksek ihtimalle pozitif olacaktır. Bankaların satın alan hizmetleri ile görüşme yaparak da gene notunuz hakkında data sahibi olabilirsiniz.

Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu öğrenmek için bir kaç yol seyredebilirsiniz. Kredi notu öğrenme ücretli bir işlemdir. Kredi notunuzu öğrenmek için seçeceğiniz aracı kuruluşa bu tutarı ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlemi web üstünden gerçekleştirerek kolay bir halde yapabilirsiniz.

KKB ile Kredi Notu Öğrenme

Bilinmiş olduğu şeklinde kredi notu KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafınca tutulmaktadır. Bankalar KKB aracılığı ile kredi başvurusu yapmış müşterilerinin kredi notunu öğrenmektedir. KKB ilk zamanlarında kredi notu öğrenme işlemi için yalnız bankalara destek vermekteydi. Sadece günümüzde bireysel olarak meydana getirilen başvurular sonucunda da kişiler kredi notunu öğrenme işlemini gerçekleştirmektedir.

Kredi notunu KKB aracılığı ile öğrenmek istiyorsanız ilk olarak buraya tıklayarak KKB resmi internet sayfasına ulaşmalısınız. Oluşturulan sayfada bireysel ya da kurumsal olarak hesap açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonrasında sisteme dahil olmuş olmuş olursunuz. Sistemden istediğiniz süre kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için menüleri takip edip kredi notu öğrenme ücretini ödemeniz yeterlidir.

Bankalar Aracılığı ile Parasız Kredi Notu Öğrenme

Gelelim parasız kredi notu iyi mi öğrenilir kısmında çalışmakta olduğunuz bankaların şubelerine giderek yüzyüze görüşürken banka yetkilisinden kredi notunuzu kaç bulunduğunu sorarak öğrenebilirsiniz. Kredi notunu KKB aracılığı ile öğrenebileceğiniz şeklinde bankalar aracılığı ile de öğrenebilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemini müşterilerine sunan bankalar mevcuttur. Bu bankalar aracılığı ile kredi notunuzu süratli bir halde öğrenebilirsiniz.

Bankalar aracılığı ile kredi notu öğrenmek istiyorsanız bu işlemi bankanın şubesinden yada web bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın şubesinden öğrenmek istiyorsanız bir dilekçe yazarak bunu bankaya bildirmeniz yeterlidir. İnternet bankacılığı ile kredi notu öğrenme daha ergonomik bir yöntemdir. Bu işlem için web bankacılığına giriş yapmış olup ilgili menülerden kredi notu raporunuza ulaşabilirsiniz. Bankalar kredi notu öğrenme tutarı olarak 5TL ücret almaktadır.

Findeks Kredi puanı ile alakalı daha oldukca bilgiye kredi notu kategorimizde yazılarımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir