Ziraat Bankası 180 Ay Vadeli Konut Kredisi %0,99

Ziraat Bankası 2021 Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Geçtiğimiz günlerde seçim sonucu ile devletimizde mühim bir sürece girildi. Bu süreç kapsamında ise hükümet vatandaşın derdine yönelik bazı uygulamaları yürürlüğe sokmaya başladı. Bunlar bayındır barışı, emekliye ikramiye, konut kredisinde vergi indirimi ve şimdide konut kredilerinde faiz indirimi için devlet bankaları ile görüşmeler yapılmış oldu. Bu görüşmeler neticesinde Ziraat Bankası 15 yıl (180 ay) vadeli konut kredi faizlerinde %1’in altına düşerek (%0.99) inşaat sektörünü ve ekonomiyi birazcık canlandırma adına adımlar atılmış oldu.

  • 500 Bin TL 180 Ay vadeli konut kredisi faiz oranı %0,99,
  • 500 Bin TL ve 1 Milyon TL arası 180 ay vadeli konut kredisi faiz oranları %1,19,
  • 1 Milyon TL üstü 180 ay konut kredilerinde ise %1,39 oldu.

İlgili içerik için https://www.finanspedia.com/konut-kredisi-faizlerini-098.html buraya tıklayınız.

Konut kredisi Faiz Oranları

Milletçe 15 Temmuz 2016 ‘da yaşanmış olan elim hadisenin şokunu üzerimizden atmaya çalışırken; gerek hükümetimiz ve gerekse Cumhurbaşkanımız yapmış olduğu açıklamalarla ekonomiye, yatırımcılara ve vatandaşa moral vermeye devam ediyor. Bilhassa Cumhurbaşkanımızın son dönemde bankalara yönelik dostane talep ve ikazları karşı tarafta ses getirmeye başladı. Bu zor sürecin art niyetli kullanılmamasını isteyen Cumhurbaşkanının taleplerine ilk yanıt kamu bankalarından geldi.

Yanıt veren kamu bankaları içinde da T.C. Ziraat Bankası‘nın ilk bankalardan birisi bulunduğunu görmekteyiz.

Mühim!  Ziraat Bankası 100 Bin TL 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

T.C. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarında yapmış olduğu revizyonla beraber, gerek yatırımcıya gerekse tüketiciye şu an oldukça cazip fırsatlar sunmaya başladı. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası faiz oranlarını düşürdü müjdesini verdikten sonrasında; Ziraat Bankası güncel faiz oranları ile beraber birkaç ödeme planı örnek göstermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası 2016 Ağustos konut kredisi faiz oranları şu an için; 1 – 24 ay vade için % 0,82 oranında, 25 – 60 ay vade için % 0,90 oranında, 61 – 120 ay vade için 0,95 oranında seyretmektedir. Bu oranlar kim bilir yakın planda birazcık daha aşağılara çekilebilir.

Örnek bir ödeme planı ele alacak olursak; Ziraat Bankası ‘ndan alacağınız 100 bin TL ‘lik bir konut kredisi için;

10 senelik vadede aylık taksitleriniz 1400 TL olacak, 9 senelik vadede aylık taksitleriniz 1485 TL olacak, 8 senelik vadede aylık taksitleriniz 1592 TL olacak, 5 senelik vadede faiz oranınız % 0,90 ‘ a düşecek ve aylık taksitleriniz 2164 TL olacaktır. Şu an itibariyle mevcut konut kredileri içinde en uygun faiz oranlarından birisi T.C. Ziraat Bankası tarafınca sunulmaktadır.

Mühim!  Üstünde İcra Borcu Olan Şahıs Kredi Kullanabilir mi?

Bir örnek ödeme planı da 50 bin TL için verelim. Ziraat Bankası 50 bin TL konut kredisi çeken bir kişinin; 2016 Ağustos ayı Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları baz alındığında;

10 senelik vadede aylık taksitler 700 TL, 9 senelik vadede aylık taksitleriniz 742 TL olacak, 8 senelik vadede aylık taksitleriniz 796 TL olacak, 5 senelik vadede faiz oranınız % 0,90 ‘ a düşecek ve aylık taksitler ise 1082 TL olacaktır.

Her ne kadar öteki bankaların faiz oranlarına nazaran T.C. Ziraat Bankası tarafınca tüketiciye ve piyasaya oldukça büyük bir fırsat sunuluyor desek te; halen faiz oranlarının devletimizde yüksek bulunduğunu düşünmekteyiz. Bu mevzuda hükümette Cumhurbaşkanımız da devamlı serzenişte bulunmaktadır. Faiz yatırımcının önünü kapamaktadır. Bu da ekonominin hızını yavaşlatmaktadır.

Diliyoruz ki; tüm bankalar hükümet ve Cumhurbaşkanı tarafınca meydana getirilen bu çağrılara kulak verir ve piyasayı daha da rahatlatacak faiz indirimlerine gider. Böylece hem yaşanmış olan darbe teşebbüsünün minik çaplı tesirleri sonrası piyasada oluşan puslu hava da dağılır diyoruz. Her şerde bir hayır vardır, kim bilir kim bilir bu şerden hem ülkemiz hem de yurttaşlarımız için nice hayırlar çıkacaktır. Beklemiş olalım ve görelim…

Bundan önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir