Yapı Kredi Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesi mevzusu; kredi başvurularında bankalar tarafınca ilk olarak talep edilen belgeler arasındadır. Sadece son dönemde bankalar bu konudaki sert tutumlarını bazı hususi kredi kampanyaları düzenleyerek yumuşatmış ve gelir belgesiz kredi tahsisi yoluna gitmektedir.

Bu bankalardan birisi de Yapı Kredi Bankası ‘dır. Şimdi sizlere Yapı Kredi Bankası Gelir belgesiz kredi ile ilgili detaylı data vermeye çalışacağız.

Yapı Kredi Bankasından Gelir Belgesiz Kredi Iyi mi Alınır?

Yapı Kredi Bankası herhangi bir kişiye gelir belgesiz kredi finanse ederken; baz alacağı en mühim kriterlerden birisi kredi notu olacaktır. Yazımızın başlangıcında ilk olarak bu hususu sizlerle paylaşmamız gerekiyor. Kredi notunuzun düşük olması halinde; Yapı Kredi Bankası ‘nın sizden gelir belgesi talep edebilme ihtimali yüksek olacaktır. Sadece bunun da bazı alternatif şekilleri bulunmakta olup ilerleyen aşamalarda bunlardan da bahsedeceğiz.

Gelir belgesiz kredi müracaat kanalları olarak; Yapı Kredi Bankası ‘nın online ortamlarında meydana getirilen başvuruların ağırlıklı bulunduğunu görmekteyiz. Yapı Kredi Bankası müşterisi olanlar; web bankacılığı ve mobil bankacılık yöntemlerini kullanabilirler. Bunun haricinde Yapı Kredi müşterisi olmayanlar; Yapı Kredi Bankası ‘nın web sitesi, Yapı Kredi satın alan hizmetleri ya da şubelerini kullanabilirler. Şimdi sırasıyla bu şekilleri sizlere açıklayalım.

İnternet Bankacılığı ve Mobil Uygulama

Yapı Kredi Bankası ‘nın web bankacılığı ya da mobil uygulama platformuna giriş yapmış olup; KREDİLER bölümünden yeni müracaat açabilir, çekmek istenilen kredi miktarı ve gene vade süresini belirleyerek, kredi sözleşmelerinin onayını da tamamlayarak kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Üstelik şartların elvermesi halinde Yapı Kredi Bankasından yaptığınız bu gelir belgesiz kredi başvurunuzun onayı ile beraber; paranızın direkt olarak vadesiz hesabınıza yatırılması da söz mevzusu olabilecektir.

Yapı Kredi Bankası Alan kişi Hizmetleri

Yapı Kredi Bankası‘nın müşteri hizmetleri hattı olan 0 850 222 0 444 nolu telefonu arayıp KREDİLER menüsünden YENİ KREDİ BAŞVURUSU alt menüsü üstünden ilgili satın alan temsilcisine bağlanarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi başvurunuzun incelenmesinden sonrasında derhal size mevzuyla ilgili geri bildirimde bulunulacaktır.

Yapı Kredi Bankası Şubeleri

Her ne kadar gelir belgesiz kredilerde şube başvuruları son olarak seçenek de olsa gene de bilmek isteyenler için; Yapı Kredi Bankası şubelerinden gelir belgesiz kredi başvurusu yapabileceğinizi izah edelim. Kredi müracaat formunu doldurarak ilgili bireysel hizmetler görevlisine gelir belgesiz ibraz edemeyeceğinizi bildirmeniz kafi olacaktır.

Yapı Kredi Bankası ‘nın Web Sitesi Üstünden

Yapı Kredi Bankası ‘nın resmi web sitesi www.yapikredi.com.tr adresine girerek; Müracaat Merkezi > Bireysel İhtiyaç Kredisi adımlarını izlemeniz karşınıza çıkacak kredi müracaat formunu doldurmanız kafi olacaktır. Burada sizlerden; TC kimlik numarası, doğum zamanı, cep telefonu, ev telefonu, iş telefonu bilgileriniz istenecektir. Sonraki aşamada kredi talebiniz ile ilgili bilgiler sorulacak, son olarak başvurunuzu onaylamanız ile beraber kredi başvurusu gerçekleştirilmiş olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mevzu ile ilgili olarak kredi notunun öneminden bahsetmiştik. Ek olarak gelir belgesiz kredi çekebilme mevzusunda elinizi güçlendirebilecek bazı alternatif yöntemler de yok değil. Bunlardan ilki bir kefil sunmak olacaktır. Yapı Kredi Bankası ‘nın gelir belgesiz kredi başvurunuz mevzusunda sorun çıkarması halinde kredi notu iyi bir kefil muhtemelen kredinizin tahsisi mevzusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Bir öteki yöntem ise; adınıza kayıtlı herhangi bir mülkü (ev, otomobil, arsa, vs.) ipotek ettirmek olacaktır. Bu durumda Yapı Kredi Bankası sizden gelir belgesi isteme mevzusunda daha da esnek davranacaktır. Sadece ipotek mevzusunda minik bir hatırlatma yapalım; borçlarınızı ödemediğiniz takdirde bankanın direkt olarak bu ipotekli mülkünüzü haciz kanalıyla sattırması ve parasını öğrenim edebilmesinin mümkün bulunduğunu da unutmayınız.

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir