Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli mevduat hesabı iyi mi açılır yazımızı inceleyerek, vadeli hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ilk olarak vadeli mevduat hesabı ne anlamına gelir? onu açıklayalım.

Vadeli mevduat hesabı Nedir?

Vadeli mevduat hesabı yardımıyla birikimlerinizin bankada değerlendirebilirsiniz. Vatanımızda bulunan tüm bankaların vadeli mevduat hesabı hizmeti bulunmaktadır. Bu üründen yararlanarak belirli vadelerde paranızı bankaya yatırarak faiz geliri elde edebilirsiniz. Vadeli mevduat hesaplarında paranızı belirlediğiniz vadeye kadar bankada tutarak bankanın belirlediği faiz oranları üstünden gelir elde etmeniz mümkün.

Vadeli mevduat hesabı açmak için değişik yollar deneyebilirsiniz. Vadeli mevduat hesabına haiz olmak için ilk olarak hesabı açtırmak istediğiniz bankada minimum bir tane vadesiz mevduat hesabınızın olması gerekmektedir. Satın alan bilgilerinizin bankada muhafaza edilmesi için bu hesap açılmaktadır.

Vadeli mevduat hesabınızı isterseniz bankanın şubesinden açtırabilirsiniz. Vadeli mevduat hesabını açtırmak için genel olarak bankalar ikametgah belgesi yada adınıza kayıtlı bir satmaca istemektedir. Bu belgelerle bankanın herhangi bir şubesinden vadeli mevduat hesabınızı açtırabilirsiniz. Vadeli hesabınızı ek olarak bankanın web şubesinden de açtırmanız mümkün. Bu işlem için ilk olarak bir web şubesi hesabınızın olması gerekmektedir. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonrasında hesap açma menüsünden vadeli mevduat hesabınızı açabilirsiniz. Bu işleme bazı bankalar izin vermektedir. Bazı bankalardan ise vadeli hesap açma işlemini bir tek şubelerden gerçekleştirebilirsiniz.

Mühim!  KOSGEB Destekli Bayilik ve Franchise Alanları

Vadeli Mevduat Hesabı Açtırmak Mühim mi?

Birçok finansal otoritenin fikrine nazaran vadeli mevduat hesabı açtırmak hem satın alan, hem de banka açısından önemlidir. Bankaların kendilerine kaynak sağlaması, müşterilerin de ellerinde bulunan paraları yatırımla değerlendirmesi bakımından bu biçim bir hesap daima güçlendirici etkisinde bırakır sunar. Bu sayede de kayıt dışı para durumları azalış gösterir. Dolaylı yoldan ekonomiye katkı sağlanmakla beraber, para kazanılarak bankaların ekonomik yönden sürdürülebilirliği de güçlenmiş olur. Kısaca kısacası amaç birikim yaparak kazanç elde etmek ise, vadeli mevduat hesabı ile uzun vadeli yatırımlarınızı rahatça güvence altına almayı başarmış olacaksınız.

Bundan önceki yazımız olan En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir