Vodafone Findeks Kredi Notu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu ( KKB ) ‘nun iştiraki olan Findeks ‘in kredi notu uygulamasını artık tüketici kesimi olarak kabullendik diyebiliriz. Hatta kabullenmekten ziyade millet olarak bu meseleyi o denli fazlaca merak eder olduk ki; FİNDEKS sorgulamalarında beklenmeyen sorgulama rakamlarına çoktan ulaşıldı. Doğal ki bu hizmetin vatandaşlarca beğenilmesi ile beraber; kredi notu sorgulama işlemi mevzusunda bir çok şirket bir halde vakaya müdahil olmak için kolları sıvadı. Bu firmanın başlangıcında ise telekomünikasyon şirketleri geliyor. Bilhassa FİNDEKS ‘i bilmeyen ve haberdar olmayan vatandaşlar kendi operatörleri üstünden kredi notu sorgulaması yapmayı daha fazlaca tercih ediyor.

Bugünkü yazımızda telekomünikasyon şirketlerinden olan Vodafone hattından FİNDEKS kredi notu sorgulama meselesini alacak sizlere ayrıntılarıyla aktarmaya çalışacağız.

Vodafone Hattından Findeks Kredi Notu Sorgulama

Vodafone hattından Findeks kredi notu sorgulama yapmak isterim diyenlerin ya Vodafone hat sahibi olmaları ya da herhangi bir Vodafone hattı bulunan bir telefon temin etmeleri gerekmektedir. Hattımız var ya da bu şekilde bir hattı olan yakınımızın telefonundan kısa bildiri atmak suretiyle artık kredi notu sorgulama işlemini yapabiliriz. Telefonumuzun bildiri bölümünü açtıktan sonrasında TC kimlik numaramızı ve doğum yılını yazmamız gerekecektir. Bunu yazdıktan sonrasında bu bildiri 1112 ‘ye göndermemiz gerekmektedir. Daha iyi anlaşılması yazılışını da gösterelim. “12312312312 1984” yazıp ( tırnak işaretleri hariç ) 1112 ‘ye bildiri attık sonrasında lüzumlu araştırmaların tamamlanması sonrasında kısa sürede kredi notu sorgulama işlemi tamamlanarak netice gene bizlere SMS yöntemiyle gönderilecektir.

Vodafone Hattından Findeks Kredi Notu Sorgulama Tutarı

Bildiğimiz suretiyle ister Findeks ‘ten olsun ya da ister başka bir kanal vasıtasıyla olsun kredi notu öğrenme belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Vodafone hattından FİNDEKS kredi notu sorgulama işlemi de belli bir tutara tâbidir. Bu işlem için Vodafone müşterilerinden 9 TL almaktadır. Bu ücret faturanıza yansıyacaktır. Ek olarak her işlem için ayrı ayrı 9 TL daha alınacaktır. Doğrusu 9 TL ‘lik ücret sorgulama başıdır. Her sorgulamada bu ücret gene faturaya yansıyacaktır, aman dikkat …

Vodafone hattından Findeks kredi notu sorgulama işlemi de ücretli dedik. Peki kredi notu öğrenmenin parasız bir yolu yok mudur, doğal ki de vardır. Sadece bu birazcık gayri resmi bir yol olmuş olacaktır. Gayri resmi derken herhangi bir yasadışı durum değildir, bunun da altını ek olarak çizelim. Bankacı olan bir yakınınız ya da devamlı çalıştığınız bankacınız vasıtasıyla kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Sadece kredi notunun ilgili banka görevlisi tarafınca öğrenebilmesi için bazı bankalarda kredi ön başvurusu yapılması gerekmektedir. Ön başvurudan cayabileceğiniz için herhangi bir ücret ödeme ya da krediyi çekme zorunluluğunuz yoktur. Fakat gene de ben bu şekilde işlerle uğraşamam derseniz 9 TL ‘ye Vodafone hattından kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir