Yeni Evlenenlere Faizsiz Devlet Kredisi (EVLİLİK HEDİYESİ)

Yeni evlenenlere devlet destek veriyor. Eşya yardımının yapılmasının yanı sıra bankalar da faizsiz ya da düşük faizli kredi kampanyaları ile evlenecek olan çiftlere destek veriyor. İçeriğimizden evlenenlere, evlenecek olanlara devlet tarafınca verilen destek ve yardımları öğrenebilirsiniz.

Yeni evlenenler, evlilik hazırlığı içinde olanlar ve evlilik yolunda olanlara devlet yardım olarak çeyiz parası veriyor. Çeyiz hesabı açan bankalarda vadesiz mevduat hesabı açtırıp açtırdığı bu çeyiz hesabına tertipli olarak para biriktiren genç çiftlere devlet yardım olarak çeyiz parası veriyor. Devlet Bankalarının Evlilik Kredisi Destekleri ayrıntıları haberimizde..

Evlenenlere Çeyiz Parası Yardımı

Aylık yada 3 ayda bir tertipli olarak para biriktiren 24 yaşındaki gençler 3 yıl sonrasında biriktirdikleri paranın üstüne birde devletin verdiği 5 bin lira çeyiz parasını alarak çeyiz ve düğün harcamalarını bu yardım ile giderebiliyor. Evlenenlere verilen bu yardım 3 yıl sonunda % 20 devlet destekli olarak ilk kez evlilik icra eden ve evlilik cüzdanı ile birikim yapmış olduğu bankaya evlenme tarihinden minimum 6 ay içinde müracaat icra eden genç çiftlere veriliyor.  Çiftler isterlerse bankalarda kendi adlarına ayrı ayrı hesap açtırıp tertipli para biriktirerek 3 senenin sonrasında 5+5 bin lira toplamda 10 bin lira çeyiz yardımı alabilirler.  Çeyiz hesabı açtırabileceğiniz Ziraat katılım bankası ve Albaraka Türk bankasından sizde çeyiz parası almayı düşünüyorsanız belirli aralıklarda birikim yapmalısınız. Bu birikimlere ek olarak % 20 devlet katkısı ile sizde toplamda 5 bin lira çeyiz parası alabilirsiniz. Peki ne kadar süre para biriktirip ne kadar destek alacaksınız.

Devlet Bankalarının Evlilik Kredisi Destekleri
Devlet Bankalarının Evlilik Kredisi Destekleri

Çeyiz hesabı açtırdığınız bankanın hesabına 3 yıldan ilkin çıkanlar devletten herhangi bir katkı oranı alamazlar. 36 ay ve 47 ay içinde sistemde kalmış olarak tertipli olarak aylık 100 lira ile 1000 lira içinde birikim yapanlar ise % 10 devlet katkısı oranı olarak 4.223 TL para alabilirler. Gene 48 ay ile 59 ay içinde doğrusu 4 ya da 5 yıl sistemde kalmış olarak para biriktirenler ise minimum % 15 kar oranına karşılık eden 4,751 TL para alabilirler. Sistemde 5 yıl kalanlar 60 ayı dolduranalar ise destekten tam olarak faydalanır ve 15 bin lirayı eksiksiz olarak alabilirler.

Evlilik Kredisi Hesaplama

Evlenenlere devlet tarafınca verilen çeyiz parasının yanında düğün salonu, düğün organizasyonu ve çeyiz şeklinde masrafların karşılanması için evlilik kredisi veren bankalardan kredi veriliyor. Bankalar her yıl bahar aylarında başlattığını ve gerekseme kredisi kapsamında evlilik yapmak isteyenlere evlilik harcamalarını karşılayabilmeleri amacıyla verdikleri evlilik ve düğün kredisi adı altında düşük faiz oranları ve 3 ay taksit erteleme fırsatları ile kredi veriliyor. Bankaların evlilik kredilerin hangisinin en uygun bulunduğunu görebilmeniz için evlilik kredisi hesaplaması yapılması gerekiyor. Bunun için bankaların kredi hesaplama menüsünden kredi türü, toplam vadesi ve alınacak kredinin tutarını yazıp aylık faiz oranından ödenecek aylı taksit tutarı görülebiliyor.

İsterseniz Bankaların verdiği evlilik kredisinin hesaplamasını sizler için yapalım.

  • Ing Bank’dan 1,99′ dan başlamış olan faiz oranları ile 10 bin TL kredi çekmeniz durumunda 36 ay vadeli olarak aylık 417 TL taksit ödemesi yapmanız gerekmektedir.
  • Odeabank evlilik kredisi hesaplaması için tıklayınız.
  • Albarakatürk Düğün organizasyonu finansmanı hesaplamasını buradan yapabilirsiniz.
  • Yapı kredi bankası evlilik kredisi hesaplamasını buradan yapabilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik hazırlığı içinde olan gençlere devlet destekli evlilik kredisi veren bankalar ise; Ziraat bankası, Halkbankası ve Vakıflar bankasıdır. Çeyiz hesabı oluşturulan kamu bankalarından çeyiz hesaplarına 3 yıl süresince para biriktiren genç çiftçilere toplam biriktirdikleri 15 bin lirasının üstüne devlet çeyiz parası olarak 5 bin lira da devlette veriliyor. 24 yaşındaki genç çiftlere ilk kez evlendikleri takdirde 3 yıl süresince çeyiz hesabı açtırdıkları bankalara tertipli olarak para biriktirme şartı ile 3 senenin sonunda % 20 devlet desteği alabiliyor.  İsterlerse 2 ayrı çeyiz hesabı açtırıp toplamda 10 bin lira alabilmekte mümkün. Bunun için çiftler ayrı ayrı çeyiz hesaplarına tertipli olarak para biriktirip toplam 15 bin lirasının üstüne 5 bin lira da devletten çeyiz yardımı alabiliyor.

Ziraat Bankası Evlenme Kredileri

Ziraat bankasından evlillik kredisi almak isteyen genç çiftler bankada açtırdıkları çeyiz hesaplarına çeyiz yardımı olarak devlet desteği alabilecekleri şeklinde bankadan gerekseme kredisi kapsamında sunulan evlilik kredilerini alabilirler. Gençleri evliliğe teşvik etmek amacıyla kamu bankaları olan Ziraat bankası, Halkbankası ve Vakıflar bankasından devlet destekli olarak uygun ödeme seçenekleri ile evlilik kredisi alınabilmektedir. Ziraat bankasından evlilik kredisi almayı düşünüyorsanız ilk olarak evlilik kredisi hesaplamasını buradan yapabilirsiniz. Bankalar evlenme kredisi kampanyalarını bahar aylarında çoğu zaman Mayıs aylarında başlatıp, Eylül ayı şeklinde sonlandırmaktadır. Evlenme kredilerini öteki bankalarda düzenlemektedir.  Yapı Kredi bankası, ING bank, Finansbank, Güvence bankası, Odeabank, Albarakatürk ve Kuveyttürk, Denizbank, Akbank şeklinde bankalarda evlenme kredilerini gerekseme kredisi kapsamında tüketicilerin hizmetine sunmaktadır.

Sizde evlilik yolunda düğün hazırlıkları içindeyseniz evlilik kredisi veren bankalardan ve devlet destekli çeyiz parasından yararlanarak düğününüzü sıkılmadan bunalmadan yapabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir