Wowwo ile araba nasıl alınır? güvenilir mi?

Makale içeriği

Wowwo nedir?

Wowwo ikinci el ve sıfır kilometre taşıtları banka kredisiz, kefilsiz ve senetle taksit yaparak satış icra eden bir firmadır. Arkasında Yeşil Tüm ortaklık bulunmaktadır.

Sistem kredi notu düşüklere ve kredi alamayan kişilere bir alternatif olarak hizmet sunmaktadır. Ya da kredi çekmek istemeyen kişiler de wowwo ile taksitli otomobil satın alabilirler.

Senetle satılan araçlarda vatanımızda oldukça fazla dolandırıcılık yaşandığı için ilk bakışta woowo da sizi korkutabilir. Sadece wowwo portföyünde olmayan araçları da wowwo aracılığı ile satın alabilmektesiniz.

Wowwo güvenilir mi?

Senetle wowwo’dan vasıta almak isteyenlerin en oldukça sordurulmuş olduğu soruların başlangıcında wowwo güvenilir mi? sorusu gelmektedir.

İnternette bir oldukça negatif yorum bulunmuş olduğu şeklinde pozitif yönde yorumlar da bulunmaktadır. Bizim incelemelerimize gore arkasında büyük bir anonim şirketi bulunmaktadır. Hal bu şekilde olunca güvenmemek oldukça gereksiz olacaktır.

Aslına bakarsak wowwo’nun size güvenmesi daha oldukça gerekiyor. Bundan dolayı senetle taşıt satıyorlar ve oldukça çok risk alıyorlar. Yeşil Tüm ortaklık’in buradaki sayfasından hangi sektörlerde yer aldıklarını inceleyebilirsiniz. Oldukça büyük bir şirket oldukları kati.

Wowwo ile otomobil iyi mi alınır?

Wowwo dan otomobil alan var mı sorusu son zamanlarda oldukça duyulan sorulardan biri oldu. Wowwo dan otomobil almak isteyen kişiler için Wowwo’nun işleyişini özetlemek gerekirse anlatalım. Wowwo web sitesinde listelenen araçlardan yada İstanbul sınırları içinde bulunan araçlardan istediğinizi seçiyorsunuz ve sistemden kredi notu sorgulaması yapıyorsunuz.

Çıkan kredi notunuza gore sistem sizden bir peşinat miktarı istiyor. Bu peşinat miktarı %25, %30, %35 ve %40 olarak değişiyor. Daha çok peşinatta verebilmeniz mümkün. Wowwo’dan peşinatsız otomobil alamıyorsunuz.

Almak istediğiniz aracı seçtikten sonrasında araca ekspertiz yapılıyor ve işlemler devam ediyor. Aracın kaskosu ve sigortası yapıldıktan sonrasında senetlerinizi de imzalıyorsunuz.

Ödemenizi de belirtilen iban numaralarına yapıyorsunuz. Vade bitimine kadar aracınız Wowwo üstünde görünecektir. Senetlerinizin ödemesi bittiğinde aracı üstünüze alabilirsiniz.

Wowwo Şikayetleri

İnternette wowwo’nun şikayetlerini incelediğimizde çoğu zaman taksitlerini zamanında ödemeyen kişilerin icralık olduklarını görmekteyiz.

Hak verirseniz wowwo tarafında da maddi yitik yaşanmaktadır. Wowwo haklı olarak bu kişileri avukata vermek durumunda kalıyor.

Taksitlerinizi zamanında öderseniz bir sorun olmayacağı aşikar. Sikayetvar.com adresinden wowwo şikayetlerini inceleyebilirsiniz.

Wowwo Yorumlar

Wowwo şirketi hakkında internette meydana getirilen yorumları aşağıya derledik. Ek olarak wowwo ekşi yorumlarını da ekşisözlük adresinden inceleyebilirsiniz. Donanımhaber sitesinde de birçok yorum mevcut. Sitelere giderek wowwo yorumlarını inceleyebilirsiniz.

 1. Merak edip görüştüm azca ilkin. Ilk olarak bir tek web sitelerinde ki araçları satmaktalar. Dışarıdan vasıta alınmamakta. Ek olarak %35 peşinattan sonrasında kalan kısmı 24-36 ay vade yapıyorlarmış. Sayıları yüksek.
 2. Dostlar bir tek web sitelerinde ki araçları satmaktalar. Onun haricinde beğendiğiniz aracı satın alıp taksitlendirmiyorlar. Ek olarak vasıta bedelinin %35’ini peşin alıp kalan kısmını 24-36 ay vade yapıyorlar.
  Örnek sayı sorduğımda 43.000 liralık fiestanın %35’i peşin ödendikten sonrasında 36 ay vade de 58.000 lira fiyat çıkardılar.(NOT: Artık kendi portföyleriyle sınırı olan değiller. Başka galericilerdeki araçlar da burada satılabiliyor. Hatta herhangi birinin aracını bile wowwo aracılığı ile alabilirsiniz.)
 3. Hem galerici hemde wowwo için oldukça sağlam ve zekice bir iş. Ödeyemezse alıcı düşünsün. Kendisi için hiçde azca olmayan yatırdığı peşinat ve kalanına vasıta üstünde rehin var. Vasıta evvelinde yatırılmış peşinatıyla birlikte gider elden, alıcı için yıkım olur. İnsanlardaki dünya malına karşı olan eğilim, bu tür zekice iş yapanların en büyük deposudur. Adam batağın içinde olsa dahi direnme ediyor o telefonu alacam, bu arabayı alacam vs diye. Yoksa alma lan işte ölürmüsün? İlkokulda bebeyken dahi duyduğumuz ayağını yorganına gore uzat diye atasözü var, yüzlerce kez bu yaşımıza kadar duyduk fakat insanoğlunun bir kulağından girer diğerinden çıkar.
 4. evkur mantığı, bence oldukça güzel.
  ne olsun istiyorsunuz anlayamadım ben, ne yapsın şimdi adam 50 bin liralık arabayı faizsiz uygun fiyata vadesizmi versin?örneğin 40 binemi almak istesiniz
  bu dönmede arkadaşınızdan 100 lira isteyin suratı perşembe pazarı şeklinde oluyor
  kredi kartını ödeme faiz erişince banka tefeci olur, krediyi zamandında ödeme faiz erişince gene aynı şeyler ödeyin bakalım faiz gelicekmi?
  sonrasında durumum bozuldu kredi vermiyorlar otomobil lazım ee nerden alıcan?birde tecim yapıyorsan buraya gelicen işte vaka bu.
  daha arabayı almadan işi öğrenmeden gerek kalmadan düşünce sahibi olmuşsunuz.
  firmayıda sahibinide tanımam ayrıca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir