Yapı Kredi World Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi kartı ile meydana getirilen alışverişlerin büyük bir bölümünü, web üstünden meydana getirilen alışverişler oluşturuyor. İnternet üstünden alışveriş yapma mevzusunda ise; yakın süre ilkin BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafınca bazı düzenlemeler yapılmış ve bu düzenlemeler kapsamında bankalar tarafınca devamlı biz tüketicilere kredi kartları ile ilgili olarak 17 Ağustos 2017 son tarih temalı mesajlar gönderilmiştir. Sadece yeni bir düzenleme ile bu tarihte bir değişlik yapılmış ve yıl sonuna ötelenmiştir.

Arka arkaya meydana getirilen bu düzenlemeler sonrasında tüketicilerde bir kafa karışıklığı oluştuğunu görmemiz üstüne; siz kıymetli okurlarımız için ülkemizin önde gelen kedi kartı markalarından birisi olan Yapı Kredi World Kredi Kartı İnternet alışverişine nasıl açılır? mevzusunda bir yazıyı kaleme alma ihtiyacı dünyaya gelmiştir. Şimdi adım adım süreci sizlere aktaracağız.

İnternet Alışverişine Açtırmak İçin 31 Aralık 2017 ‘ye Kadar Zaman Var

BDDK tarafınca meydana getirilen düzenleme sonrasında bu mevzuda bir aceleye gerek kalmadığını açıklayalım. Meydana getirilen açıklamada tüm bankaların kredi kartları için sonrasında tarih olarak belirlenen 17 Ağustos 2017 zamanı yıl sonuna alındı. Kısaca 31 Ocak 2017 evveliyatına kadar Yapı Kredi World kredi kartınızı web alışverişine açtırmak için süreniz var. Daha evvel World kredi kartı web alışverişine açık olanlar aynı şekilde alışveriş hayata geçirmeye devam edecek. Herhangi bir mesele olmayacak. Sadece dediğimiz suretiyle 31 Aralık 2017 evveliyatına kadar World kredi kartlarını web alışverişine açtırmayanlar artık bu tarihten sonrasında kredi kartlarını web alışverişinde kullanamayacaklar.

Yeni Yapı Kredi World Kredi Kartı Alacaklar Dikkat !

Eğer Yapı Kredi World Kredi kartınızı yeni alacaksanız bu durumda işleyişin değişik olacağını da ihmal etmeyin. Bundan dolayı BDDK tarafınca meydana getirilen son açıklamada 17 Ağustos 2017 olan son tarih 31 Aralık 2017 evveliyatına uzatılırken, artık yeni verilecek kredi kartlarının web alışverişine kapalı olarak tüketicilere gönderileceği mevzusunda da bir informasyon paylaşıldı. Dolayısıyla yeni bir World kredi kartı alacaksanız, bu durumda aşağıda sayacağımız yöntemlerin sizi direkt olarak ilgilendirdiğini unutmayınız.

World Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Ilk olarak işlemimizin oldukca kolay ve kısa bir işlem bulunduğunu, her insanın kolaylık World kredi kartını web alışverişine açtırabileceğini açıklayalım. Üstelik bir oldukca değişik alternatif de bulunuyor. Madde madde hepsini sizlere paylaşalım.

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık üstünden; kredi kartı güvenlik ayarları bölümünden kredi kartınızı web alışverişine anında açabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek; herhangi bir gişe görevlisi ya da bireysel satın alan temsilcisinden sıra alıp, anında World kredi kartınızın web alışverişine açılmasını sağlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası tarafınca; mevzu ile ilgili size gönderilen; “Eğer kredi kartınızı web alışverişine açtırmak istiyorsanız bu mesajı “ …… “ yazıp cevaplayın şeklindeki otomatik bildiri sistemleri ile gene anında açtırmanız mümkündür.

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 0 444 nolu telefonu arayarak, ilgili satın alan hizmetleri görevlisine bağlandıktan sonrasında World kredi kartınızı web alışverişine açtırmak istediğinizi ve işlemi onayladığınızı söyleyerek süreci tamamlayabilirsiniz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir