Yapı Kredi Bankası 4411 SMS Kredi Başvurusu

Bankalar artık müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak ve kredi hizmetini onlara daha ergonomik bir halde sunabilmek için SMS ile kredi başvurusu alıyorlar. Bu sayede bir tek bir kısa bildiri ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda konut kredisi, gereksinim kredisi, dinlence kredisi şeklinde seçenekler ile bankanıza müracaat yapabiliyorsunuz. Yapı Kredi bankası da bu hizmeti müşterilerine sunmakta ve bunun için 4411 hattından SMS ile müracaat kabul ediyor.

SMS ile alınacak kredi özellikleri nedir?

Ilk olarak Yapı Kredi bankasından kredi başvurunuzu SMS ile yapmanız ile bankaya giderek kişisel olarak başvuruda bulunmanız içinde hiçbir fark yoktur.

Kredinin faiz oranları, kredi türünüze, kredinin miktarına ve vade süresine bakılırsa değişkenlik izah edebilir. Müracaat sonrasında tüm bu rakamlar sizlere geri bildirim olarak verileceği için bir tek size uyan şartlar mevcutsa onay vereceğinizden güvenli olabilirsiniz.

Aynı şekilde faiz oranları haricinde kredi harcaması olarak karşınıza çıkacak olan işletim ücretleri ve sigorta şeklinde ek ödemeler de onayınıza sunulacaktır. Bu tip giderlerin düzgüsel kredi başvurularınızda da olacağını, SMS kredi başvurusu için hususi bir durum olmadığını da bilmelisiniz.

SMS ile kredi başvurusunu iyi mi yapacağım?

Telefonunuzdan yeni bildiri kısmı açın, gönderilecek numara kısmına 4411 yazın, bildiri kısmına ise Bireysel yazdıktan sonrasında boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazın. Kimlik numarasından sonrasında bir boşluk daha bırakarak aylık net gelirinizi yazın. Hepsi bu kadar, doğru yazdığınızı denetim ettikten sonrasında mesajı gönderin ve Yapı Kredi Bankası 4411 SMS kredi müracaatnuzun onayını bekleyin.

Örnek Müracaat

SMS ile krediniz onaylanırsa, krediyi eğitim etmek için Yapı Kredi şubesine giderek çektiğiniz kredi miktarını nakit olarak almanız gerekecektir. Online Şubeden çekilen krediler şeklinde SMS başvurusu ile çekilen krediler otomatikman hesabınıza yatmamaktadır.

Yapı Kredi SMS başvuruma hala yanıt gelmedi, ne yapmalıyım?

Kredi başvurunuza kısa süre içinde yanıt gelmediği takdirde yeniden Yapı Kredi SMS müracaat servis numarası olan 4411’e Bireysel (boşluk) TC Kimlik Numaranızı 11 haneli olacak şekilde yazıp bildiri gönderebilirsiniz. Kredinizin güncel durumu anında yanıt olarak gelecektir. İncelemede yazıyorsa bir süre daha beklemeniz gerekecektir, yeniden müracaat yapmayınız.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir