Yaz Aylarında En Kolay Para Kazandıracak 20 İş Fikri

Yazın gelmesi ile beraber mevsimlik işlerle ilgilenen ve bu periyodu fırsat haline getiren kişiler bir kez daha bu yaz ne yapsak diye düşünmeye başladı. Ikimiz de bu mevzuda okurlarımıza destek olabilmek adına yazları en kolay para kazandıracak 20 iş fikrini mercek altına aldık.

İşte yazın yapılabilecek 20 iş fikri …

Su satmak

Yazın bilinmiş olduğu suretiyle su satışları tabiri caizse patlama yapmaktadır. Bundan dolayı ister toptan ister perakende olarak su satışı yapabilirsiniz. Bilhassa iyi bir bölgede yapacağınız su satışlarından ciddi karlar elde edebilirsiniz. Toptan su satışı için de yaz gelmeden uygun fiyata bir miktar su stoğu yapmış olup yazın karla pazarlayabilirsiniz.

Dondurmacı

Yazları eğer olmazsa olmaz ürünlerden birisi de dondurmadır. Dondurmacılar toplamda; bölgeden bölgeye değişim göstermekle beraber, yazı uzun yaşayan şehirlerimizde averaj 6 – 7 ay civarında iş yapabilmektedir. Bilhassa kaliteli dondurma yapmış olup ve bu mevzuda birazcık da isim yapmış olursanız oldukca ciddi meblağlar kazanabilirsiniz !

Soğuk Limonata İçecek

Gene yaza hususi ulusal içeceklerimizden birisi olan limonata da bilhassa soğuk servis edildiğinde tüketiciler tarafınca olmazsa olmaz ürünlerden birisidir. İyi bir limonata yapmış olup (sadece bizce toz olarak değil organik olarak yapmak daha çok satın alan çekecektir) yalnız 2 – 3 saatlik bir satışla oldukca güzel paralara kazanılabilir..

Otomobil Alım Satımı

Bilinmiş olduğu suretiyle devletimizde yazın otomobil satış oranları artış göstermektedir. İnsanların yazın otomobilleri ile dolaşmak istemesi vs. şeklinde nedenlerden dolayı ikinci el otomobil piyasası daha da canlanmaktadır. Bu durumu fırsata dönüştürüp para kazanmamanız için hiçbir niçin yok…

Soğutucu Aygıt Satışı

Havaların ısınmasıyla beraber insanların en oldukca gereksinim duyduğu şeylerden birisi de serin havadır. Bilhassa ev ve iş yerlerinde bunalan insanoğlu serinlemek için serinletici, klima, vs. şeklinde ürünleri yazları daha oldukca satın almaktadır. Yaz başlamadan bu ürünleri toptan fiyatına alarak satışını yapabilirsiniz. Ek olarak satış yapmak için illaki bir dükkana ihtiyacınız yok, web yardımıyla Türkiye ‘deki 80 milyon müşteriye kolayca ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Deniz Ürünleri Giysileri Satışı

Gene yaz sezonunun eğer olmazsa olmazlarından olan mayo, bikini, haşema, simit, kolluk, vs. şeklinde ürünleri toptan satın alarak kuracağınız minik işporta tezgahlarında sahil bölgelerinde % 200 şeklinde kârlarla pazarlayabilirsiniz.

Yazlık Kiralama

Son dönemde trend işlerinden birisi olan yazlık kiralama konusunu hafife almamak lazım. Bir çok yazlıkçı genel anlamda yazlıklarını ortalama 10 – 15 gün kadar kullanıyor ve kalan dönemlerde ise bu yazlıklar boş duruyor. Bu durumu fırsata çevirebilir, bir nev’i emlakçılık yapabilir ve yaz dönemlerinde yazlık kiralama suretiyle para kazanabilirsiniz.

Tekne Turu

Sahil bölgelerinde hepimizin görmeye alışmış olduğu tekne turları da oldukca ciddi kâr bırakan işlerden birisidir. Bu mevzuda illa ki kaptanlık yapmanıza gerek yok. Teknesi olan kişilerle anlaşabilir, siz yalnız organizasyonla ilgilenerek hem cebinizi doldurabilir hem de Türkiye ‘nin güzelim koylarında yüzme şansı yakalayabilirsiniz

Olta Balıkçılığı

Her ne kadar oldukca kârlı bir iş olduğundan  söz edemesek te; günlük yevmiyenizi buradan çıkarabilirsiniz. Avlanmanın yasak olduğu yazları olta balıkçılığı yapabilir, tuttuğunuz balıkları ister müşteriye direkt olarak kendiniz satabilir isterseniz de bir balıkçıyla anlaşarak toptan pazarlayabilirsiniz. Günlük 100 TL şeklinde rakamlar bile kazanabilirsiniz, rastgele…

Su Sporları Ekipmanları Satışı – Kiralama

Muz, Yunus, Su Kayağı şeklinde su sporlarına mevzu ekipmanları dönemlik kiralayarak bir miktar kârla siz de müşterilerine kiralayabilirsiniz. Kalabalık sahil bölgelerinde bu mevzuda oldukça iş potansiyeli bulunmaktadır.

Günlük Tur Düzenleme

Bulunduğunuz ile yakın olan dinlence beldelerine günü birlik dinlence turları düzenleyebilirsiniz. Yoğun iş temposu bulunan vatandaşların oldukca tercih etmiş olduğu olan günlük turlar da güzel bir kazanç kapısıdır.

Taze Meyve Satımı

Yazın gelmesi ile beraber Pazar tezgahları rengarenk olurken sizler de bu durumu fırsata çevirebilirsiniz. Nakit paranın döndüğü pazarlar; daima fırsatlarla doludur. Halden alacağınız toptan fiyatlara güzel kârlar ekleyip taze meyve sebze satışı yapabilirsiniz.

Fast Food Satışı

Bilhassa deniz havasının verdiği etkiyle beraber acıkan tatilcilere, gözleme, hot dog, bardak mısır, döner, tost, lahmacun şeklinde fast food ürünleri pazarlayabilirsiniz. Bunun için kalabalık plajları tercih etmenizde yarar var.

Plaj Malzemeleri Satışı ve Kiralama

Her ne kadar kumsallarımız oldukca güzel olsa da tatilciler gene de şezlong ve şemsiyeye gereksinim duymaktadır. Bu mevzuyu fırsata çevirmek elinizde..

Güneş Gözlüğü Satışı

Artık lüksten ziyade bir gereksinim haline gelen güneş gözlükleri yazın en oldukca satılan ürünleri içinde ilk sıralarda yer almıştır. Güneş gözlüğü satışı yapmak için ister dinlence beldelerinde minik işporta tezgahları açabilir isterseniz de internetten pazarlama yapabilirsiniz.

Dalış Malzemeleri Kiralama

Her ne kadar ustalaşmış bir iş şeklinde gözükse de; dalış malzemesi kiralama oldukça kârlı bir iştir. Sadece bu mevzuda birazcık olsun informasyon sahibi olmanız gerekmektedir.

Mangal Malzemesi Satışı

Yazın mangal kömürü satılmasında yaşanmış olan patlamayı fırsata çevirebilirsiniz. Bunun için piknik alanı güzergahlarında minik tezgahlar açmanız size avantaj elde edecektir.

Bici Bici Muhallebi

Ülkemizin en hususi lezzetlerinden birisi olan Bici Bici Muhallebisi yapabilir yada yaptırabilir, bunu da sıcak öğlen saatlerinde pazarlayabilirsiniz. Bu işten oldukca ciddi rakamlar kazanan insanoğlu bulunduğunu ihmal etmeyin ve hafife almayın…

Plajlarda Kuruyemiş Satışı

Gene plajlarda en oldukca tüketilen besin maddelerinden birisi de kuruyemiştir. Bunların en başlangıcında da çekirdek gelmektedir. Toptan alacağınız çekirdeği birazcık da yaz ve plaj tarifesi uygulayıp % 400 – 500 kârla pazarlayabilirsiniz.

Gezim Hisselerine Yatırım

Ben bu işlerle uğraşamam daha kolayı yok mu diyenler için de bir çözüm bulduk. Gezim hisselerini yaz başlamadan birazcık düşük fiyata alabilir, iyi bir piyasa takip edeni ile yaz ortalarında güzel kârlarla pazarlayabilirsiniz. Sadece bu mevzuda gene de iyi araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir