UPS Kargo Takip | UPS Kargom Nerede

UPS Kargo Takip

Dünyanın en büyük lojistik ve kargo şirketlerinden birisi olan UPS (United Parcel Service) ‘in müessese konusunda baktığımızda; ABD ‘da Seattle şehrinde yaşayan Jim Casey adlı girişimcinin, bir dostundan 100 dolar borç alarak Amerikan Kurye Şirketi ‘ni ( American Messenger Company ) kurduğu, hemen sonra her geçen geliştirdiği işi daha da büyüterek Seattle dışına hizmet vermeye başladığı, firmanın adının da United Parcel Service adı bulunduğunu görmekteyiz.

Oldukça garip olan bu hikayenin başlarına yeniden dönecek olursak; Jim Casey şirketi kurduktan sonrasında ilk dağıtımlarını ve kurye işlerini yaya olarak yürüyerek ya da bisikletle yaptığını görmekteyiz.

1919 senesinde şirket bugünkü adı olan UPS ( United Parcel Service ) adını alırken kısa sürede ABD Birleşik Devletleri ‘nde tüm eyaletlerde, hemen sonra dünya genelinde hizmete vermeye başlamış, 1976 ‘lı yıllarda Avrupa ‘da da sektöre giriş yapmış, hemen sonra da dünyanın en büyükleri arasına adını yazdırmıştır.

UPS Türkiye macerası 1988 senesinde iş ortağı olan Ünsped yardımıyla başlamış, Ünsped ‘in 2009 senesinde UPS tarafınca satın alınması ile beraber devletimizde sektöre tam anlamıyla giriş yapmıştır. Bugün UPS Türkiye ‘nin 3 bin civarı çalışanı, 260 civarı şubesi, 700 civarı da aracı bulunmaktadır. UPS Türkiye pazarının da mühim oyuncularından birisi olmuştur.

UPS Gönderi Takip edeni Iyi mi Yapılır?

UPS kurmuş olduğu sistemler yardımıyla; kargonuzla ilgili anında ve güncel data paylaşımında bulunmaktadır. UPS kargom nerede iyi mi takip edebilirim diyorsanız yapmanız ihtiyaç duyulan ise; UPS ‘in resmi web sayfası olan www.ups.com.tr adresine girerek burada Gönderi Takip kısmına girmek olacaktır. Burada takip numarasını işleyip sorgulama butonuna basarak; kargonuzun ne aşamada bulunduğunu, sorgulama anı itibariyle nerede bulunduğunu, tahmini teslim süresini, varış şubesi benzer biçimde detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Vakti olmayan okuyucularımızın direkt olarak UPS kargo sorgulama linki olan http://www.ups.com.tr/gonderi_takip.aspx linkine tıklamaları kafi olacaktır. Ek olarak UPS kargo detaylı sorgulama için de http://www.ups.com.tr/DetayliSorgu.aspx?Dil=TR linkini kullanabilirsiniz. Bununla beraber bu sorgulama ekranlarından sorgulama işlemi yapmadan ilkin; kargonuzun yurt içi ya da yurt dışı kargo olup olmadığına bakılırsa gönderi takip kodunu işlemeniz gerekmektedir.

UPS Kargo Alan kişi Hizmetleri Numarası

UPS Kargo ile ilgili her türlü talep probleminiz için ya da tavsiye ve şikayetleriniz için UPS satın alan hizmetleri davet merkezi numarası 444 00 66 no’lu telefonu arayabilirsiniz. 444 00 33 no’lu numarayı arayarak kurye çağırma hizmetinden faydalanabilir, kargo şubesine gitmeden eve gelecek kuryeye kargonuzu teslim edebilirsiniz. Böylece hem zaman kaybından kurtulacak hem de şubeye kadar götürmekte zorlanacağınız büyüklükteki kargolarınızı kolayca evinizin önünden teslim edebileceksiniz. Gene şirket yetkilileri ile irtibata geçmek ve yakınma ve önerilerinizi bildirmek için www.ups.com.tr adresi üstünden yazışma bölümündeki yazışma formunu da kullanabilirsiniz. Gene direkt bağlantı verecek olursak http://www.ups.com.tr/OneriFormu.aspx linkini kullanabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan PTT Kargo Takip Sorgulama | PTT Kargom Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir