Vakıfbank 5724 SMS İle Kredi Başvurusu

Her ne kadar bir kamu bankası şeklinde gözükse de; kamu kurumlarındaki ağırlığın aksine oldukça dinamik bir görüntü çizen Vakıfbank; devamlı güncel olarak düzenlenmiş olduğu kredi ve kredi kartı kampanyaları ile tüketicinin tercihi olmaya devam ediyor. Vakıfbank ‘ın bu kampanyalarının yanı sıra; kredi kartı ve kredi ürünlerine ulaşılması noktasında tüketicilere ve müşterilerine elde etmiş olduğu kolaylıklar da ek olarak tercih sebebi oluyor.

Şimdi sizlere bu yazımızda, kredi başvurusu noktasında; en kolay yöntemlerden birisi olan Vakıfbank 5724 SMS ile kredi başvurusu ile ilgili olarak informasyon paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Vakıfbank ile Yaz Kredisi

Yaz sezonunun ortalarına geldiğimiz şu günlerde; Vakıfbank ‘tan gerek dinlence ya da gerek başka bir mevzuda nakit ihtiyacı duyanlar için Yaz Kredisi kampanyası bulunuyor. Bu kampanyaya katılarak, kredi başvurusunda bulunmak ise oldukça kolay. Bunun için Vakıfbank şubelerine giderek sıra beklemenize artık gerek yok. Yapmanız ihtiyaç duyulan cep telefonunuzun kısa ileti kısmına girip yalnız bir kaç informasyon yazıp 5724 ‘e göndermek olacak. Kısa ileti kısmına yazmanız ihtiyaç duyulan ise; kredi miktarını yazıp bir boşluk bırakıp, on bir haneli TC kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp, sonrasında da aylık gelir miktarınızı yazmanız gerekecektir. Örnek ileti; 10000 12345678987 3000 şeklinde yazabilirsiniz.

Faiz Oranları Kredi Miktarına Bakılırsa Değişiyor

Vakıfbank Yaz Kredisinde SMS ile müracaat yapmak isteyenler için; faiz oranlarının 10 bin TL ‘ye kadar olan kredilerde yüzde 1,20 bulunduğunu, 10 bin TL ve üstündeki krediler için ise yüzde 1,16 bulunduğunu hatırlatalım. Bu paketlerde ek olarak binde beş oranında kredi tahsis tutarı alınmaktadır. Kredi tahsis tutarı ödemek istemeyenler için ise; sabitlenmiş olan faiz oranı yüzde 1,25  ‘tir.

Mühim!  Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi

Örnek Ödeme Planı

Vakıfbank Yaz Kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için derhal örnek bir ödeme planı da paylaşalım.

10 bin TL 48 ay vadeli bir kredide; faiz oranı yüzde 1,20, aylık taksit miktarı 290 TL, kredi tahsis tutarı 50 TL, senelik maliyet oranı yüzde 19,0614 olacak, toplam geri ödeme miktarı ise 13 bin 970 TL olacaktır.

90 bin TL 48 ay vadeli bir kredide; faiz oranı yüzde 1,16, aylık taksit miktarı 2 bin 583 TL, kredi tahsis tutarı 450 TL, senelik maliyet oranı yüzde 18,3860 olacak, toplam geri ödeme miktarı ise 124 bin 434 TL olacaktır.

90 bin TL ‘lik kredide; eğer kredi tahsis tutarı ödemek istemiyorsanız bu durumda faiz oranı yüzde 1,20 üstünden hesaplanacak, aylık ödemeler 2 bin 643 TL ‘ye gelecektir. Maliyet oranı ise daha yüksek olacaktır. Bu yüzden tahsis tutarı olan paketi seçmek daha hesaplı olacaktır.

Vermiş olduğumuz bu sayılara bir de sigorta harcaması ilave edilecektir. 35 yaşlarında bir adam tüketici için tahmini sigorta harcaması sie 320 TL civarında olacaktır. Kredi mevzusunda kati karar vermeden ilkin, sayıları bankanın internet adresinden son kez denetim etmeniz yararınıza olacaktır.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir