Ziraat Bankası 0,98 Faizli Konut Kredisi 2021

Öteki bankalarda olduğu şeklinde Ziraat Bankası’ da müşterilerinin konut alımlarını kolaylaştırmak amacı ile kendilerine finansman elde eden bankalar içinde yer verilmiştir. Bankaların gereksinim, konut ve taşıt kredilerinin faiz oranlarını düşürmelerinin peşinden son hamle Ziraat Bankası‘ ndan geldi. Banka müşterilerinin konut alımlarını kolaylaştırmak amacı ile konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. Bunun yanı sıra bankalar ile anlaşmalı olan inşaat firmaları tarafınca yapılacak olan konut alımlarında faiz oranları yüzde 0,98’ e kadar düşürmüştür. Sizler için Ziraat Bankası tarafınca müşterilerine 2021 senesinde sunulacak olan konut kredisi ile ilgili bilgileri araştırdık.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Bankalar müşterilerinin konut alımlarını kolaylaştırmak amacı ile 120 aya varan vadelerde mortgage kredisi vermektedir. Bu kredilerin faiz oranları bankalara nazaran değişim göstermektedir. Ziraat Bankası bir devlet bankası olması dolayısıyla en uygun faiz oranlarını sunan bankalar içinde gelmektedir. Sadece gene de tutarlar yüksek, vadeler fazla olduğundan dolayı geri ödeme tutarları oldukça yüksek olmaktadır. Satın alan konutun geri ödemesinin tamamladığında, almış olduğu konutun tutarının aslen 3 katını bankaya geri ödemektedir. Sadece artık günümüz şartlarında peşin ev almak oldukça zor olsa gerek. Yurttaşlarımız da çareyi banka kredilerinde bulmaktadır.

ziraat-bankası-konut-kredisi
Ziraat Bankası konut kredisi

Faiz oranlarının yükselmesi ile piyasalar da durgun bir almış ve konut stokları meydana gelmiştir. Oluşan bu stoğun erimesi amacı ile Ziraat Bankası yeni bir kampanyaya imza atmaktadır. Ziraat Bankası yapmış olduğu bir düzenleme ile yüzde 2,19 olan konut kredilerinin faiz oranlarını düşürdüğünü ifade etmektedir. Ek olarak alınan habere nazaran Ziraat Bankası ile antak kalma elde eden inşaat firmalarından yapılacak olan konut alımlarında da faiz oranlarının aşağı çekilmiş olduğu duyurulmuştur.

Ziraat Bankası’ndan Kampanya

Ziraat Bankası tarafınca meydana getirilen duyuruya nazaran faiz oranlarının yüzde 0,98 seviyelerinin altında inmiş olduğu duyuruldu. Ek olarak banka ile antak kalma elde eden inşaat firmalarından yapılacak olan alımlarda daha düşük faizler uygulanacaktır. Verilecek olan konut kredilerinin üst limitleri 500 bin TL olurken, vadelerin ise 120 aya kadar olması beklenmektedir. Yapılacak olan bu düzenleme ile faizlerin yükselmesi sebebi ile meydana gelen konut stoğunun erimesi hedeflenmektedir. Konut kredisi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

Konut kredisi faiz oranları yeni dönemde yüzde 1,78 seviyelerinde olacaktır. Banka tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran banka ile iş birliği içinde etkinlik gösteren inşaat şirketlerinden konut alınması halinde 2 seviyesinin üstünde olan faiz oranlarının yüzde 1,78 olması hedeflenmektedir. Ek olarak konut üreticilerinin bu anlamda banka müşterilerine verecekleri destek sonrası faiz oranlarının yüzde 0,98 olması öngörülmektedir. Belirlenen bu faiz oranları ile beraber yurttaşlarımızın yeni yılda konut alımları kolaylaşacak ve kendilerinin ev sahibi olmalarının önündeki engeller kalkmış olacaktır. Verilecek olan kredilerin üst limitleri ise 500 bin TL olarak belirlenmiştir. Sadece bu limit belirleme mevzusunda alınacak olan konutun ekspertiz kıymeti etkili olmaktadır. Bundan dolayı verilecek olan kredilerin üst limitleri alınacak olan konutun ekspertiz değerinin sadece yüzde 80′ i kadar olabilmektedir.

ziraat-bankası-konut-kredisi-kampanyası
Ziraat Bankası Konur Kredisi Kampanyası

Bu anlamda banka tarafınca düşük faizli kullanılmasına ilişkin olarak verilen krediler , banka ile antak kalma halinde olan firmaların ellerinde bulunan ya da bitmek suretiyle olan konutların satılmasında lüzumlu olan finansmanın sağlanması amacı ile verilecektir. Kampanya itibari ile Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan firmaların ellerinde bulunan konut stoklarını eritmesi hedeflenmektedir. Bu itibarla verilecek olan krediler sonrası pek oldukça vatandaşımızın ev sahibi olması sağlanmaktadır.

Banka tarafınca başlatılan kampanya neticesinde belirlenen faiz oranları banka ile antak kalma elde eden inşaat firmalarından yapılacak olan konut alımlarında geçerli olacaktır. Ek olarak çekilecek krediler, konut meydana getiren inşaat firmalarının bankalara olan borçlarının ödenmesinde kullanılacaktır. Kampanya ile inşaat firmalarının bankaya olan borçları sıfırlanacak, banka müşterilerinin uygun fiyata konut almalarının önü açılacak ve inşaat firmaları üstünde bulunan yük hafifletilecektir.

Konut Kredisi Başvurusu

Müracaat için lüzumlu evraklar ile beraber banka şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Ziraat  Bankası’ nın konut kredisi için talep etmiş olduğu evraklar ise aşağıdaki gibidir; 

 • Bankadan temin edilecek olan müracaat formu
 • T.C. kimlik belgesinin fotokopisi (geçişlik ya da sürücü belgesinin fotokopisi de geçerli olmaktadır.)
 • Gelir durumunu gösteren belge
 • Alınacak olan konutun tapusunun fotokopisi lüzumlu olmaktadır.
 • Esnaflar için tecim sicil gazetesi talep edilmektedir.

Şube tarafınca lüzumlu görülmesi durumunda değişik evraklar da talep edilecektir. Bu anlamda detaylı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

konut-kredisi-başvurusu
Konut kredisi başvurusu

Konut Kredisi Şartları

Bankaların verdiği mortgage kredilerinde uyguladığı bir ekip kurallar vardır. Bu kurallar bankaların politikalarına nazaran şekillenmektedir. Belirlenen faiz oranları tamamen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca denetlenmekte olup, meydana getirilen düzenlemeler sonrasında yüzde 10′ a varan oranlarda indirilmişti. Ek olarak 2021 döneminde başlatılacak olan bu krediler yardımıyla müşterilerin konut alımları da kolaylaşacaktır. Bankalar kendilerince konut alımları için bazı şartlar belirlemiştir. Kendisine kredi verilecek olan kişilerin bu şartlara uyması gerekmektedir. Kredi çekmek için bankalar tarafınca belirlenen temel şartlar vardır. 

 • Bankaya konut kredisi talebi ile gitmeniz durumunda hakkınızda bir soruşturma başlatılacaktır. Yapılacak olan araştırma sonrası kredi notu yüksek ve sicili temiz olanlara kredi verilecektir. 
 • Kredi başvurusunda bulunanların değişik bankalara kredi borçlarının olmaması gerekmektedir. 
 • Konut kredilerinin tutarları yüksek olduğundan bankalar tarafınca güvence ya da kefil talep edilebilecektir. Ek olarak satın alınacak olan konuta satılamaz şerhi konulmakta kısaca ipotek ettirilmektedir. 
 • Bankaya tertipli gelir sunmak gerekiyor. Konut kredilerinin tutarları yüksek ve vadeleri fazla olduğundan dolayı müşteriler bu kredi tutarlarını geri ödeyeceklerini bankaya kanıtlamak durumundadır. 
konut-kredisi-şartları
Konut kredisi şartları
 • Sigortalı olarak çalışanların 6 aydır sigortalı olmaları, emeklilerin ise maaşları üstünden herhangi bir kesinti yapılmaması gerekiyor.
 • Banka tarafınca belirlenen yaş şartına haiz olmak gerekmektedir. 18 yaşın altındakiler kredi çekemeyeceği şeklinde 70 yaşlarının üzerindekiler de kredi mevzusunda yüksek risk arz ettiğinden kendilerine bankalar tarafınca kredi verilmemektedir.
 • Ziraat Bankası tarafınca alınmak istenen konutun ekspertiz değerinin sadece yüzde 80′ ine kredi verilmektedir.
 • Kredi çekenlere yaşam sigortası, satın alınacak olan konuta da zelzele sigortası yapılması mecburi olmaktadır.
 • Ziraat Bankası’ nın güncel 2021 yılı düşük faizli konut kredisinden yararlanmak isteyenlerin ise anlaşmalı olunan inşaat firmalarından konut alımlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası Anlaşmalı Projeler

Konut Kredisi Hesaplama

Yukarıdaki bağlantı aracılığı ile Ziraat Bankası’ nın antak kalma sağlamış olduğu inşaat projelerini görebilirsiniz. Bu kredileri kullanarak pek oldukça ailenin konut alma hayalleri gerçek olacaktır. Sadece sadece yüzde 80′ i için kredi çekebileceğiniz için kalan yüzde 20′ lik meblağ için peşinatınızın olması gerekmektedir. Sizler için yapacağımız örnek hesaplamalar ile geri ödeme tutarlarını inceleyebilir ve hayallerinizdeki konuta kavuşabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ nın konut kredisi güncel faiz oranı 1,28’dir. Güncel faiz oranı ile 120 ay vadeli olarak ödemeniz ihtiyaç duyulan aylık taksit tutarı 1.635,47 TL olacaktır. Sadece yüzde 0,98 faiz oranı ile aylık taksit tutarınız 1.420,87 TL olacaktır.

Ziraat Bankası’ nın başlatmış olduğu yeni kampanya ev sahibi olmak isteyen pek oldukça kişinin hayallerini gerçekleştirecek şeklinde duruyor. 500 bin TL’ ye kadar olan kredilerinizi banka tarafınca sunulan uygun faiz oranları  ile kullanarak ev sahibi olabilirsiniz. Ek olarak kampanya dahilinde Halkbank da aynı faiz oranı ile konut kredisi vereceğini duyurmuştur. 1,78 olarak belirlenen faiz oranının bir kısmını inşaat firmaları tarafınca karşılanacaktır. Satın alan ise düşük faiz oranları ile düşük maliyetli olarak ev sahibi olacaktır.

Loading…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir