Ziraat Bankası 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

İnşaat sektöründe hem kış aylarının tesiri sebebiyle hem de döviz kurunda yaşanmış olan artış sebebiyle son birkaç aydır yavaşlama olduğu uzmanlar tarafınca devamlı dile getiriliyor. Bunun aksine de konut kredisi faiz oranları ise düşüş trendli olarak devam ediyor. Konut kredisinde en cazip tekliflerden birisi de T.C. Ziraat Bankası tarafınca sunuluyor. Bu yazımızda sizlere T.C. Ziraat Bankası 100 bin TL 120 ay vadeli konut kredisi teklifini enine boyuna en ince ayrıntıları ile sunmaya çalışacağız.

En Düşük Faizli Konut Kredisi Ziraat Bankası’nda

Konut kredisi mevzusunda en düşük faiz oranını sunan banka bu aşamada T.C. Ziraat Bankası. T.C. Ziraat Bankası ‘nın konut kredisi faiz oranına baktığımızda; % 0,88 bulunduğunu görmekteyiz. Senelik maliyet oranı ise % 12,88 ‘e karşılık ediyor. Bu faiz oranıyla; günümüz şartları içinde T.C. Ziraat Bankası ‘nın konut kredisi kampanyasını en cazip konut kredilerinden birisi haline getiriyor. Şimdi T.C. Ziraat Bankası ‘nını 120 ay vadeli 100 bin TL ‘lik konut kredisi için aylık taksit, toplam geri ödeme, vs. benzer biçimde ayrıntılarını aktaralım.

Ziraat Bankası 120 ay vadeli 100 bin TL ‘lik Konut Kredisi Ödeme Tablosu

Kredi Faiz Oranı : % 0,98
Aylık Geri Ödeme Miktarı :  1.420 TL
Ödenecek Faiz Miktarı :  71.235 TL
Senelik Maliyet :  % 12,71
Toplam Geri Ödenecek Meblağ : 171.358 TL

Konut Kredisi Çekerken Ödemeniz Ihtiyaç duyulan Harcamalar

Kredi Tahsis Bedeli : 500 TL ( % 0,05 doğrusu binde 5 oranında alınmaktadır )

İpotek Harcaması : 118 TL

Eksper İçin Ödenecek Harcama : Konutun niteliğine nazaran değişkenlik gösterebilmekle beraber en düşük miktar 415 TL ‘dir.

Toplam Ödenecek Harcama : 1.033 TL

Konut Kredisi Çekerken İstenen Evraklar

Konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyen tüketicilerden bir ekip bazı evraklar istenmektedir. Bu evraklar bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. T.C. Ziraat Bankası ‘nın konut kredisi çekerken istediği evraklar ise; kredi müracaat formu ( banka tarafınca müracaat esnasında verilecek ve doldurmanız istenecektir ), kimlik belgesi aslı ( geçerli kimlik belgeleri yeterlik, nüfus cüzdanı yada pasaporttur), kredi çekecek kişinin adına olan herhangi bir satmaca ( en fazla iki öncesine ilişik olması gerekmektedir ) ya da ikametgah belgesi ile gelir belgesidir.

Bu Hususlara Dikkat

T.C. Ziraat Bankası konut kredisi çekmek isteyen tüketicilerden kefil talep etmemektedir. Sadece lüzumlu görmesi halinde kefil talep etme hakkı da saklıdır. Kefil talep etmesi halinde aynı belgelerin kefil tarafınca da bankaya birazcık edilmesi gerekmektedir. Konut kredisi finansman oranı ise % 80 olarak belirlenmiştir. Bu kıymet hesaplanırken ekspertiz sonrası konutun tespit edilecek kıymeti baz alınacaktır. Konut kredisinden vazgeçilmesi halinde ekspertiz tutarı iade edilmemektedir. Son olarak; konut kredisi çekerken satın alınacak konuta borç miktarı kadar ipotek koyulacaktır. İpotek koyulduğu için konutun satılması mümkün olmayacaktır.

Kaynakhttps://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/konut-gayrimenkul/konut-kredisi

Bundan önceki yazımız olan Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir