Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar (100.000 TL.)

Kredi kartları bankaların en oldukça kullanılan ürünleri içinde yer verilmiştir. 20 bin TL, 10 bin TL limitli kartların yanı sıra limitsiz kredi kartları da vardır. Sadece yüksek limitli kart alabilmek için bazı şartları taşımak gerekmektedir. Öğrenciler ya da ev hanımları tertipli gelire haiz olmayan kişiler olduklarından onlara verilecek olan kredi kartlarının limitleri de düşük olacaktır. İş Bankası kart limitleri yüksek olan bankalardan bir tanesidir. Ek olarak kredi kartı limit sorgulaması da yapabilir, bazı koşulları sağlamak kaydı ile limit yükseltme talebinizi banka şubelerine iletebilirsiniz. Fakat kredi kartı üst tutarının gelir durumuna bakılırsa belirlendiğini ifade etmekte yarar var. Sizler için öğrencilere, ev hanımlarına ve öteki banka müşterilerine yüksek limitli kredi kartı veren bankaları araştırdık.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Iyi mi Alınır?

Vatanımızda 200 milyonu aşkın kredi kartı bulunmaktadır. Nakit taşımak istemeyenler, o ay ki harcamaları gelir durumlarından yüksek olanlar sık sık bu kartları kullanmaktadır. Tüketim toplumu olduğumuz şu zamanlarda kredi kartı olanları değil, artık olmayanları dövüyorlar. Kimi zaman kart başvurusunda bulunmadan dahi bankanın adımıza kart çıkararak bizlere yeni ürününü tanıttığını ve hatta gel sen de bu furyaya katıl söylediğini görüyoruz. Ek olarak kredi kartları oldukça ulaşılabilir. Herhangi bir bankanın şubesine giderek, sms aracılığı ya da web bankacılığı ile kolayca müracaat yapılabiliyor. Bunlar da geri ödemesi yokmuş benzer biçimde insanımıza cazip geliyor. Sadece her bankanın alışveriş faiz oranı var. Doğrusu kimse babasının hayrına al da şu kartı kullan demiyor.

Alışveriş günümüzde bir ihtiyaçtan öte hastalık durumuna geldi. Eskiden gereksinim olan şeyden yalnızca bir tane alınırdı ve insanoğlu taksitten oldukça korkardı. Param var ise peşin alırım, yoksa param olunca diye bir tabir vardı. Sadece şimdi kredi kartları yardımıyla paranın olmasına gerek kalmıyor bile. Hatta taksit özellikleri yardımıyla vatandaşımızın aldıkça alası geliyor. Bir de banka bonus ya da puan veriyorsa değmeyin keyfimize. 100 TL’ lik alışverişe verilen 1 para puan oldukça çekici geliyor kulağa.

yüksek-limitli-kredi-kartı-nasıl-alınır
Yüksek limitli kredi kartı iyi mi alınır?

Kanunlar gereği kredi kartı limiti aylık gelirin yüzde 70′ ini geçememektedir. Doğrusu 1000 TL gelire sahipsem kredi kartı limitim 700 TL olacaktır. İlk ay 700 TL alışveriş yaparsam ve ay sonunda faizi ile beraber borcumu kapatırsam, bir sonraki ay için limitim sıfırlanacaktır. Sadece ya ödeyemezsem? Ne yazık ki vatandaşımız bu ihtimali asla düşünmemektedir. Kredi kartı limitinin yüksek olmasını isteyenler bu anlamda bankaya gelir durumlarını beyan etmeli ve var ise ek gelirlerini de sunmalıdır. Yoksa kredi kartı limitleri düşük olacaktır.

Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciler tertipli geliri olmayan kişiler olduklarından kredi çekmeleri oldukça zor olsa gerek. Ek olarak gene bankalar kendilerine kredi kartı verirken imtina edeceklerdir. Banka işlemlerini yaparken aslına bakarsan 18 yaş sınırını taşımaları gerekmektedir. Sadece etken olarak talebe olduklarını kanıtlayanlar, devlet bursu alanlar ya da tertipli gelire haiz olan öğrenciler kredi kartı alabileceklerdir. Kredi kartı üst limitleri ise 1000 TL olacaktır. Hatta Ziraat Bankası’ nın üniversite öğrencilerine yönelik olarak hazırladığı kredi kartı ürününün üst limiti 500 TL’ dir.

Bunun haricinde Vakıfbank, Türk Iktisat Bankası, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi benzer biçimde bankaların da öğrencilere yönelik kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Eğer açık öğretim ya da uzaktan eğitim talebesi iseniz bankalar tarafınca kredi verilmeyecektir. Ek olarak bankaların öğrencilerin eğitim hayatlarına ara vermemeleri adına eğitim masraflarının karşılanması için hazırladığı eğitim kredisi kampanyaları da bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar ve şartlarını inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Tertipli gelire haiz olanlara banka tarafınca verilen limitler değişken olacaktır. Normal olarak ki limit belirlemede esas alınacak kriter gelir durumudur. Sadece limit artırımında bulunmak istediğinizde bankalar kredi notunuza ve sicilinize devam edecektir. Kart limit çoğaltmak için bankaya başvuruda bulunduğunuzda eğer kredi notunuz 1300′ ün altında ise banka tarafınca limit artırım talebiniz negatif neticelenecektir. Devamlı kredi kartından nakit ön ödeme çekenler ya da kart ekstrelerini tertipli ödemeyenlerin bu durumları da tespit edildiğinde limit artırma talepleri reddedilecektir.

Ek olarak bir şahıs birden fazla kredi kartı ürününe de haiz olabilir. Bu durumda toplam kart limitleri

  • İlk yıl toplam net gelirin 2 katını
  • 2. yıl ve daha sonraki seneler için 4 katını aşamayacaktır. Doğrusu aylık net gelirinizin 2 bin TL bulunduğunu farz edersek

İlk yıl kredi kartı limiti 4 bin TL, daha ilkin kredi kartı kullanmış ise de 2. yıl 8 bin TL olacaktır.

Önceki yıllarda bankalar müşterilerin ödeme durumlarını inceleyerek herhangi bir talepleri olmadan da kart limitlerini artırabilmekteydi. Sadece 2021 senesinde meydana getirilen bir düzenleme ile beraber müşterinin talebi olmadan artık bankalar limit artırımında bulunamayacaklar. Şifresi alınmamış kredi kartı iptal ettirilir mi? isminde içeriğimizden banka tarafınca size gönderilmiş olan kredi kartlarını kullanmadan iptal ettirebilirsiniz.

kredi-kartı-limiti-en-fazla-ne-kadar-olur
Kredi kartlı limiti en fazla ne kadar olur?

Ek olarak bankanın limit artırma talebinizi geri çevirmesi için öteki sebep borcunuzun 1/2′ sinden daha azca bir kısmını 3 kez ödememiş olmanızdır. Bu ifade ile tabir edilen kredi kartı asgari tutarı değildir. Borcun yarısından azının ödemesi üç kez aksatmanızdır. Dikkat(!)

Kart limitini çoğaltmak isteyenler için en güvence yol banka şubelerini ziyaret etmeleridir. Şu sebeple bazı bankalar web, telefon ya da sms yöntemi ile kredi limitlerini artırmıyor. Ya da bu şekilde yapılacak olan artırım belirli bir tutara kadar olabiliyor.

Ek olarak telefon bankacılığı aracılığı ile limit sorgulama işlemi de yapabilirsiniz.

Limitsiz Kredi Kartı Var Mı?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafınca maaş tutarının en fazla 4 katına kadar kredi kartı verilir ibaresi kaide olarak belirlenmiştir. Sadece toplumda limitsiz kredi kartı var mı? benzer biçimde sorulara devamlı olarak yanıt aranmaktadır. Limitsiz kredi kartı terimi ile anlatılan ve bir telefon yolu ile limit artırımına gidilecek olan kredi kartları iş adamlarına ya da varlıklı kimselere verilmektedir. Bu şahıslar devamlı harcama ve tertipli ödeme yapmaları ile bilinirler. Ek olarak toplumsal medya kanallarından reklam yapılması amacı ile bu kartların varlıklı kimselere verildiği görülmektedir.

Card Finans

Card Finans, Finansbank’ ın kredi kartı ürünüdür. Banka kendisini en yüksek limitli kredi kartı veren bankalar içinde ilk sırada ifade etmektedir. Belirlenmiş olan bir kart limiti olmamakla birlikte şahısların gelir durumlarına bakılırsa üst limit belirlenmektedir. Standart limit maaşın 4 katı tutarında olmaktadır. Kredi kartının acil limit özelliği de bulunmaktadır. Hastane ve sigorta prim ödemeleri için ek limit ile standart limitin toplamından oluşmaktadır. Ek limit vermeye ise gene banka karar verecektir.

Kart limitinizin artırılmasını istiyorsanız LIMIT yazarak 2273‘ e sms gönderebilirsiniz. Ek olarak bankaya periyodik olarak limitlerin artırılması için yönerge da verilebilmektedir. Banka gelir durumu ile ilgili incelemede bulunarak 15 günlük sürelerde kart limitinizi artırabilir. Kartın alışveriş faiz oranı ise %2,25‘ tir. Ek olarak 90 TL’ ye kadar yapacağınız alışverişlerde kartın temassız hususi durumunu kullanabilirsiniz. 250 bini aşkın anlaşmalı mağazası bulunan Card Finans yardımıyla nakit taşıma derdine son verebilirsiniz.

card-finans
Card Finans

Axeess

Axess Card, Akbank’ ın kredi kartı ürünüdür. Akbank’ ın yeni uygulaması ile aynı bankadan birden fazla kredi kartı almanız durumunda limit durumunuz hesaplanmaktadır. Alan kişi limitinin visa için 4 bin TL, master ile 3 bin TL bulunduğunu farz edelim. Eğer master card ile 3 bin TL harcama yapmış olursanız visa kartınızda 1000 TL limit kalıyor. Kartın alışveriş faiz oranı %2,25′ tir. Axess kartta chip para kazanma özelliği bulunmaktadır. Anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişler neticesinde kazanabilir ve biriken tutarlar ile parasız alışveriş yapabilirsiniz. 1 chip para 1 TL değerinde olmaktadır. Ek olarak kartı yurt haricinde da kullanabilirsiniz.

Limit artışında bulunmak için mevcut limitinizi, kartınızın son 4 rakamını, aylık gelirinizi, talep ettiğiniz limit tutarı ile ile beraber 4566‘ ya gönderebilirsiniz. Otomatik yönerge vererek gelir artışlarınız dikkate alınmak kaydı ile limitlerinizi de artırabilirsiniz.

Maximum Card

İş Bankası’ nın kredi kartı ürünü de olan Maximum Card’ ın pek oldukça pozitif yanları bulunmaktadır. 200 binden fazla anlaşmalı işyerinden kartınız ile alışveriş yapabilir, Maxipuan kazanabilirsiniz. 12 ay vade ve eşit ödeme seçenekleri ile, geri ödemenizi yapabilirsiniz. Kart başvurusu sms aracılığı ile de yapılmaktadır. Maximum yazıp bir boşluk bırakarak kimlik numaranız ile beraber 4402′ ye gönderebilirsiniz.

Kartın alışveriş faiz oranı %2, 25‘ tir. Zamanında ödeme yapmadığınızda ise gecikme faizi ödemek durumunda kalırsınız. Limit ise gelir durumuna bakılırsa belirlenecektir. Ek olarak bankanın üniversite öğrencilerine yönelik kredi kartları da bulunmaktadır. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

maximum-card
Maximum Card

Bonus Card

Bonus card, Güvence Bankası’ nın kredi kartı ürünüdür. Yaptığınız alışverişlerde puan kazanırsınız. Kazandığınız 1 bonus 1 TL değerindedir. 50 TL’ ye kadar yapacağınız alışverişlerde temassız kart hususi durumunu kullanabilirsiniz. Karttan nakit ön ödeme çekebilir, ya da yaptığınız işlemleri taksitlendirebilirsiniz. Ek olarak o ay ödeyemeyecek durumda olan borcunuzu borç atlat özelliği yardımıyla 1 sonraki aya erteleyebilirsiniz. Hesabınızda paranız olmasa da havale ya da eft yapabilirsiniz. Ek olarak ekstreniz verdiğiniz yönerge ile mail adresinize de gelebilir. Ek olarak para yatırma ya da para çekme benzer biçimde işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayda averaj 500 TL harcayarak 55 TL bonus kazanabilirsiniz.

Bonus Card’ ın da kredi limiti başvuran şahısların gelir durumuna bakılırsa belirlenecektir. İlk aşamada aylık gelirin 2 katı kadar kart limiti verilecektir. 

Yüksek limitli kredi kartı almak ya da mevcud kartlarınızın limitlerini yükseltmek tamamen banka müşterisinin elinde olan bir durumdur. Kredi notunuzu yükselterek, ödemelerinizi tertipli yaparak sizde arzu ettiğiniz bankadan kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir