Yurtdışına Para Gönderme Yolları

Bazen iş yada bireysel gereksinimlerimiz ile ilgili olarak yurtdışına para transferi yapmamız gerekebilir. Bilhassa bu yönde gereksinim duyan okurlarımız için bu yazımızda yurtdışına para gönderme yolları nedir, riskleri var mıdır ve bu alandaki bilindik firmalar hangileridir şeklinde bilgilendirmeler yapacağız.

Western Union ile yurtdışına para gönderme

Bu alanda ilk akla gelen firmalardan bir tanesi Western Union olarak karşımıza çıkıyor. 1851 senesinde kurulmuş olan şirket tam 3 asırdır müşterilerinin paralarını tüm dünya ülkeleri içinde başarı ile geçirme etmekte. Güvenilirlik açısından hiçbir mesele yaşamayacağınız bir şirket aslına bakarsak ülkemizdeki tüm bankalardan dahi daha büyük bir ekonomik güç.

Western Union ile anlaşmalı bankalar hangileridir?

Akbank, Albaraka Türk, Anadolu Bank, Burgan Bank, Fiba bank, QNB Finansbank, Güvence Bankası, İng Bank, Türkiye Finans, Şeker Bank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve PTT Şubeleri.

Daha detaylı informasyon için lütfen bu makalemizi okuyun : https://www.finanspedia.com/hangi-bankalarda-western-union-var.html

Yukarıda adı geçen tüm bankalardan, dünyanın 200’den fazla ülkesine anında para transferi yapabilirsiniz.

Western Union ile yurtdışına iyi mi para gönderirim?

Anlaşmalı bir bankaya yada bir Western Union acentesine giderek yurtdışına para göndermek istediğinizi belirtin. Yetkili şahıs size bir biçim verecektir, onu oldukça dikkatli bir halde doldurun. Buradaki bilgilerin doğru olması sürecin sorunsuz ilerlemesi adına oldukça önemlidir. Formu görevliye verdikten sonrasında, göndereceğiniz miktarı talep edecektir. Nakit olarak bunu ödedikten sonrasında görevli size bir ödeme numarası verecektir. Siz de bu numarayı karşı tarafa ileteceğiniz için kesinlikle bir yere kayıt edin yada numarayı kaybetmeyin.

Tüm süreç aslına bakarsak bu kadar, bunun sonucunda dünyanın 200’den fazla ülkesinden istediğiniz birisine kolayca para gönderebilirsiniz.

Gönderdiğim parayı karşı taraf iyi mi öğrenim edebilir?

Western Union ile yukarıda anlattığımız şekilde tutarı gönderdiniz, peki karşı taraf bu parayı iyi mi alacak? Aynı şekilde anlaşmalı bir banka yada Western Union şubesine gittikten sonrasında parayı öğrenim etmek istediğini belirten şahıs yukarıda belirtmiş olduğumuz ödeme numarası ve kimliğini ibraz ederek parayı öğrenim edebilir. Bu süreçte bu kadar basittir, başka herhangi bir angarya işlem bulunmamaktadır. Bekleme süresi yoktur.

Moneygram ile para gönderme

Western Union kadar büyük olan bir öteki para gönderme aracı şirketi ise Moneygram olarak bilinmekte. Süreç aşağı yukarı aynı işlese de küçük farklılıklar bulunmaktadır. Moneygram para gönderdiğinizde size bir kod vermez şu sebeple her müşterisinin kendisinde bir hesabı mevcuttur.

Sizin yapmanız ihtiyaç duyulan tıpkı bir hesap numarasına ücret gönderir şeklinde, anlaşmalı bankalar yada moneygram acentesi aracılığı ile karşı tarafın Moneygram hesap numarasına tutarı yatırmaktır. Karşı taraf bu parayı çekerken hiçbir şekilde ek bir ücret ödemez.

Moneygram ile dünyanın 200’den fazla ülkesine günlük 7.000 euroya kadar ücret gönderebilirsiniz. Daha fazlasını göndermek için ise bir Moneygram acentesine giderek danışabilir, yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Moneygram ile anlaşmalı Türk bankaları hangileridir?

Yurtdışına para gönderme yolları içinde en oldukça kullanılanlardan bir tanesi olan Moneygram geçirme hizmetleri devletimizde şimdilik bir tek 2 banka da bulunmaktadır. Deniz Bank ve Kuveyt Türk aracılığı ile hizmet veren Moneygram şirketinin bankalar haricinde bir oldukça noktada acentelerinin bulunduğunu da belirtelim.

İlgili Makalemiz inceleminizi tavsiye ederiz : https://www.finanspedia.com/moneygram-hangi-bankalarda-var.html

Size en yakın Moneygram acentesini bulmak için firmanın resmi sitesine girerek yakın şubeleri harita üstünden tespit edebilir hatta kontakt bilgilerine ulaşarak şubeye gitmeden de sorularınız var ise arayarak yöneltebilirsiniz.

Bu iki servisin haricinde daha küçük çaplı bir oldukça servis bulunmaktadır. Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan nokta bu servislerin devletimizde resmi bir altyapısı bulunup bulunmadığıdır, bir tek web üstünden hizmet veren ve hiçbir şekilde vergi ödemeyen dolandırıcı aracılardan uzak durunuz.

Bundan önceki yazımız olan Telefondan SMS Kredi Başvurusu Yapabilen 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir