Vakıfbank Emekli Kredi Kartları 2021 Şartları

Vakıfbank uygun faiz oranları ile emeklilere kredi veren bankalar içinde yer almıştır. Vakıfbank emekliye faizsiz kredi sunmasa da öteki bankalar içinde Ziraat Bankası’ ndan sonrasında uygun faiz oranları ile kredi vermektedir. Kredilerin maaşın 22 katı kadar verildiği söylense de kredi kartı limitleri için durum farklıdır. İhtiyaç ve konut kredilerinin yanı sıra emekliler için pek fazlaca kredi kartı ürünü de bulunmaktadır. Halkbank, Ziraat Bankası benzer biçimde  bankaların da kredi kartları bulunmaktadır. İçeriğimizde Vakıfbank tarafınca verilen emekli kredi kartlarını, bu kartlara haiz olmak için ihtiyaç duyulan şartları, kart aidatlarını vb. bulabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredi Kartı Alma Şartları

Öteki bankalarda olduğu benzer biçimde Vakıfbank’ ın da pek fazlaca kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Bu kredi kartlarından her gruptan vatandaşımız yararlanabilmektedir. Ev hanımları ve gençler benzer biçimde tertipli geliri olmayan şahıslara kredi kartları banka insiyatifinde verilmekte olup limitleri de oldukça düşüktür. Sadece çalışanlar, emekliler benzer biçimde bankaya tertipli gelir sunacak olanların kredi kartı limitleri yüksek olmaktadır. Iyi mi ki bankalar kredi verirken bu kredinin geri ödenmesi mevzusunda müşterilerine itimat duymak istiyorlarsa kredi kartları için de durum bu şekilde olmaktadır. Bankalar tertipli geliri olan kişilere devamlı olarak kredi kartı pazarlamak isterler. Hatta emekli müşterilerine maaş kartları ile beraber bir çok vakit kredi kartı da düzenlerler.

Doğal olarak bu işlem alan kişi durumuna bakılırsa değişim arz edecektir. Bankaların esasen işleri bunlardan ibarettir. Sadece kredi kartı başvurusunun reddedildiği durumlar da olmaktadır. Bu sebeple kredi kartı alabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır.

Vakıfbank Emekli Kredi Kartı Alma Şartları
Vakıfbank emeklilere kredi kartı veriyor.

Kredi notunuz yüksek olmalı:

Kredi skoru , sizin 5 senelik banka geçmişinizi oluşturmaktadır. Daha evvel kullanmış olduğunuz kredi kartlarından kredilere kadar pek fazlaca unsur kredi notunu etkilemektedir. Alan kişi geçmişi KKB firmasının oluşturduğu bir sistemde tutulmakta olup bankalar da bu sisteme üyedir. Öteki bankalara kredi kartı ya da kredi borcunuz var mı, ödemeleriniz tertipli mi benzer biçimde pek fazlaca probleminin cevabı bu kredi notunda saklıdır. Risk içermeyen ve bankaların başvurularını derhal kabul edeceği alan kişi grubunun kredi notu 1500 ile 1900 içinde olmalıdır. Kredi kartı almak için öteki tüm şartlara haiz olsanız da kredi notunuz düşükse kredi kartı talebiniz reddedilecektir. Sadece gelir durumunuz yüksek ve bankadaki hesaplarınızda yüksek meblağlar var ise bu durumda kredi kartı talebiniz onaylanabilir. Bu durum tamamen bankanın insiyatifinde olmaktadır. Ücretsiz kredi notu öğrenme bağlantısından kredi notunuz ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

Reşit olmalısınız: 

Bankaların kredi kartı ya da kredi benzer biçimde bankacılık hizmetlerini sağlamaları için belirlenmiş bir yaş şartı bulunmaktadır. Belirlenen yaş şartı 18′ dir. Sadece emekli müşteriler için de bir sınır bulunmakta olup 80 yaşın üstünde olanların kart başvuruları kabul edilmemektedir. Yaş şartını sağlamıyorsanız bankadan red cevabı alırsınız.

Tertipli gelire haiz olmalısınız: 

Bankaların kredi kartı taleplerini onaylaması için öteki koşul tertipli gelire haiz olmaktır. Bankalara gelir durumunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Aslına bakarsanız emekli maaşı olanlar tertipli gelire haiz kişiler olduklarından kredi kartı talepleri kabul edilecektir. Sadece kira geliri benzer biçimde yan gelirleriniz de var ise da bu tarz şeyleri bankaya sunmalısınız. Meydana getirilen son düzenleme ile beraber kredi kartlarının üst limitleri kişilerin gelirlerinin 2 katına kadar veriliyor. Eğer 2 bin TL maaş alıyorsanız kredi kartı limitiniz 4000 TL olacaktır. Mesela 500 TL’ de kira gelirine sahipseniz toplam geliriniz 2500 TL olacaktır. Bu durumda kredi kartı limitiniz 5000 TL olacaktır.

Bu kriterlere dikkat ederek Vakıfbank şubelerinden, mobil bankacılık, telefon bankacılığı benzer biçimde çeşitli yerlerden kart başvurularınızı yapabilirsiniz.

Emeklilere Kredi Kartı Veren Öteki Bankalar

Emeklilere kredi kartı veren diğer bankalar
Emeklilere kredi kartı veren öteki bankalar

Bu bankaların yanı sıra öteki bankaların da pek fazlaca kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Bu kredi kartlarına da yukarıdaki şartları taşımanız dahilinde başvurabilirsiniz. Sadece bankaların yaş sınırları birbirinden değişik olacağı için kart başvurusu yapacağınız banka şubelerine giderek detaylar hakkında data alabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredi Kartları

Bazı bankaların emekliler için hususi olarak hazırladıkları kredi kartı ürünleri bulunsa da Vakıfbank’ ın Business Card ve Ziraat Card dışındaki tüm kredi kartları emekli müşterileri için kullanıma uygundur. Emekliler de kredi kartlarına gerekseme duyuyorlar. Kredi kartı kullanımının en mühim sebebi ise taksitlendirme imkanı sunması oluyor. Yapacağınız alışverişleri 12 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz. Hatta o ay ödeyemeyecek durumda olmanız sebebi ile banka pek fazlaca kolaylık sunuyor. Bu kolaylıklardan bir tanesi taksit ertelemesi oluyor.

Taksitinizi bir sonraki aya erteleyerek borçlarınız için gecikme faizi ödemenize gerek kalmıyor. Üstelik faturalarınız için ödeme noktalarına gitmenize de gerek yok. Ücretsiz bir şekilde vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı kolayca ödeyebilirsiniz. Nakite sıkışmanız durumunda kartlarınızdan nakit ön ödeme ya da taksitli ön ödeme da çekebilirsiniz. Kazandığınız puanlarınız ile üye iş yerlerinden parasız alışveriş yapabilirsiniz.

Vakıfbank World Card

Vakıfbank’ ın klasik kart olarak tabir edilebilecek ve hepimiz tarafınca kullanılacak olan kredi kartı World Card’ dır. Kartınız ile üye işyerlerinden alışveriş yapmanız durumunda World Puan kazanırsınız. Biriken puanlarınız ile gene üye işyerlerinden parasız alışveriş yapabilirsiniz. Kartınız yurt içinde olduğu benzer biçimde yurt haricinde da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kartın senelik aidatı 86 TL’ dir. Kartın akdi faiz oranı yüzde 2,25 olup gecikme durumlarında uygulanacak olan faiz oranı %2,75 olmaktadır. Bunun yanı sıra kartınızdan ön ödeme çekmeniz durumunda da akdi faiz oranı uygulanacaktır.

Vakıfbank World Card
Vakıfbank World Card

Nakit çekim tutarları minimum 500 TL, en fazlaca ise 4000 TL olmaktadır. Ön ödeme çekimlerinizde uygulanacak olan vade 4 ay ile 12 ay içinde olmaktadır. Sadece bu çekim işlemini yapabilmeniz için limitinizin kafi olması gerekmektedir. Borcunuzu erken ödemeniz durumunda, daha evvel ödemiş olduğunuz faizler tarafınıza geri ödenmeyecektir. Taksitli ön ödeme çekimleriniz de ekstrenize yansıtılmaktadır.

Eğer 1 yıl içinde üç kez borçlarınızın asgari tutarını ödeyemezseniz kartınız kullanıma kapatılmaktadır. Kullanıma açılması için borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir. Taksitli ön ödeme işlemlerinden cayma süresi belirlenmiştir. Bu süre 14 gün olmaktadır. Taksitli avans hesaplaması yaparak geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Gold Card

Vakıfbank’ tan alacağınız kartlardan bir öteki ide Gold Card’ dır. Bu kartınız ile üye işyerlerinden kazandığınız puanlarınız ile parasız alışveriş yapabilirsiniz. Kartın en mühim özelliği yurt haricinde da kullanılabilir olmasıdır. 100 dolar ve üstünde yaptığınız alışverişlerinizden yüzde 5 oranında indirim kazanırsınız. Bu kampanyadan yararlanmak için YURTDISI yazarak kart numaranızın son hanesi ile beraber 6635‘ e gönderebilirsiniz.

Vakıfbank Gold Card
Vakıfbank Gold Card

Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nden yapacağınız alışverişleriniz de yurt içi sayılmaktadır. Kampanya dahilinde kumarhane, web alışverişleri, mail order sistemi ve kartınızdan yapacağınız nakit ön ödeme çekimleri bulunmayacaktır. Kampanya dahilinde yurt haricinde yapılacak olan alışverişler de bulunmaktadır. Kazanılacak aylık meblağ 40 TL olmaktadır. Senelik olarak yapılacak olan indirim tutarı ise 240 TL‘ dir.

Kartın aslolan tutarı 106 TL‘ dir. Kredi kartı başvurusu yapmak ve mevcut başvurularınızı sorgulamak için tıklayınız.

Bu kartların yanı sıra Vakıfbank’ ın kredi kartı ürünleri Platinium Card, Ekspress Card, Sanal Kredi kartı ve tercih karttır. Yukarıdaki bağlantı yardımı ile bu kredi kartlarına kolayca müracaat yapabilirsiniz. Kart ücretleri ve faiz oranlarını da inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank’ ın emekli müşterileri için yurt içinde kullanacağı kartların başlangıcında World Card gelmektedir. Sadece yurt haricinde kullanıma uygun olan kredi kartı cardı da Gold Card’ dır. Derhal kredi kartı başvurusu yaparak size sunulan avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir