Yapı Kredi Bankası 10 Bin TL 48 Ay Kefilsiz Kredi

Yapı Kredi Bankası Kefilsiz Kredi

Kefil mevzusu bankalar ile ilgili finansman işlemlerinde genel anlamda karşımıza çıkan bir mevzu iken; son dönemde bankaların bu yöndeki taleplerinin birazcık daha azaldığını ve kredi notu uygulamasının hayata geçmesi ile beraber bu alanda katı kuralların birazcık daha gevşediğini söyleyebiliriz. Yapı Kredi Bankası da finansman mevzusunda müşterilerine ve alan kişi adaylarına kolaylıklar göstermekte, bu kolaylıklardan birisi de kredi işlemlerindeki kefil talebini bir çok kredi türü ve miktarı için askıya almış olmasıdır. Bu yazımızda sizler için Yapı Kredi Bankası kefilsiz kredi mevzusu ile ilgili genel olarak data paylaşımında bulunarak, örnek ödeme planlarını da sizlere sunmaya çalışacağız.

İhtiyaç Kredilerinde Kefil Yok

Yapı Kredi Bankasından bireysel gereksinim kredisi çekmek isteyenlerin herhangi bir kefil bulmalarına gerek kalmamıştır. Kefilsiz bir halde kredi müracaat yaparak hatta herhangi bir gelir belgesi bile (bazı durumlarda) ibraz etmeksizin kredinizi çekebilirsiniz. Doğal ki bu aşamada kredi notunuzun ehemmiyet arz edeceğini de unutmayınız. Eğer kredi notunuz düşük seviyelerdeyse bu durumda Yapı Kredi Bankası ‘nın kefil talep etme hakkı saklı olacaktır. Yapı Kredi Bankası ‘ndan kefilsiz bir gereksinim kredisi çekmek isteyenler için derhal örnek bir ödeme planı oluşturalım. 10 bin TL 48 ay vadeli bir gereksinim kredisinde; faiz oranı yüzde 1,39 olacak, aylık taksitleriniz 304 TL olacak, toplam geri ödeme tutarı ise 14 bin 610 TL ‘ye denk gelecektir.

Yapı Kredi Bankası ‘ndan Kefilsiz Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası son dönemde konut kredisi kampanyalarında müşterilerine sunmuş olduğu cazip faiz oranı ile beraber tercih edilen bankalardan birisi olmuştur. Ek olarak konut kredilerinde kefil talep edilmeyişi de tüketicileri Yapı Kredi Bankası ‘na yönlendiren bir öteki mühim etkendir. Yapı Kredi Bankası ‘ndan konut kredisi çekmeyi düşünenlere de ufak bir örnek ödeme planı oluşturalım. 100 bin TL 120 ay vadeli kefilsiz konut kredisinde, faiz oranı yüzde 1,01 olacak, aylık taksitleriniz ise 1.441 TL ‘ye karşılık edecektir. Bununla beraber çekeceğiniz 100 bin TL ‘lik bir kefilsiz konut kredisine karşılık toplamda 172 bin 998 TL geri ödenecektir.

Taşıt Kredilerinde de Kefil Şartı Aranmıyor

Eğer Yapı Kredi Bankası ‘ndan taşıt kredisi çekmeyi düşünüyorsanız, bu kredi türünde de kefil talep edilmediğini sizlere hatırlatalım. Doğal ki  konut ya da taşıt kredinize karşılık olarak ipotek işlemi uygulanmış olduğu için Yapı Kredi Bankası bundan dolayı risklerini minimize etmiş olmakta dolayısıyla kefil talep etmemektedir. Gene kefilsiz taşıt kredisi için de bir örnek ödeme planı sunacak olursak; 50 bin TL 60 ay vadeli bir 0 km taşıt kredisinde; faiz oranı yüzde 1,32, aylık taksitler 1,297 TL, toplam geri ödeme miktarı ise 77 bin 834 TL olacaktır.

Kefil Talep Edilebilecek Durumlar

Yapı Kredi Bankası ‘nın yukarıda saymış olduğumuz kredi türlerinde herhangi bir kefil talebinde bulunmadığını söyledik. Sadece tüm durumlar için Yapı Kredi Bankası kefil isteme hakkını saklı tuttuğunu da hatırlatalım. Ek olarak kredi başvurucusunun kredi notunun düşük olması şeklinde durumlarda da Yapı Kredi Bankası muhtemelen kredi tahsisi için kefil talep edebilecektir.

Gene eğer kredi başvurucusu mevcut potansiyelin üstünde bir kredi başvurusu yapacaksa, bu durumda kredi başvurusunun onayı mevzusundaki şansını çoğaltmak adına bir kefil ile beraber başvurması daha pozitif tesir yapmış olacaktır. Kefil olarak gösterilecek kişinin kredi notu ve mali geçmişinin de tıpkı kredi başvurucusununki şeklinde  Yapı Kredi Bankası tarafınca incelenecektir.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir