Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlük İletişim

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlük

1944 senesinde Türkiye’nin perakende bankacılık odaklı ilk ulusal çaplı hususi bankası olma özelliğiyle kurulan Yapı Kredi, etken büyüklüğü ile Türkiye’nin 4. büyük hususi bankası olmuştur. Yapı Kredi, kuruluşundan bu yana, satın alan odaklı bankacılık anlayışı, yenilikçiliği ön planda tutan yaklaşımı ve finans sektörünün gelişimine olan katkısı ile konumunu güçlendirmiştir.

Ekim 2006’da Koçbank ile birleşmenin tamamlanmasıyla Türk bankacılık sektörünün en büyük birleşmesi gerçekleşmiş ve benzersiz bir perakende banka yaratılmıştır. Bu birleşmeden beri Yapı Kredi, sürdürülebilir ve kuvvetli bir performans sergilemektedir. Banka, bununla birlikte, toplumun sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla iş yapmaktadır. Bu kapsam dahilinde Yapı Kredi, eğitim, çevre, kültür ve sanatla ilgili alanlarda kurumsal toplumsal mesuliyet projeleri yürütmektedir.

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlük Yapı Kredi Kültür Sanat ve Yayıncılık alanında, ülkemizin kültür sanat yaşamını ulusal ve evrensel düzeyde zenginleştirmek, sanatseverleri modern, nitelikli, değişik sanat vakalarıyla buluşturmak ve kültür mirasını gelecek kuşaklara bırakmak amacıyla Yapı Kredi Yayınlarını kurmuştur. Kültür ve sanatı en iyi örnekleriyle daha geniş bir çerçevede ele almaktadır.

Bankanın kuruluşundan itibaren kültür sanat müşavirliği altında başlatılan faaliyetler 1992’de tekrardan yapılandırılmış, Yapı Kredi Kültür Sanat yayıncılık A.Ş. Ünvanı ile sergiler, yayınlar, konuşmalar ve  etkinlikler biçiminde sürdürülmüştür.

Yapı Kredi Yayıncılık, 3.000. kitabını yayınlayarak sektörde bir rekora imza atmış, Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet portresini 500 yıl sonrasında sergi için İstanbul’a getirmiş, UniCredit ile bilirkte Sanat Günleri organize ederek çalışanlarını mühim etkinliklerle buluşturmuştur.

Yapı Kredi bankası Genel Müdürlük Turmepa ile Sınırsız Mavi çevre eğitimini başlatmış, Yapı Kredi Kız Meslek Lisesini kurmuş, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’ni açmış, Okuyorum Oynuyorum projesini başlatmış, Yapı Kredi Gönüllüleri Platformunu kurmuş, Koç Tüm ortaklık önderliğinde Meslek Lisesi Memleket Meselesine projesine çalışanları ile iştirak etmiştir.

Yapı Kredi, sürdürülebilir ve kârlı büyümeyi destekleyen kuvvetli bir ortaklık yapısına haizdir. Banka’nın %81,8 oranındaki hissesi Koç Finansal Hizmetler’e (KFS) aittir. KFS, UniCredit ve Koç Grubu’nun eşit oranlı (%50-%50) bir ortaklığıdır. Kalan %18,20 oranındaki hisse ise halka açıktır. Banka’nın halka açık olan hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlük Adres

Yapı Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cad. Levent 34330 Beşiktaş-İstanbul
Telefon : 0 (212) 339 70 00
Faks : 0 (212) 339 60 00

Bundan önceki yazımız olan Yapıkredi World Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir