Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Risk Raporu Sorgulama 2021

Kredi Kayıt Bürosunca Türkiye’de herhangi bir bankadan para çekmek isteyen vatandaşların puanlama sistemi tutulmakta ve bu sistemde kişilerin finansal durumlarına gore bir karne oluşturulmaktadır. Karnede notları yüksek olan kişiler tüm finans kuruluşlarından borç para alabilirken, düşük kredi notu olanlar ise sakıncalı görülerek talepleri reddedilmektedir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için kişilerden sorgulama tutarı talep edilmekte olup, bu ücretler averaj 10 liranın altındadır. Bazı kurumlar ise devamlı olarak sorgulama sistemini kullandıklarından findeks firmasından paket alarak, tüm müşterilerine bu sorgulamayı uygulamakta ve müşterinin kredi notunu müşteriye ücretsiz bir şekilde sorgulamakta ve sonucu pozitif yönde olanlara finans hizmeti sağlanmaktadır.

Kredi Notunu Etkileyen Faktörler Nedir?

Eğer KKB bürosunun tuttuğu kayıtlarda fena giden bir durum var ise, bu durum vatandaşın sicilini bozmakta ve belirli aşamalardan sonrasında kişiler kara listeye alınmaktadırlar. Bu listeden çıkabilmek için vatandaşın düzgüsel şartlarda listeye girmeyen bir yurttaş şeklinde 5 yıl süresince finansal işlemlerine devam etmesi koşul olup, 5 yıl sonunda fena sicil silinebilmektedir.

kredi-notunu-etkileyen-faktörler-nelerdir
Kredi notunu etkileyen faktörler nedir?

Bu durumun yaşanmasının en büyük sebebi kişinin bankalardan almış olduğu borçların ödenmemesinden oluşur. Kredi risk raporunu düşüren faktörler;

 • Zamanında ödenmeyen kredi kartı borçları,
 • Ödenmesi ihtiyaç duyulan miktarlarda tutarsızlık,
 • Asgari ödeme alışkanlığının devamlılığı,
 • Gayrimenkul satın alma mortgage kredilerinde ki düzensiz ödemeler,
 • Kamu kuruluşlarından alınan bağışlama ve destek sunar sebebiyle düşülen icra takipleri,
 • Kendi borcu olmasa bile kefillik sebebiyle yaşanmış olan hukuksal borç sıkıntıları olarak sıralanabilir.

Kredi Notu Yükseltme ve Kara Listeden Çıkma

Yukarıda anlatılan nedenler ile kredi notu düşen bir vatandaşın bu durumunu düzeltmesi için çeşitli olanaklar bulunmaktadır. Eğer şahıs borçları dağınıklığı ve aylık ödeme miktarlarının yüksek olması sebebiyle ödenemeyecek bir vaziyette ise;

 • Yapılandırma kredileri,
 • Borç kapatma ve vade uzatma imkanları,
 • Kredi sicil affı kapsamında borcun kapatılması,

işlemleri ile kredi risk raporu yükseltilebilmektedir.

Kredi Notu Parasız Iyi mi Öğrenilir?

Akbank findeks destekli olarak parasız sorgulama işlemi sunmaktadır. Mobil bankacılık hizmetleri sayfasından ücret ödemeden Findeks Kredi Risk Raporunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için Akbank’tan ücretsiz bir şekilde bir vadesiz mevduat hesabı açtırın. Mobil uygulama indirin yada masaüstü sürümünden web bankacılığına girin. Başvurular sekmesinden aşağıda ki resimde görüntülendiği şeklinde Kredi Risk Raporu sekmesine ulaşın. Bedava kredi notu öğrenme adlı içeriğimizden detaylı informasyon alabilir ve kredi notunuzu para ödemeden sorgulayabilirsiniz.

Parasız Kredi Risk Raporu Öğrenme

Akbank Direkt uygulamasını buradan indirin. (İphone içinAndroid İçin) uygulamayı indirdikten sonrasında sırasıyla;

 • Müracaat ve Nakit İhtiyaçlarım,
 • KKB Risk Raporu,
 • Bireysel Risk Raporu

Sekmesine giriş yapın. Sorgulama tutarının öğrenim edileceği hesabınızı seçin. Altta bulunan haneye elektronik posta (e-mail) hesabınızı yazın ve onay butonuna basın. İşlem bu kadar. Sorgulama sonucu mail hesabınıza gönderilecektir.

Parasız Kredi Risk Raporu

Yukarıda ki görselde RAPOR ÜCRETİ sekmesinde ücret alınmadığı belirtilmekte olup, ek olarak kişiye ilişik hesapta para bulunmadığı hesabın bakiyesinin 0,00 olduğu da görüntülenmektedir.

Kredi Risk Raporu Parasız

Son görselde, raporun sisteme girilen mail adresine gönderildiğinden bahsedilmektedir. Eğer bu raporu başka bir maile de göndermek isterseniz, E-Posta ile Gönder seçeneğini seçebilirsiniz.

Sorgulama sonucunda tarafınıza gönderilecek bilgilerden bazıları şunlardır;

 • Borç / Limit Oranı,
 • Ödeme tarihçesinde ki en negatif durum,
 • Gecikmede ki hesap sayısı,
 • Gecikmede Bakiye Toplamı,
 • Mevcut En Uzun Gecikme Süresi,
 • Bildirimde Bulunan Finans Kuruluşu Sayısı,
 • Toplam Takibe Alınmış Kredi Sayısı,
 • Takibe Alınmış Kredilerin Bakiye Toplamı,
 • En Son Takibe Alınma Zamanı
findeks ücretsiz kredi risk raporu sonucu
findeks parasız kredi risk raporu sonucu

Halkbank Parasız Kredi Risk Raporu Sorgulama

Akbank haricinde Halkbank hesaplarınızdan da, hiçbir ücret ödemeden kredi risk raporunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için Halkbank’ta bireysel vadesiz hesabınızın yada ticari hesabınızın olması şarttır. Eğer etken durumda olan bir Halkbank hesabınız mevcut ise kredi notunuzu öğrenmek için Mobil uygulamayı indirin.

Halkbank Parasız Kredi Risk Raporu

(Iphone için buradan, Samsung için buradan) Tc. Kimlik numaranız ve şifreniz ile oturum açtıktan sonrasında sorgulama işlemlerine gidin ve buradan KKB ücret ödemeden kredi notunuzu sorgulayın.

Bkm Express Kredi Notu Sorgulama

Bkm Express Kullanan müşteriler içinse Findeks tarafınca yeni bir kampanya başlatılmış olup, BKM Expressini ilk kez kullananlardan sorgulama sonucunda 1 TL. ücret alınmaktadır. Bu kampanyadan yararlanmak için Bkm Expressi ilk kez kullanıyor olmak ve Findeks Risk Raporu ve Kredi notu sorgulamasını aynı anda satın almak şarttır.

Derhal sizde 1 TL. karşılığında yada Parasız Kredi Notu Sorgulama işlemi yapabilir, kredi çekmeden ilkin KKB geçmişinizi sorgulayabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir